Skocz do zawartości
berkut

GeForce FX 5800

Rekomendowane odpowiedzi

No juz sie upewnilem....

 

Trafilem na uszkodzony egzemplaz...

 

Problem w tym ze IHS na tym FX"ie nie dociska do rdzenia co mi daje temp. rzedu 90C full load na 400mhz i 110-120C na 500mhz...

 

Po scisnieciu radiatora z rdzeniem i jednoczesnie docisnieciu IHS'a do rdzenia temp. spadla z 110C do 78C....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytales ze to bylo na starej windzie ?

 

narazie mam male problemy z spadajacym radiatorem i GF'em zwalniajacym... cholerne gowno jest metalowe i sliscie jak cholera a nie mam jak sprawnie tego zamocowac

Winda jest tu malo winna. Sam na moim sytemie mam wrzucone stery 43.45 i jednoczesnie Omegi na katalizotorze 3.2. System zarowno na GF4 Ti4400 jak i Radku dziala tak szybko jak ma dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie taka kombinacja = male wyniki :cry:

 

Wczoraj "naprawilem" FX'a, wykonalem "skalp" =))))

 

Zdjelem tego ihs'a, nie przypuszczalem ze tak lekko zejdzie =)

 

Temp. spadly z 120-130C full load @ 500mhz do 60-65 :D Standartowe chlodzenie :D

 

Fx pieknie wyglada jesli chodzi o rdzen :D

 

Po szkole dam dokladniejszy opis...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy zobaczymy :) - maniacy Ati czekają, aż hmm "zgnoić" produkt Nvidii, bo jak narazie znam max 6 osób na tym forum co popiera Nvidie niż Ati.

BTW: zapraszam na www.benchmark.pl i artykół o Gf FX 5800U :)

Ktoś kto gra i 3/4 roboty na kompie to jest granie to prosze zobaczyć na wyniki w grach zresztą co tu gadać zobaczcie i tyle :) 

Musimy zobaczyć jak berkutowi pójdą testy.

 

Ciekaw jestem, czy można zapodać FC, bo WC napewno i AC jeszcze bardziej. Gdyby dało się FC zapodać tej karcie to jest prawdopodobieństwo, że dzięki tej karcie można być niezrównoważonym :D (he fani Ati powiedzą to samo na temat Radeona 9800Pro :P)

Kocham takie podejście: Ati i tylko Ati :evil: :evil: Czy wy nie widzicie nic poza Ati? Zresztą w innym topic'u ktoś podał cene R9800Pro i wcale nie jest taka rewelacyjna bo prawie 25baniek.

W zagranicznych testach fakt w 3D Marku był lepszy R9800Pro, ale gdy w testach pojawiły się gry to role zmieniły się o 180 stopni i to produkt Ati dostawał baty (chodźby taki test w Doom3Alpha któy wymaga sprzetu nieziemskiego, a jak powiedział Carmack, że lepiej będzie chodziło na Radeonach to znaczy, że będzie lepiej działał na radeonach, ale mimo tego GF FX 5800U dał porządnego kopniaka r9800Pro wprawdzie różnica niewielka ale jest). A i jedno mnie wkurza - jak produkt Nvidii przegrywa w jakimś teście 2 ptk. albo 100ptk (w 3D Marku ale 100 ptk w 3D Marku to naprawde niewiele) to odrazu maniacy Ati ozywiająsię i mówią "łoooo Radeon pokonuije GF taaaaaaaaaaaaaaaakkkkkk moccccccccccccnoooooooooo" a w rzeczywistości tak nie jest. Potrafie docenić produkty Ati,MAtrox'a,Nvidii ale jak mi wyskakuje taki, ze Ati rulz i nic pozatym to odejmuje mowe, bo to świadczy o obiektywiźmie danego człowieka.

 

co w z tym czasem przyszlym tak. R9800pro juz jest , i jest wydajniejszy niz GFFX.

 

co ty piszesz pod moim nikiem :) ?

 

pozatym kto powiedzial ze R9800pro loji dupe taaaaaaaaaaak mocnnnnno .

