Skocz do zawartości
berkut

GeForce FX 5800

Rekomendowane odpowiedzi

...ale i tak GFFX to bardzo dobra karta oczywiscie jak Nvidia nie s<span style="color:red;">[ciach!]</span>li wszystkiego cena.

Hmm 1szy raz by pogodzic obie strony? Hmm i ten tok rozumowania lubie :P Fakt jak na zawartość FX jest średni, ale niemożna powiedzieć , że jest do [gluteus maximus].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra narazie nie ma co dyskutowac berkut jak zrobisz ta winde. to prosba oddemnie zebys zrobil testy na skalowanie z procesorem.

Wynik 15300 jest na swierzym windowsie @ 2.2ghz 11x200... teraz podkrecilem procka na 2.3ghz i mam 17000 ptk (raz 169xx - 170xx), 10x230, karta @ ultra...

 

Te zdjecie IHS'a bylo cudownym posunieciem....

 

Te chlodzenie jest wyjatkowo slabe, malo finow, grube itd. - <span style="color:red;">[ciach!]</span>nia. Do tego mozna dodac tak grube anodowanie czy wrecz proszkowanie ze nie sposob dobrze odbierac cieplo od tego chip'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze moj post sie nie zapisal...

 

Wiec tak: reinstall i na 500/1000 mialem w 2k1 14300 na quality, textury na best performance... to bylo na 2ghz

 

na 1.7ghz mialem 13500 wiec 300mhz dalo mi 1800 ptk wzrost- calkiem niezle skalowanie z procesorem....

 

w 2k3 nie zouwazylem zadnych dziwnych rzeczy, mam 5100 ptk i co ciekawe jak zmniejsze jakosc textur i wlacze cheaty nvidii to mi wyniki spadaja....

berkut no offence(nie banuj mnie :P ) ale juz chyba czas liczyc sie nauczyc 13500 +1800 to 15300. Te 300mhz na procku dalo ci 800 punktow a nie 1800 :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze moj post sie nie zapisal...  

 

Wiec tak: reinstall i na 500/1000 mialem w 2k1 14300 na quality, textury na best performance... to bylo na 2ghz  

 

na 1.7ghz mialem 13500 wiec 300mhz dalo mi 1800 ptk wzrost- calkiem niezle skalowanie z procesorem....  

 

w 2k3 nie zouwazylem zadnych dziwnych rzeczy, mam 5100 ptk i co ciekawe jak zmniejsze jakosc textur i wlacze cheaty nvidii to mi wyniki spadaja....

Boozzzeee co ja napisalem.... Chyba spalem...

 

quality, textury na best performance

bylo na quality, tekstury na best QUALITY

 

Wiec tak: reinstall i na 500/1000 mialem w 2k1 14300 na quality, textury na best performance... to bylo na 2ghz

Mam 15300 ptk... http://service.futuremark.com/compare?2k1=6383914

 

Nie wiem jak ten post wtedy pisalem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak ktoś ma podejście do sprawy, bo np. ja chce, żeby w grach wykorzystujących grafike 3d to karta graficzna dawałą z siebie wszystko, a procek to taka "pomoc" dla karty jakby niewyrabiała. I powiem Ci że to jest na kozyść  FX'a, bo przy kompie z słabym  prockiem to gdy załącze se np. UT 2003 to GF FX będzie dawał najwiecej z siebie i pokaże klase, a w przypadku Radeona jest odwrotnie - karta potrzebuje pomocy procesora i te "rewelacyjne" wyniki to nie jest sam Radeon lecz radeon+procek, a w przypadku GF'a to jest sam GF.

