Skocz do zawartości
GuC!o^

Problem Z Kablem Utp.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przejdę do konkretów.

 

Oto ideowy schemat domowej sieci:

 

http://img254.imageshack.us/my.php?image=pure.jpg

 

Ostatnio położyłem między piętrami 16 metrów skrętki UTP kat.5 między piętrami domu. (kolor czerwony)

Zarobiłem według standardu A obydwie końcówki.

 

Problem polega na tym że, na komputerze nr 3 nie otrzymuję zwrotnych bitów od switch'a.

W połączeniach sieciowych zapalają się komputerki sygnalizując że, kabel sieciowy jest podłączony ale karta sieciowa nie może pobrać adresu IP i komputer sam przydziela jej adres z jakiejś dziwnej puli. Kończy się tym że, wyskakuje żółty trójkąt krzyczący że, sieć ma ograniczoną lub brak łączności.

 

Kabel zarobiony prawidłowo. Sprawdzałem kabel testerem do kabli i wszystkie żyły dochodzą.

Port w switch'u też jest sprawny bo podpinałem inny kabel na krótko do laptopa i wszystko grało.

W protokole TCP/IP ustawione jest automatyczne pobieranie adresu IP.

 

Dlaczego akurat ten kabel nie chce grać? I dlaczego działa tylko w jedną stronę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz DNS, sprawdź czy pula przyznawanych adresów jest na tyle duża, że obsłuży wszystkie maszyny. Szukaj "Maximum Number of DHCP Users:" pod "DHCP Server Setting". Druga sprawa, mógłbyś dopisać na schemacie adresowanie (IPki i maski)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"...kabel sieciowy jest podłączony ale karta sieciowa nie może pobrać adresu IP i komputer sam przydziela jej adres z jakiejś dziwnej puli"

 

Najczęściej ten problem, polega na konflikcie adresów IP. może warto sprawdzić z laptopem ten kabel 16 metrów. I o ile będzie cykał, to zacząć szukać konfliktu IP na komputerze który otrzymuje żółtego trójkąta :). Może należy do innej wewnętrznej sieci, gdzie adresy 192.168.... są już wykorzystane

Edytowane przez kubajew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylacz na komputerze wszystkie inne karty sieciowe a na uzywanej karcie ustaw pelen duplex 10 mb. Mysle ze to moze rozwiacac twoj problem. Jesli jest kaspersk to go wywal on zesta i gesto blokuje polaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...