 

ja cie tylko poprawilem czy tam kogo innego ze R9800pro juz jest. i z wstepnych testow jest wydajniejszy niz GFFX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berkut- tylko nie zarżnij tego FX-a- ciekawe- jakbyś kupił Pentium 4/Athalona 64 to też byś je "oskalpował" ? ;) Głopio mi pouczać kogoś- to nie mój interes, ale ta karta jest warta krocie ( na razie :P) więc uważaj.....

 

PS- nie przesadź tylko z podkręcaniem, bo jak widze, minka zżedła po testach ;) Po prostu taką kartę kupuje sie w zestawie z P IV 3.2 Ghz i I875 a nie jako osobną część ( ztąd sugeruję minimalną dostępność tych kart i ich cenę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy zobaczymy :) - maniacy Ati czekają, aż hmm "zgnoić" produkt Nvidii, bo jak narazie znam max 6 osób na tym forum co popiera Nvidie niż Ati.

BTW: zapraszam na www.benchmark.pl i artykół o Gf FX 5800U :)

Ktoś kto gra i 3/4 roboty na kompie to jest granie to prosze zobaczyć na wyniki w grach zresztą co tu gadać zobaczcie i tyle :) 

Musimy zobaczyć jak berkutowi pójdą testy.

 

Ciekaw jestem, czy można zapodać FC, bo WC napewno i AC jeszcze bardziej. Gdyby dało się FC zapodać tej karcie to jest prawdopodobieństwo, że dzięki tej karcie można być niezrównoważonym :D (he fani Ati powiedzą to samo na temat Radeona 9800Pro :P)

Kocham takie podejście: Ati i tylko Ati :evil: :evil: Czy wy nie widzicie nic poza Ati? Zresztą w innym topic'u ktoś podał cene R9800Pro i wcale nie jest taka rewelacyjna bo prawie 25baniek.

W zagranicznych testach fakt w 3D Marku był lepszy R9800Pro, ale gdy w testach pojawiły się gry to role zmieniły się o 180 stopni i to produkt Ati dostawał baty (chodźby taki test w Doom3Alpha któy wymaga sprzetu nieziemskiego, a jak powiedział Carmack, że lepiej będzie chodziło na Radeonach to znaczy, że będzie lepiej działał na radeonach, ale mimo tego GF FX 5800U dał porządnego kopniaka r9800Pro wprawdzie różnica niewielka ale jest). A i jedno mnie wkurza - jak produkt Nvidii przegrywa w jakimś teście 2 ptk. albo 100ptk (w 3D Marku ale 100 ptk w 3D Marku to naprawde niewiele) to odrazu maniacy Ati ozywiająsię i mówią "łoooo Radeon pokonuije GF taaaaaaaaaaaaaaaakkkkkk moccccccccccccnoooooooooo" a w rzeczywistości tak nie jest. Potrafie docenić produkty Ati,MAtrox'a,Nvidii ale jak mi wyskakuje taki, ze Ati rulz i nic pozatym to odejmuje mowe, bo to świadczy o obiektywiźmie danego człowieka.

 

co w z tym czasem przyszlym tak. R9800pro juz jest , i jest wydajniejszy niz GFFX.

 

co ty piszesz pod moim nikiem :) ?

 

pozatym kto powiedzial ze R9800pro loji <font color="#FF0000">[ciach!]</font> taaaaaaaaaaak mocnnnnno .

 

ja cie tylko poprawilem czy tam kogo innego ze R9800pro juz jest. i z wstepnych testow jest wydajniejszy niz GFFX.