8O czy ty wogole wiesz o czym piszesz ?? 8O

mylisz skalowalnosc z wydajnoscia. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zależy jak ktoś ma podejście do sprawy, bo np. ja chce, żeby w grach wykorzystujących grafike 3d to karta graficzna dawałą z siebie wszystko, a procek to taka "pomoc" dla karty jakby niewyrabiała. I powiem Ci że to jest na kozyść  FX'a, bo przy kompie z słabym  prockiem to gdy załącze se np. UT 2003 to GF FX będzie dawał najwiecej z siebie i pokaże klase, a w przypadku Radeona jest odwrotnie - karta potrzebuje pomocy procesora i te "rewelacyjne" wyniki to nie jest sam Radeon lecz radeon+procek, a w przypadku GF'a to jest sam GF.

8O czy ty wogole wiesz o czym piszesz ?? 8O

mylisz skalowalnosc z wydajnoscia. :lol:

Czy ty wierz, że miałeś się ode mnie opierd*** ?

Raz napisałeś na innym temacie o monitorze i wystawiłeś się na pośmiewisko to teraz jeszcze chcesz wojny?

Daj se siana synek :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w windows xp mam o 400ptk nizsze wyniki

 

back to windows 2k :mrgreen:

Windows XP jak dla mnie zawsze zaniżał wyniki i wg. jeśli chodzi o testy to tylko win 2k, ale to nieznaczy, że musi być tak tylko u mnie i berkuta :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kur...de - przekłądam na forum to co piszą servisy giganty na scenie światowej, a on pisze, że myle pojęcia. Dobra moze w takim badź razie ludzie testujący dane karty graficzne tak dokładnie niewiedzą, czy karta dobrze współpracuje z kompem, czy nie ?

Od kumpla słyszałem, że na Polibudzie Śląskiej jest pewien gościu co uczy Fizy ma takiego odje... że wymyślił własną książke dla studentów i niezkadza się z tym co jest udowodnione naukowo. Przem w tym momencie przypomina mi tego gościa - neguje każdą moją wypowiedź itp. ok - przyjme krytyke, nie każdy jest idealny, ale pshem działa mi na nerwy!!! Chłop zamiast spokojnie gadać i dyskutować jak przstało na osobe 23 letnią to on cofa się do czasów kiedy to ludzie komunikowali się okrzykami, a czasem przezkoczy do czasów średniowiecznej szlachty i najchętniej by komuś zaj... za to, że ktoś niemówi wg. niego :evil: :evil:

Pewien moderator wie, że jak wyrąbie mnie, albo pshema to leci 4 userów z tego forum (mamy wspólnego neta, wspólne IP) to mi zagwarantował, że chłop sie odemnie odstosunkuje :roll: :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sprawdzilem pamieci na mojej karcie i sa one 1.8ns wiec jest to "czysta" ultra z rdzenia i z pamieci...

 

teraz mam 2 teorie apropo tego czemu dostalem ja jako nie ultra:

1. Downgrade'owana karta (nie ultra sie lepiej sprzedaje= wgrali inny bios, zmienili chlodzenie na tansze i opylili)

 

2. (moim zdaniem bardziej prawdopodobne) Karta powstala jako ultra, rdzen jako wafelek przeszedl testy pomyslnie jako ultra jednakze potem podczas testowania karty ze wzgledu na ten problem co mialem (90 @ 400mhz, 110-130C na 500mhz) musieli zmienic zegary na 400/800 by ja w ten czy inny sposob sprzedac..

 

 

Jeszcze teraz przyjzalem sie jej dokladniej i zobaczylem ze tylny radiatr na ramach przylega do nich dosc krzywo i ponadto "plasterki" od ram'u sa *dosc* grube... W dotyku przypominaja silikon a sa wykonane z jakiegos plutna (tak jkaby) i z jakiejs pasty: cos dokladnie takiego samego mozna znalezc w PII, Athlonie Slot A miedzy rdzeniem a heatplate... Taki jakby kawalek materialu przesycony silikonem...

 

Pamieci 1.8 ns powinny chodzic na 1100mhz noproblem jednakze z powodu duzej temp/ skomplikowanego pcb (ta sama sytuacja co w radeonach 9700) nie chca one chodzic (mozna jeszcze wziac pod uwage np. obnizone napiecie przy i tak GIGANTYCZNEJ ilosci wydzielanego ciepla)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...