Skocz do zawartości
y4n

Ngg Czyli Nowe Gadu-gadu

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z okazji wydzielam osobny temat na problemy związane z nowym GG

// ULLISSES

 

Hej ;)

 

Zastanawiam się, czy ktoś mógłby mi pomóc, bo mam niemały problem z plikiem sqlite.dll. Ostatnio padłem ofiarą "hasła do profilu" w gg Beta. Coś się jednym słowem pochrzaniło, nie mogłem uzyskać dostępu więc (uznając siebie za niezwykle sprytnego) skopiowałem i zachowałem plik sqlite.dll w którym powinno znajdować się archiwum moich wiadomości i do skutku odinstalowywałem i zainstalowywałem gg. Teraz, kiedy w końcu program dał mi spokój i nie męczy o hasło, chciałbym na nowo przywrócić archiwum. Podmieniam swój zapisany plik sqlite.dll z tym, który widnieje po instalacji w folderze Nowe gg, loguję się i pustki.

Archiwum stanowi dla mnie wartość sentymentalną i bardzo zależy mi na możliwości ponownego odczytywania go. Nie znam się kompletnie, więc proszę o wyrozumiałość :D

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że odzyskanie będzie ciężkie. sqlite.dll to nie jest plik archiwum lecz biblioteka odpowiedzialna za obsługę "bazy danych", która zapisuje/odczytuje archiwum.

 

Zaś samo archiwum zapisywane jest w pliku Archive.db, w katalogu z numerem GG na ścieżce:

C:\Documents and Settings\_nazwa_uzytkownika_windows\Dane aplikacji\Nowe Gadu-Gadu\XXX\, gdzie XXX to numer GG.

 

Jeśli więc nie posiadasz takiego pliku, to archiwum raczej jest stracone. Dla pewności wyszukaj na dysku C wszystkie pliki o nazwie Archive.db, skopiuj je do numerowanych katalogów (każdy plik w oddzielnym katalogu), a następnie podmieniaj ten w obecnym (pustym) profilu na jeden z powyższych i sprawdzaj. Może się uda i znajdziesz swoje archiwum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porażka, wczoraj patrze co mi tak się netbook grzeje, przecież nic praktycznie nie robiłem, wchodzę w menedżera, a tam gg ciągle 30-40% pożera. Dzisiaj odpalam i okno gg po prostu nie chcę się przywrócić, zminimalizowane cały czas i mogę tylko status zmienić, reinstall nie pomógł...

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszedł nowy build 8.1 8344 który to naprawia (ponoć) ja jeszcze od siebie polecam dodatek gg+ blokuje reklamy i na życzenie zmienia jeszcze kilka innych rzeczy. kompatybilna wersja to 0.4b. must have.

 

poza tym samo gg8 moim zdaniem lepsze od 7, choć mogliby je jeszcze dopracować.

-gg7 po starcie używa ok. 15mb ramu g8 ok. 25 (wyłączone reklamy i bajery)

-gg7 ma znacznie lepsze wyszukiwanie w archiwum

-w gg8 wywaliłbym panel od dzwonienia i smsów i tą boczną krawędź okienka rozmowy, a panel statusu i opisu przeniósł na dół listy kontaktów.

-Zrobiłbym też tak, żeby opis dało się szybko zmienić bez rozwijania avatara a najfajniej by było jakby całą tą funkcjonalność avatarów móc wywalić fpizdu.

-okienko rozmowy i przyciski w nim wreszczie działają jak trzeba

- łączenie kilku rozmów w jedno okno FTW szczególnie w windows 7 z powodu jego menu start.

-pełna kompatybliność z windows 7 kiedy z gg 7.7 było troszkę problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie ten build 8.1 8344 i naprawa on problem z zużycie procesora tylko "ponoć", co jakiś czas wskakuje sobie 50% obciążenia, także nadal kał.

Edytowane przez czeku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmowy wideo i WebKit w Gadu-Gadu build 9103, 9115 / GG vs Tlen

 

http://www.pcworld.pl/news/347640/Rozmowy.....Gadu.Gadu.html

 

WebKit (zamiast silnika IE) w GG bardzo cieszy, bo aplikacje zauważalnie przyśpieszyła (najbardziej widać to po czasie otwierania okna rozmowy, program reaguje wyraźnie szybciej). Zmniejszeniu uległa także zasobożerność aplikacji. GG ładnie oddaje zajmowany RAM po kliknięciu na "słoneczko" w zasobniku systemowym (z 49 do paru MB). Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że wreszcie (po tylu latach!) pod względem zużywania zasobów komputera (CPU, RAM) nowe GG dorównuje Tlenowi. Niestety - GG zawsze było "100 lat za murzynami", dlatego (oraz z paru innych powodów) wciąż korzystam z Tlena. Nie mniej jednak ten nowy build to spory krok naprzód; programiści GG wzięli się do roboty i najpopularniejszy komunikator w Polsce ostatnio przyśpiesza/polepsza swój rozwój/jakość. Oby tak dalej...