1.Sorry musiałem pominąć znacznik

2.Zawsze (no prawie zawsze) wspomni o GF FX 5800Ultra lub brez Ultra to odrazu ktoś wyskakuje, że Radeon 9700PRo bije go w testah. Był temat poświęcony R9800Pro bodajze i tam pamiętam ktoś zapodał link'a jak się prezentują 1'sze testy i rzeczywiście GF FX5800Ultra dostawał baty, ale gdy przeszli z 3D MArków itd. na normalne testy w grach to zaś Radeon dostawał w dupe za przeproszeniem. Poszczególni forumowicze, twierdzą, że R9700Pro i tym bardziej R9800Pro bije GF FX'a to się wkurzyłem sprawdziłem na www.benchmark.pl jak się ma R9700Pro do GF FX, na www.nvidia.pl podawali link z testem R9800Pro vs GF FX5800Ultra i przy okazji R9700Pro i tam też sprawdziłem. I wiecie co wywnioskuje? Że r9700Pro jest równe lub czasem gorsze, a R9800Pro biorąc pod uwage ilość testów na tamtym sererze to jest lepsza od GF FX'a o jakieś 10-15%.

Dlamie, by było wszystko git jakby ta spora część urzytkowników niepodkreślała tego, że GF FX przegrywa czasem 3ptk z Radkeim ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi sie wydaje ze berkut napewno oskalpowal ta karte "z glowa" i przywrocenie jej do stanu "nowosci" to kwestia kilkunastu minut.

Berkut , mi sie wydaje ze Twoj przypadek nie jest odosobniony i ze wiekszosc fxow tak ma(zly docisk do core),to samo jest w radkach r300,jakby tam byly czujniki to tez dzialyby sie cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berkut- tylko nie zarżnij tego FX-a- ciekawe- jakbyś kupił Pentium 4/Athalona 64 to też byś je "oskalpował" ? ;) Głopio mi pouczać kogoś- to nie mój interes, ale ta karta jest warta krocie ( na razie :P) więc uważaj.....

 

PS- nie przesadź tylko z podkręcaniem, bo jak widze, minka zżedła po testach ;) Po prostu taką kartę kupuje sie w zestawie z P IV 3.2 Ghz i I875 a nie jako osobną część ( ztąd sugeruję minimalną dostępność tych kart i ich cenę).

Musze Cię rozczarować Slayer - ludzie z Nvidii stworzyli tak GF FX, że sama karta daje z siebie najwięcej i np. gdy z p4 2Ghz przeszli na p4 2,8Ghz to wzrost wydajności wzrósł o 5%.

Hmm ciekaw jestem, czy tak samo się prezentuje Radek :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berkut- tylko nie zarżnij tego FX-a- ciekawe- jakbyś kupił Pentium 4/Athalona 64 to też byś je "oskalpował" ? ;) Głopio mi pouczać kogoś- to nie mój interes, ale ta karta jest warta krocie ( na razie :P) więc uważaj.....

 

PS- nie przesadź tylko z podkręcaniem, bo jak widze, minka zżedła po testach ;) Po prostu taką kartę kupuje sie w zestawie z P IV 3.2 Ghz i I875 a nie jako osobną część ( ztąd sugeruję minimalną dostępność tych kart i ich cenę).

Musze Cię rozczarować Slayer - ludzie z Nvidii stworzyli tak GF FX, że sama karta daje z siebie najwięcej i np. gdy z p4 2Ghz przeszli na p4 2,8Ghz to wzrost wydajności wzrósł o 5%.

Hmm ciekaw jestem, czy tak samo się prezentuje Radek :wink:

to ze grafa slabo skaluje sie z prockiem to akurat nie jest jej zadna zaleta,wrecz przeciwnie,pomysl zanim cos napiszesz.prosty przyklad -> ile czasu masz w kompie procek zanim go wymienisz a ile grafe? . u mnie jest 2 procki na jedna grafe i pewnie u wiekszosci jest tak samo albo i wiecej(prockow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berkut odpowiedz na pytanie zadawane przez wielu, ludzi jak to jest glosne. :)

A teraz moje pytanie. Przeczytalem na benchmarku ze karta ma dwa tryby. 300/600 i 500/1000. Czy to jest tak samo w twojej karcie i jakie to ma odbicie w rzeczywistosci.

 

Czy np: jak bede sobie przegladal forum to nie bede go slyszal ????????

