Skocz do zawartości
BENITO

Co myślicie na temat Vcore 2 Volty na Athlonie XP?

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety mój Athlon na 1.9v był za mało stabilny. Dałem 1.95v, też się wykładał, ale było lepiej. Dałem 2V. Boję się, że nie wytrzyma, ale o dziwo po 2 godzinach katowania benchmarkami aritmetic i multimedia w Sandrze 2003 nic mu się nie działo. Co sądzicie o tym na dłuższą metę???

Coś mnie płyta oszukuje z temperaturą, w spoczynku teraz cpu ma 47 stopni :lol: Mierzę przez MBMa 5.2.1.0. Na razie dodałem kompensacji z jakieś 15 stopni(teraz w spoczynku ma 62). Chłodzę go coolerem arctic cooling copper silent tc przerobionym na max obrotów, czyli 3500 (wywaliłem termistor,bo po co mi on). Proszę o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekamy zobaczymy ale to jest 0,18 wiec spoko tylko napewno bardzej sie grzeje , tez mialem 1500xp+@10x165 na shuttle ak31v.3.1 chlodzony papstem i mial ok 44 w stresie ale vcore mialem 1,85

BENTINO kretacz z walbrzycha jest chyba jeszcze jeden na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to na cały czas to 1,9v to max (jak na 24/7 ma chodzić), a 2vi wyżej, czyli gdzieś do 2,2 v to okazjonalnie 8)

Ale ostrzegam powyżej 1,9 v trzeba niezłego chłodzenia, i jest niebezpiecznie z powodu przebić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz sobie lepiej w MBM czy napiecie VCORE nie obniza sie przy pelnym obciazeniu. Zeby uzyskac stabilne 2V na Palomino to juz trzeba miec dosyc mocny zasilacz. Mnie sie udalo dopiero na Fortron/Source 400W. Ale 2,05V juz nie dawal rady, byly spadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze:

Nie życzę sobie żadnych wyzwisk pod moim adresem. Nie po to pytam się o poradę, żeby czytać takie bzdury :evil:

Po drugie:

Mam zwykły zasilacz w obudowie midi codegena 300W, a w MBM core pokazuje mi 2,02v przy 2v ustawionych w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Nie powinno sie nagle nic stac. Za rok-moze dwa szlag go pewnie trafi, ale tak normalnie nie powinno, chyba ze padnie Ci chlodzenie.

Moja AGOIA 1600+ @ 1790 MHz - szla na napieciu 1,94V - 57C w Full Load na TT Volcano 7+ LOW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mu nie powinno sie stac. Bylbym dobrej mysli :). Jezeli 0.13 spoko chodzi 1,85V to dlaczego 0,18 nie mialaby chodzic na 2V. Nie pekaj wiec, a uzywaj zycia...tzn procka :)

 

a dla czego 0,13 ma nie chodzic na 2V ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mu nie powinno sie stac. Bylbym dobrej mysli :). Jezeli 0.13 spoko chodzi 1,85V to dlaczego 0,18 nie mialaby chodzic na 2V. Nie pekaj wiec, a uzywaj zycia...tzn procka :)

 

a dla czego 0,13 ma nie chodzic na 2V ?

pytanie nie powinno brzmiec 'dlaczego ma nie chodzic' tylko 'jak dlugo bedzie tak chodzic' i czy sie przyrumieni czy tez zrobi sie na chrupiaco :lol:

ja mam 1.5v i chcialbym zeby mi pochodzil jeszcze jakis czas (a potem moze na serwer pojdzie ;) ) wiec wskazane jest raczej niskie napiecie... wiecej jak 1.8 to bym nie dawal, chyba ze chcesz zmieniac procka co rok/dwa (tak wiem wiem ze ten proc za 2 lata to bedzie jak p2 350 dzis, ale mnie zal jest sprzetu ktory kupuje za swoje pieniadze i dlatego go bardziej szanuje :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest stabilny i przy obciążeniu nie spadają ci napięcia to jest O.K. i tak za rok nie będzie wiele wart. Ja mój poprzedni 1700AGOIA męczyłem vcore 2,1 tyle że na WC i max temp. 45 st. i przeżył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że coniektórzy straszą przedwczesnym zużyciem się proca a czy ktoś doświadczył już takiego efektu spowodowanym zbyt wysoką temperaturą, bądź zbyt wysokim v-core? Skoro producent dopuszcza pracę przy temperaturze 85-90 C to powinien on wytrzymać conajmniej te 5 lat ciągłej pracy przy tej właśnie temperaturze. Nie wiem jaki przynosi skutek podnoszenie v-core.

Sam Intel w swoich celeronach poczynając od modelu 533a zaczął od napięcia 1.5 V a skończył na 1.75 V dla modelu 1100 MHz przy tej samej technologii 0.18um. Ja w swoim t-bredzie zapusciłem 1,95 v ale jak po partyjce Q3 buda zrobiła się cieplutka jac piec kaflowy a sandra pokazała że proc zużywa 87 W odkęciłem go spowrotem na 1.8 V. Te 100 MHz za 0.1 V nie są wart zachodu, może w zimie jak będzie zimno to zapuszcze mu 2.2 V i będę się dogrzewał kompem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem cos takiegio. Mialem kompa ktorego sam nie skladalem, wiec mialem badziewny cooler na XP1800+ palomino i jeszcze gorsza paste .Temperatury w load 66 stopni na przyklad spowodowala ze komp po uzytkowaniu przez 8 miesiecy po prostu sie nie wlaczyl. Oczywiscie na procu zadnych sladow.

Co do MBM - musisz ustawic w opcjach odpowiedni sensor dla odczytu temperatury. Ja uzywajac jednoczesnie MBM i SIV dla plyt gigabyte i kalibrujac MBM wedlug SIV-a wiedzialem ze trafilem na wlasciwy sensor, bo oba programy zaczely pokazywac temp np. SIV -270

MBM +4 :-)

A co do proca - z takim napieciem to ja bym sobie nie zyczyl u siebie temperatur wiekszych niz 50, gora 55 stopni w load, bo procek szybko umarlby .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sensora, to jest właściwy. Sprawdzałem też za pomocą Hardware Sensors Monitor.Tylko, że to jest termistor pod prockiem, a nie dioda w procku :cry: . W żaden sposób nie mogę zmusić swojej płyty do odczytu bezpośrednio z CPU. Tutaj SHUTTLE się nie popisało. Co do temperatury przy 100% obciążeniu, to po godzinie mam od 67 do 70 stopni w zależności od temperatury otoczenia. Nigdy nie przekroczyłem 71 stopni. Jeżeli zosawie procka przez chwilę "w spokoju", to ochładza się o 1 stopień co jakieś 30 sekund, bo w obudowę wmontowałem wiatrak 80x80 z titana d5tb tyle, że u mnie po odpowiednim przesmarowaniu chodzi na 3200 zamiast 3000 obr/min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...