 

Porównanie wydajności:

Metodologia testów: menedżer zadań - WinXP Pro SP3 x86-32, pomiary zaraz po uruchomieniu aplikacji (kilkadziesiąt kontaktów na liście); CPU: Athlon X2 2,7 GHz, RAM: 4 GB.

*reklamy (flashowe banery) pożerają sporo zasobów - po ich wyłączeniu zużycie RAM-u i CPU wyraźnie spada.

 

Gadu-Gadu build 9103

Zużycie RAM-u:

*reklamy ON 49 MB

*reklamy OFF 42 MB

Po kliknięciu w ikonę (w zasobniku systemowym) GG oddaje RAM - zużycie spada do paru MB. Dodatkowo spellchecker_gg zużywa 2,8-21 MB (ale tego nie liczę, bo to funkcja dodatkowa - zainstalowanie słownika w Tlenie daje podobne wartości).

Zużycie CPU:

*reklamy ON 0-5%

*reklamy OFF ~0%

 

Tlen 6.0.3.77

Zużycie RAM-u:

*reklamy ON 33 MB

*reklamy OFF 26,5 MB

Po kliknięciu w ikonę (w zasobniku systemowym) Tlen nie oddaje RAM-u.

Zużycie CPU:

*reklamy (ON) 0-2%

*reklamy (OFF) ~0%

 

Wady GG?

1. Przede wszystkim znacznie odchudziłbym GG ze zbędnych dupereli (dodatkowe moduły/usługi, np. Radio).

Robienie na siłę z komunikatora "multimedialnego kombajnu" to bardzo kiepski pomysł (coś co jest do wszystkiego jest do niczego - szybko staje się przerośniętym zamulaczem). Do odtwarzania muzyki (radia) na komputerze (Windows) służy foobar2000 albo Winamp. Instalator Gadu-Gadu to 21 MB, a Tlena 6 MB - to mówi samo za siebie...

2. Interfejs GG jest zbyt cukierkowaty i "przybajerzony" - niestety ergonomia programu na tym cierpi.

Odstępy miedzy poszczególnymi kontaktami są zdecydowanie zbyt duże, podobnie czcionka - przy kilkudziesięciu kontaktach na liście scroll w myszce jest w ciągłym użyciu... Wiele przycisków jest również zbyt duża. Kontrast między kolorkami słoneczka: dostępny/zaraz wracam/niedostępny jest trochę zbyt słaby. Generalnie przejrzystość interfejsu pozostawia wiele do życzenia (mam na myśli porównanie skórki "classic" GG ze skórką "standard-old" Tlena).

3. Stanowczo za dużo, za dużych (rozmiar) reklam w nowym GG (na szczęście można to obejść, choć naruszamy w ten sposób licencję).

4. Możliwości konfiguracji GG wciąż są mocna ograniczone (wystarczy porównać okienko z ustawieniami GG i Tlena).

5. Gdzie jest wersja GG na Linux'a oraz Mac OS X? Tlen takowe posiada.

Wiem, że są lepsze komunikatory na Linux'a niż GG i Tlen razem wzięte ale chodzi mi o rzetelność i solidność producenta. Poza tym możliwość przeniesienia swojego archiwum rozmów między różnymi platformami systemowymi również dla niektórych może być istotna.

Edytowane przez m15m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w ostatnim buildzie nie ma juz problemu z 50% uzyciem proca?

da sie jakoś odchudzić to gg. np z spellcheckera, ktory u mnie powodowal zwiechy gg.

Chyba wystarczy wywalić z głównego folderu plik spellchecker_gg.exe - samo wyłączenie pisowni nic nie daje, plik dalej by siedział w procesach.

Gdyby nie ten GG banner killer to bym dawno wywalił gadu z dysku, ale póki co da się z tego korzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnieliście o jednej ważnej nowości: Wyszukiwanie w archiwum. Jak miałem 8.1 i chciałem sprawdzić kiedy zaczęliśmy być razem z moją dziewczyną bo zbliżał się 6 miesiąc i wchodzę w archiwum a tam zonk- nie ma szukajki. w efekcie przegapiłem datę. ;-) Samo gg - reklamy działa dobrze. Cieszę się, że akcja słońce mimo że nie zdobyła zbyt wielu uczestników uświadomiła tym tępum strzałom z gg czego chcą userzy. Ale najfajniej by było jakby instalator gg pytał co ma zostać zainstalowane. radia, telefonu, gier, skórek i innych pierdół nie używam, więc nie chcę ich mieć, no ale nie jest źle a program jest używalny, więc nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Zapomnieliście o jednej ważnej nowości: Wyszukiwanie w archiwum. Jak miałem 8.1 i chciałem sprawdzić kiedy zaczęliśmy być razem z moją dziewczyną bo zbliżał się 6 miesiąc i wchodzę w archiwum a tam zonk- nie ma szukajki. w efekcie przegapiłem datę. ;-)

Sysak , Ty na powaznie? To ma byc nowosc ad.2009? Ludzie , Konnekt przestal byc rozwijany bodajze w 2003 i ma to...do tego ta funkcja swietnie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwanie w archiwum było w GG7 i poprzednich, tylko że twórcy programu nie zaimplementowali tej funkcji w nowym gg i dopiero wrzask niezadowolenia zmienił tą sytuację.