Czy tak jest u ciebie ze nawet w zamknietej obudowie da sie siedziec na necie i przegladac strony wogole go nie slyszac :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem wszystko i teraz sie wypowiem

osobiscie nie lubie jak ktos mowi ze chce testy w 3dmarku

ej gra ktoś w taką gre ??

chyba nie

nie dośc ze w sumei nie jest jakos specjalnie odjechana graficznie to jescze preferuje coponiektore karty

nvidii zawsze nie lubialem i pewnie predko sie to nie zmieni, inna sprawa ze mam nforca2, ale im sie to udalo i ja z tego skorzystalem

ale ogolnie firmy oraz kart graficznych nie lubie

i tak powiedz mi berkut na jakim monitorze to sprtawdzales, bo nei wierze ze maasz lepsza jakosc obrazu niz na ogyrignalnym radeonie 9500/9700

 

co do wydajnosci to tak

no oki i ATI i nvidia wyrżnely sie troche jesli chodzi o sposob chlodzenia, nvidi nie wyuszedla blaszka przykrywajaca ATI obramowka, ktora jest wyzsza

ale moje takie jedno spostrzezenie

jakby radeon 9700 (czy juz 9800) mial takie taktowanie jak ten fx to nei ulega to watpliwosci ze w 99% gier radek bylby szybszy

owszem tak samo mozna powiedziec jak to jest na przykladzie AMD vs. intel, poprostu AMD nei potrafi produkowac tak szybkich procesorow wiec ich nie ma

ale tutaj ewidentnie widac ze wydajnosc tego fx jest zrobiona na sile

 

n ie przecze fx 5800 ultra jest szybszy od 9700pro, ale jakim kosztem

ja 9700pro moge miec za 950 zlotych, a takiego fx zeby byl tej samej wydajnosci musze wydac jakies 1900

co jak co ale jest to ponad dwa razy wiecej

coz jak nvidia pokazae wreszcie jakas naprawde szybka karte to moze zmienie swoje zdanie, np bardzo sie mi podobnaja 4ti4200 bo za dobra cene mamy nparawde wydajna karte, ale inne karty to jakos tak średnio znajdują się w rynku

 

pozdrawiam wszytkich forumowiczow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... nie przecze fx 5800 ultra jest szybszy od 9700pro, ale jakim kosztem

ja 9700pro moge miec za 950 zlotych, a takiego fx zeby byl tej samej wydajnosci musze wydac jakies 1900

co jak co ale jest to ponad dwa razy wiecej

....

pozdrawiam wszytkich forumowiczow

A swistak siedzi i zawija w te sreberka.

 

Przejrzalem jakies 7-8 sklepow internetowych (m.in.: sirius, tweak, takze allegro) i nigdzie nie znalazlem ceny ponizej 1700 z hakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ja 9700pro moge miec za 950 zlotych, ...

A swistak siedzi i zawija w te sreberka.

Przejrzalem jakies 7-8 sklepow internetowych (m.in.: sirius, tweak, takze allegro) i nigdzie nie znalazlem ceny ponizej 1700 z hakiem.

A za granicą.

Pewnie chłopak kupi w USA.

Wyszukiwarka Price Graber -ceny Radosławów w necie

Chyba że wersje non pro to wtedy sie zgodze.

Chyba że mówi o kupnie Radka 9500PRo i przeróbce.

Hmm może ma z wtórnego obiegu. :x :x :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mowilem o tym radeonie co mam w sklepie

to jest radeon 9500 128 MB

i za cene 950 mam wydajnosc radeona 9700pro

tymbardziej ze jest to oryginalne ATI

 

co do ceny FX'ow to podalem taka piersza lepsza jaka jest dotepna w Polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IHS'a zdjelem z glowa jak powiedzial slg- przymocowanie go to kwestia 4 kropelek kropelki ;]

 

Rdzen ta karta ma gigantyczny w stosunku do palomino- nie mam porownania z R300 ale dzisiaj zmierze rdzen suwmiarka i wam powiem jaki ma dokladnie wymiar, bylbym wdzieczny gdyby znalazl sie ktos tak dobry i zmierzyl rdzen w radeonie 9500-9700

 

 

Berkut odpowiedz na pytanie zadawane przez wielu, ludzi jak to jest glosne.

