Jump to content
GuC!o^

Problem Z Kablem Utp.

Recommended Posts

Witam,

przejdę do konkretów.

Oto ideowy schemat domowej sieci:

http://img254.imageshack.us/my.php?image=pure.jpg

Ostatnio położyłem między piętrami 16 metrów skrętki UTP kat.5 między piętrami domu. (kolor czerwony)

Zarobiłem według standardu A obydwie końcówki.

Problem polega na tym że, na komputerze nr 3 nie otrzymuję zwrotnych bitów od switch'a.

W połączeniach sieciowych zapalają się komputerki sygnalizując że, kabel sieciowy jest podłączony ale karta sieciowa nie może pobrać adresu IP i komputer sam przydziela jej adres z jakiejś dziwnej puli. Kończy się tym że, wyskakuje żółty trójkąt krzyczący że, sieć ma ograniczoną lub brak łączności.

Kabel zarobiony prawidłowo. Sprawdzałem kabel testerem do kabli i wszystkie żyły dochodzą.

Port w switch'u też jest sprawny bo podpinałem inny kabel na krótko do laptopa i wszystko grało.

W protokole TCP/IP ustawione jest automatyczne pobieranie adresu IP.

Dlaczego akurat ten kabel nie chce grać? I dlaczego działa tylko w jedną stronę?

Jeśli masz DNS, sprawdź czy pula przyznawanych adresów jest na tyle duża, że obsłuży wszystkie maszyny. Szukaj "Maximum Number of DHCP Users:" pod "DHCP Server Setting". Druga sprawa, mógłbyś dopisać na schemacie adresowanie (IPki i maski)?

"...kabel sieciowy jest podłączony ale karta sieciowa nie może pobrać adresu IP i komputer sam przydziela jej adres z jakiejś dziwnej puli"

Najczęściej ten problem, polega na konflikcie adresów IP. może warto sprawdzić z laptopem ten kabel 16 metrów. I o ile będzie cykał, to zacząć szukać konfliktu IP na komputerze który otrzymuje żółtego trójkąta :). Może należy do innej wewnętrznej sieci, gdzie adresy 192.168.... są już wykorzystane

Edited by kubajew