Skocz do zawartości
qos

Płyta Główna Do Oc

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, na razie E8400 w planach jakiś Quad.

 

Wymagania:

- FSB 530+

- Dobre zasilanie (jak najmniejszy vdrop)

- Cena - 500 zł (może być uzywka)

- najlepiej czarne PCB.

 

Obecnie mam Biostara i45 - fajny jest ale ma za duże kroki w regulacji napięć. P5Q PRO też już miałem ;)

 

Na marginesie - P5E Deluxe ile FBS zrobi? ;)

Edytowane przez qos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz . jedna z najlepszych płyt do OC. E8400 jak dobrze pójdzie wykręcisz do oporu ;] Cyfrowa sekcja zasilania powinna spełnić twoje oczekiwania. Ewentualnie DFI P45 BloodIron/LanParty DK.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze ona nie wejdzie raczej mi z chlodzeniem do budy. ew, może ktoś zmierzyć odległość górnej krawędzi socketu od gornej krawędzi PCB?

 

Może jakas alternatywa?

Edytowane przez qos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BI nie chciałem wz powodu czerwonego PCB, stwierdziłem ze moge poczekać :) no i mam kilka płytek na oku - miedzy innymi wymieniona wyżej DFI na p35 - tylko ze p35 wspiera pci-e 1.0 - teoretycznie mniejsza przepustowość i mniej prądu dla grafy - jaka prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BI nie chciałem wz powodu czerwonego PCB, stwierdziłem ze moge poczekać :) no i mam kilka płytek na oku - miedzy innymi wymieniona wyżej DFI na p35 - tylko ze p35 wspiera pci-e 1.0 - teoretycznie mniejsza przepustowość i mniej prądu dla grafy - jaka prawda?

Blitz Formula ? ok 400 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pcie2.0 to daje tyle, że jest większe napięcie przesyłane do karty i nie trzeba podłączać dodatkowego zasilania grafiki niby. Do tego większa przepustowość jest i najwydajniejsze karty z małą ilością pamięci mogą trochę zyskać w takich grach jak crysis, gdzie jest dużo danych do przesłania. Też bym brał BI bo czerwone PCB to jest jakiś problem zastępczy ;)

A jak zmiany biosu w biostarze? Nie ma takiego, który by ci zmniejszał kroki w regulacji napięć? U mnie są wystarczająco drobne, choć to pojęcie względne jest :D

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P5Q-e ma niestety problemy z wysokim FSB. Teraz znow mam okazje kupic DFI LT na p35 - tylko właśnie czy różnica w PCI-E 1.0 a 2.0 będzie zauważalna? Na pokładzie radek 4870. Ogolnie mi sie jakoś nie spieszy, z wymiana płyty - ważne aby spełniła moje wszystkie wymagania.

Edytowane przez qos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3850 264mb była zauważalna. W 4870 512 i fullhd lub wyżej też może być zauważalna, ale nie jestem tego pewny. Ogólnie tam, gdzie ilość pamięci jest zbyt mała by obsłużyć duże tekstury lub tam, gdzie napięcie na kartę jest za małe a nie ma dodatkowego zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec p35 odpada :(

 

Rozgladajac sie za plytami wybrałem kilka

- DFI LanParty DK P45-T2RS - ponoć kapryśna lecz całkiem zdolna co do OC.

- DFI LanParty DK X38-T2RS - X38 - no właśnie...

- Asus Maximus Formula - czego po tym się spodziewać?

Edytowane przez qos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm generalnie X38 to bym nie brał, jakoś specjalnie wysokiego FSB nie robi a lubi się grzać, można mu jednak zawdzięczać dobre prowadzenie pamięci. Myślę że jak uda Ci się poskromić takie stworzenie jak DFI to będzie z Tobą zgodnie współpracować, mam tu na myśli DK P45 T2RS a konkretniej wersja Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym polecil p5b dlx [allegro] ew premium [esc]. tania fajna plytka. 550fsb spokojnie do zrobienia. niektore sztuki potrafia 600 i to bez jakiegos specialnego voltowania czy mega ulta chlodzenia. 610fsb

 

różnica między pci-e 1.1 a 2.0?? hmm jakieś 1-2, max 3 klatki w grach?

z tego co wiem standraty roznia sie tylko specyfikacja pradowa. przepustowosc jest taka sama.

 

edit

co do maximusa. sam mam ta plytke. calkiem przyzwoita. fajnie prowadzi ramki. fsb w okolicach 550-560 przy nieznacznym dovoltowaniu i przy zachowaniu niskich temp

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz dla mnie w grze pozostały Te dwie DFI - ta na p35 i p45 (wersja z plusem). Chętnie wziałbym p45 ale strasznie sie boje problemów z prowadzeniem memek i jej kaprysami. no i czy oplaca sie doplacac prawie 200 zl do p45?

Edytowane przez qos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p45 jest wykonane w niższym procesie technologicznym - 65nm, i ma ich 10. Co do prowadzenia pamięci na dfi p45 to moje cruciale na niej robią 4-4-4-10 1066mhz, CL5 1200 mhz. Jedyne problemy z pamięciami jakie doświadczyłem na tej płycie to poniżej 2,1V na pamięciach komp nie wstaje, ale wydaje mi się że jest to bardziej przypadłość tych pamięci gdyż z kingstonami wstaje zawsze. Jak kupisz dobre pamięci to nie będzie z nimi problemu. W zamian jednak masz bardzo fajny bios z dużo ilością opcji (i sloty świecą w UV). Co do jej kaprysów to jest jak z dziewczyną, jak spełnisz jej zachcianki to da ci to co ma najcenniejszego (wysokie fsb). I wcale dużo ich nie ma jak to plotki głoszą.

Edytowane przez buziaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...