Powiem tak: albo mam bardzo specyficzny egzemplaz albo nVidia poszla po rozum do glowy...

 

Karta chodzi w 2d na 300/600- wentylator chodzi wtedy na "5V"- 12V prad jest podawany impulsowo tak ze wentylator piszczy niczym glosniczek (po podlaczeniu bezposrednio do 5V pracuje bardzo cicho i bez piskow) i jest to dzwiek zaklucany przez moj HDD ale tak czy siak jest to duzo glosniejsze od barracudy 4... Ogolem jest dosc irytujacy jak jest to jedyny dzwiek... Wewnatrz metalowej obudowy mojej siostry jednak wogole tego nie slychac, u mnie irytuje bo nie mam jej wcale..

 

I teraz niespodzianka: karta nie uruchamia wentylatora odrazu w 3d! Gdy uruchamiam 3dmarka (jeszcze nie robilem testow dluzszych po zmianie chlodzenia ale robilem 1 test: przed zdejciem helmu mialem 29fps w nature, po mialem caly czas >100- w pierwszym przypadku mailem kulkisekundowe zwisy kiedy karta przegrzewala sie, po mialem max 65C)

 

Wentylator na karcie uruchamia sie dopiero kiedy karta osiagnie ok. 100C (rdzen) wtedy dzwiek jest nie tak upierdliwy jak w flow fx czy rozwiazaniu gainwarda- jest bardzo ostre mielenie wentylatora bebnowego. Ma to dzwiek wyzszy od Delta Black Label i jest rownie glosny co sprawia ze mozna dostac <span style="color:red;">[ciach!]</span>icy... Zgodnie z tym co sluchalem na necie to flow fx moze zabic ;] Ten tylko oglusza ;]

 

PS- nie przesadź tylko z podkręcaniem, bo jak widze, minka zżedła po testach  Po prostu taką kartę kupuje sie w zestawie z P IV 3.2 Ghz i I875 a nie jako osobną część ( ztąd sugeruję minimalną dostępność tych kart i ich cenę).

Minka nie zrzedla... sugerujesz ze Athlon XP @ 2.75ghz, 230mhz fsb jest duzo gorszy od p4 ? =) Na dniach zrobie Vdd mod'a i wtedy bede mogl sobie na 250mhz fsb zasowac...

 

Zaraz jak wroce do domu z kafei to zaczne robic testy- o 15- ~20 mam klanowki w cs'a i potem bede kontynuowal testy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze moj post sie nie zapisal...

 

Wiec tak: reinstall i na 500/1000 mialem w 2k1 14300 na quality, textury na best performance... to bylo na 2ghz

 

na 1.7ghz mialem 13500 wiec 300mhz dalo mi 1800 ptk wzrost- calkiem niezle skalowanie z procesorem....

 

w 2k3 nie zouwazylem zadnych dziwnych rzeczy, mam 5100 ptk i co ciekawe jak zmniejsze jakosc textur i wlacze cheaty nvidii to mi wyniki spadaja....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oka....

 

Wlasnie skonczylem wsyzstkie korki, odrabianie lekcji itd ;]

 

Pierwsze co zrobie to sciagne nie "h4x0r5k13" stery nVidii i bede na nich testowal...

 

A teraz 1 rzecz ktora chcialem sie z wami podzielic... To jak zalozony byl radiator na VPU... Jak wiecie, VPU fx'a ma IHS'a jak P4 a sam radiator spoczywa na plastrze przewodzacym cieplo (ten rozowy glut). Zdejmuje radiator i co widze ? Ano to ze w moim fx'ie "nie ultra" spoczywa sobie rdzen ultra ;] To po 1- po 2- plaster dotykal wydzielajacego tak astronomicznie duze ilosci ciepla FX'a mniejwiecej taka powierzchnia...:

 

Dołączona grafika

 

VPU dotykal radiatora DOKLADNIE taka powierzchnia jak zaznaczona jest na zdjeciu... 

