Skocz do zawartości
WebNuLL

[połączenie Internetowe] Nie Działa Pod Windą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podłączyłem modem z telewizji kablowej pod gniazdko RJ-45 (Ethernet) i mam problem.

 

Dołączona grafika

 

Problem tkwi w tym, że Windows XP nie wykrywa modemu poprzez RJ-45, chociarz przez USB go sprawnie wykrywa (tylko gniazdka USB mi się zepsuły... zostało tylko jedno - na myszkę...)

 

Kabel jak i gniazdko RJ-45 napewno działa, ponieważ mam jeszcze zainstalowane Ubuntu 8.04 i tam nie było żadnych problemów z modemem (wystarczyło podpiąć i już..)

 

Dołączona grafika

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam, WebNuLL

Edytowane przez WebNuLL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XP nic nie ma wykrywac i nie bedzie go widac jako modem ;P

Bedzie tylko w polaczeniach sieciowych jako karta sieciowa do ktorej podlaczyles kablem rj-45 (prawdopodobnie o nazwie polaczenie lokalne)

 

/O ile masz sterowniki do tej karty i dziala

 

edit: jak nie wiesz czy jest zainstalowana sieciowke to sprawdz w menedzerze sprzetu czy nie ma zadnych pytajnikow i czy jest cos w 'karty sieciowe' (wlasciwosci na moj komputer>sprzet>menedzer urzadzen o ile dobrze pamietam)

Edytowane przez domban214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XP nic nie ma wykrywac i nie bedzie go widac jako modem ;P

Bedzie tylko w polaczeniach sieciowych jako karta sieciowa do ktorej podlaczyles kablem rj-45 (prawdopodobnie o nazwie polaczenie lokalne)

 

/O ile masz sterowniki do tej karty i dziala

 

edit: jak nie wiesz czy jest zainstalowana sieciowke to sprawdz w menedzerze sprzetu czy nie ma zadnych pytajnikow i czy jest cos w 'karty sieciowe' (wlasciwosci na moj komputer>sprzet>menedzer urzadzen o ile dobrze pamietam)

Z tego co pamiętam to mam full pytajników - do niczego nie posiadam sterowników oprócz Modemu USB, Karty Graficznej, Karty Dźwiękowej ;)

Uruchomię windows to zobaczę i za kilka minut dam znać...

 

@edit

Znalazłem sterownik "Ethernet controller" ze znakiem zapytania. Czemu ten winshit nie posiada podstawowych sterowników :o

 

Pozdrawiam, WebNuLL

Edytowane przez WebNuLL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@edit

Znalazłem sterownik "Ethernet controller" ze znakiem zapytania. Czemu ten winshit nie posiada podstawowych sterowników :o

Bywa ;) sa komputery na ktorych nie trzeba zadnych sterownikow instalowac i nie ma pytajnikow a na innych (zazwyczaj nowszych) jest ich pelno...

ale do rzeczy - jak zainstalujesz ethernet controller to w polaczeniach sieciowych powinna pojawic sie nowa karta - to bedzie polaczenie z Twoim modemem

 

/jak nie wiesz skad sterowniki to podaj model plyty glownej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...