Co do reklam nie wiem jak działają (wiem tylko że są irytujące) bo z uporem maniaka usuwam je przy każdej nowej aktualizacji programu [; Dzięki temu też GG nie zajmuje 40MB a ~25.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sysak , Ty na powaznie? To ma byc nowosc ad.2009? Ludzie , Konnekt przestal byc rozwijany bodajze w 2003 i ma to...do tego ta funkcja swietnie dziala.

Tak na poważnie, bo ile archiwum w gg7 było ok, to jak zajrzałem do niego w gg8 to jedyne co przeszło mi przez myśl to "WTF?!" dalej jest gorzej niż było, no ale jakoś to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, tylko jest problem jak przenieść z GG8; archiwum a szczególnie pełną listę kontaktów z telefonami, adresami email itp do np mirandy czy pidgin...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co uzywacie tego komunikatora? kręcą was obrazkowe opisy lol

bo gg mimo drobnych wad działa dobrze, a rozwój w końcu idzie w dobrym kierunku, bo odkąd mam 1.5gb nie martwie się o to czy komunikator zajmuje 15 czy 50mb ram, bo próbowałem wszystkiego innego i mi nie podeszło ani trochę + argument z posta wyżej + nigdy nie widziałem obrazkowego opisu. :P Wystarczy, czy masz jeszcze jakieś wątpliwości kucu? ;-)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strona domowa programu.

 

http://bk2.prv.pl/

 

ściągamy plik, wrzucamy do głównego folderu z GG, odpalamy, klikamy OK, i tyle... po wszystkim można wywalić program.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest z najnowszymi wydaniami nowego gg, ale od wersji build 8713 [na której jeszcze jest ok] wzwyż... już myślałem, że coś złego zaczyna się dziać z moim E8400 ; D ; ) Chodzi o to, że robiąc test na wydajność pamięci ram w Everest'cie dość znacznie spadły wyniki odczyt L2 Cache, lecz w trybie awaryjnym wszystko było ok. Winowajcą tego spadku wydajności okazało się gg [ ; Oczywiście pozbawione reklam i z wyłączonym sprawdzaniem pisowni. Nawet "niedostępne" obciąża procesor mimo tego, że w procesach wykorzystanie procesora wykazuje 00% ; ) Jest tak z wszystkimi wersjami powyżej wydania build 8713 na którym nie zauważyłem takiego zjawiska. Ktoś z Was zauważył coś podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo każdy rozsądny człowiek robiąc testy wydajności wyłącza wszelkie zbędne aplikacje w celu uzyskania lepszych/prawdziwszych wyników...

Co do samego GG, to zobacz co dodali/zmienili w tej wersji. Być może jakiś nowy (niedopracowany) moduł sobie coś tam szuka/sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo każdy rozsądny człowiek robiąc testy wydajności wyłącza wszelkie zbędne aplikacje w celu uzyskania lepszych/prawdziwszych wyników...

Co do samego GG, to zobacz co dodali/zmienili w tej wersji. Być może jakiś nowy (niedopracowany) moduł sobie coś tam szuka/sprawdza.

Dlatego też odwołałem się do wyniku z trybu awaryjnego.

 

edit:

A co do zmian w gg - Zobacz historię rozwoju Nowego Gadu-Gadu ; )

Edytowane przez Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z nowym gg (jest to bodajże wersja 8 ).

 

Mam 2 systemy Vista i XP i chciał bym żeby gg na obydwu tych systemach korzystało z jednego profilu. Czyli miało wspólne ustawienia, kontakty i archiwum. W poprzedniej wersji wystarczyło stworzyć w folderze z gg folder users i tam przewalić wszystko z danych aplikacji, w nowszej wersji to już nie działa. Czy ktoś zna jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu bez przesiadki na inny komunikator??

Edytowane przez zimn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś potrzebowałem pilnie założyć sobie numer gg, więc nie czekając otwarłem 10minutemail i dawaj. Nagle patrzę, a tu mi się zloty numer trafił "A-X-A-X-X-A-X-A". Zakładałem to przez web, więc wylogowałem się elegancko. Uruchamiam gg na kompie, wpisuje numer, hasło i pisze że jest błędne hasło. Próbuje wysłać przypomnienie - błędny e-mail. Wchodzę na 10minutemail - mail potwierdzający od gg jest.

 

I teraz się zastanawiam. Czy jak się zorientowali że taki numer się zrobił, to mi go perfidnie ukradli?

 

Potem założyłem tym samym sposobem jeszcze raz, myślę sobie, no trudno. I dostałem numer "A-X-A-X-X-A-X-J" więc też nienajgorszy i problem się powtórzył. Z tym że zdołałem wysłać przypomnienie na 10minutemail.

 

Także jestem biedniejszy o dwa fajne numery, i zostały mi tylko 3 emaile które niedługo znikną. Dwa z potwierdzeniem i powitaniem w GG, i jeden z przypomnieniem hasła, które nie działa :(

 

 

Miał ktoś coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...