 

GeForce jest prolinka ale w praktyce KAZDY fx ktorego teraz kupujemy jest referencyjna nvidia i jak widac nawet nie klopotaja sie z tym zeby zmieniac rdzenie ultra/nie ultra.. Mam chlodzenie takie jak w nie ultra:

 

Dołączona grafika

Co ciekawe: prolink bezczelnie nakleil na tamte chlodzenie swoja naklejke nawet nie zdejmujac naklejki nvidii ktora czuc pod naklejka prolinka...

Dobrze wyglada. Non-pro wersja nie jest az tak glosna chyba ? Chlodzenie na twojej karcie wyglada o niebo lepiej niz w wersji ULTRA. Skoro to jest ULTRA to znaczy ze bedziesz mogl z niej wiele wyciagnac. :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

offtopic: Do Berkuta takie małe pytanko mówiłeś że przesiadłeś się z Gigabyte Radeon 8500 128mb Deluxe czy chciał byś go sprzedać jeżeli tak to za ile (może bym kupił)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berkut- tylko nie zarżnij tego FX-a- ciekawe- jakbyś kupił Pentium 4/Athalona 64 to też byś je "oskalpował" ? ;) Głopio mi pouczać kogoś- to nie mój interes, ale ta karta jest warta krocie ( na razie :P) więc uważaj.....

 

PS- nie przesadź tylko z podkręcaniem, bo jak widze, minka zżedła po testach ;) Po prostu taką kartę kupuje sie w zestawie z P IV 3.2 Ghz i I875 a nie jako osobną część ( ztąd sugeruję minimalną dostępność tych kart i ich cenę).

Musze Cię rozczarować Slayer - ludzie z Nvidii stworzyli tak GF FX, że sama karta daje z siebie najwięcej i np. gdy z p4 2Ghz przeszli na p4 2,8Ghz to wzrost wydajności wzrósł o 5%.

Hmm ciekaw jestem, czy tak samo się prezentuje Radek :wink:

to ze grafa slabo skaluje sie z prockiem to akurat nie jest jej zadna zaleta,wrecz przeciwnie,pomysl zanim cos napiszesz.prosty przyklad -> ile czasu masz w kompie procek zanim go wymienisz a ile grafe? . u mnie jest 2 procki na jedna grafe i pewnie u wiekszosci jest tak samo albo i wiecej(prockow)

Zależy jak ktoś ma podejście do sprawy, bo np. ja chce, żeby w grach wykorzystujących grafike 3d to karta graficzna dawałą z siebie wszystko, a procek to taka "pomoc" dla karty jakby niewyrabiała. I powiem Ci że to jest na kozyść FX'a, bo przy kompie z słabym prockiem to gdy załącze se np. UT 2003 to GF FX będzie dawał najwiecej z siebie i pokaże klase, a w przypadku Radeona jest odwrotnie - karta potrzebuje pomocy procesora i te "rewelacyjne" wyniki to nie jest sam Radeon lecz radeon+procek, a w przypadku GF'a to jest sam GF. Można dać - GF ale niewielki, bo jakby GF FX był takim samym "obibokiem" jak R9700(pro i bez pro) to przypuszczam, że Radeon byłby na długi czas w tyle.

Przykład: Gdy kopniemy w Nokie 5110 z adidasa to komóka się rozleci, a żeby sie nierozleciała to potrzebowałaby dodatkowego zabezpieczenia, a Nokia 8910 jest z tytanu zrobiona i jak ją walnierz z adidasa to się nie rozleci bo sama w sobie jest juz dobrze zbudowana. W przypadku GF FX, a Radeon 9700 jest ta różnica, że R9700 potrzebuje dodatkowego wspomagania od proca by pokazała power, a u GF'a jest odwrotnie nie potrzebuje super proca by pokazać na co ją stać. I to można potwierdzić tym, że różne testy kart graficznych korzystają z proca i karty graficznej np. 3D Mark 2001 i właśnie w tego typu testach Radeon wygrywa, ale jak zagracie w np. Dooma 3 Alpha to odrazu zauważycie, ze karta graficzna jest tu mocno brana pod uwage, a procesor spełnia 2 planową role i tj. były ykonywane testy i w grach chcąc lub niechcąc GF wygrywa. Za to można dać - tej karcie graficznej za to że hałasuje i to mozna dać do -, ale że Polacy to biedny naród to wzieli pod uwage jeszcze cene - i czynniki cena+hałas, a nie wydajność karty zaważył u Polaków na tym, że uważana jest w Polsce za kiepską.

Swoją byłą karte miałem ok. 4 lat i procesor Celek 800 miałem ok. 1,5 roku i tak zazwyczaj jest u mnie z prockiem i płytą główną.

Aha i moja karta w tamtych czasach była średnia to przypuszczam , że gdybym miał Gf2 GTS to miałbym ją jeszcze rok.

Wole zapłacić 2tyś za karte i mieć spokój na 5-6 lat niż kupić byle co za 450zł i za rok kupić coś nowego.

Oczywiście ktoś może mieć inne poglady na ten temat i nikomu niemoge narzucać swoich dlatego też prosze o wyrozumiałość i nie narzucajcie mi swoich poglądów na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze moj post sie nie zapisal...

 

Wiec tak: reinstall i na 500/1000 mialem w 2k1 14300 na quality, textury na best performance... to bylo na 2ghz

 

na 1.7ghz mialem 13500 wiec 300mhz dalo mi 1800 ptk wzrost- calkiem niezle skalowanie z procesorem....

 

w 2k3 nie zouwazylem zadnych dziwnych rzeczy, mam 5100 ptk i co ciekawe jak zmniejsze jakosc textur i wlacze cheaty nvidii to mi wyniki spadaja....

MaQ przeciez berkut ze sie skaluje z procesorem dosc mocno tzn 300mhx praie 2000pkt.

 

to o czym ty piszesz ze nie potrzebuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh - widziałem testy na P42Ghz i P42,8 Ghz i różnica była 5%, czyli procesor ma tu g.... do gadania. Zresztą berkut napisał, ze mu siewinda wali więc jego wyniki narazie są "dziwne".

 

-----------------------------------------------------------------------------------

 

Testy GF FX5800U są na www.benchmark.pl ,a z ciekawości zapytałem gościa z nvidia.pl któy tez robił testy GF FX5800U i powiedział, praktycznie to samo co móili w testach benchmarka.

No to mamy dziwną sytuacje: z procesorami p4 się nie scala, az AMD scala - chcociarz jak napisałem powyżej berkut miałwymieniać sys. i moze coś się zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dla mnie najwiekszym autorytetem. w tym ktora karta jet lepsza, jest Carmac on zawsze obiektywnie powie co jak co w tej jest zle co w tamtej itp.

 

i jak on pisze cos takiego:

 

W chwili obecnej, w większości scen Dooma III, NV30 jest nieznacznie szybszy od R300 (Radeon 9700), jednak mimo wszystko wciąż jeszcze jestem w stanie znaleźć w Doomie przykłady potwierdzające wyższość R300. Problem jest skomplikowany ze względu na to, że karty mogą w różny sposób uruchamiać grę.

 

R300 może uruchomić Doom III na trzy różne sposoby: -- ARB (w przypadku kart bez VertexShadera) minimum rozszerzeń, bez zaawansowanych odbić, bez programów vertexowych; -- R200 (karty Radeon 8500) ze wszystkimi funkcjami, prawie zawsze rendering w jednym przejściu, -- ARB2 (karty jak Radeon 9700) częściowe cieniowanie wierzchołków, drobna poprawa jakości, rendering zawsze w jednym przejściu.

 

to sie z nim calkowicie zgadzam.

 

chociaz i tak uwazam ze wydajnosc tego GFFX jest troche mala jak na technologie w nim zawarte mam na mysli chocby taktowania 500/1000 ktore w przypadku wynosza R9700 330/660.

a wydajnosciowo zblizone , moze ciut na korzysc GFFX.

 

ale i tak GFFX to bardzo dobra karta oczywiscie jak Nvidia nie s<span style="color:red;">[ciach!]</span>li wszystkiego cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...