Skocz do zawartości
BaniaCod

Zawieszanie Systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam całkiem podobny problem do kolegi niżej z zawieszającym się komputerem.

 

Mój komputer(system) zawiesza się tylko jak włączam gry (czasami po 30 minutach czasami po starcie systemu, czasami wcale) przeważnie gram w Cod2/Cod4. Gdy szperam po necie jest raczej w porządku, ale też się to zdarza jak słucham muzyki ... używam programu Winamp 3.

 

Skanowałem system z 7 razy, i przywracałem go o tydzień kiedy wszystko było dobrze.

 

Parametry:

 

MB : P5Q PRO [ASUS]

RAM : 2GB

Graphic: Radeon HD4850

Music: SB LIVE 5.1

DT: Samsung F1 640GB

System: Windows XP Prof SP3

 

No naprawde, skanowanie systemu wykazało pare Trojanów ale sądze, że to były już wygasłe, które oczywiście wykasowałem. Antyvir: Avira Antyvir Personal - Free Antyvirus.

 

Proszę o pomoc.

Edytowane przez BaniaCod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli coś z systemem to najlepiej reinstall. Nie masz jakiegoś znajomego od którego możesz pożyczyć inny zasilacz?

Mi jak zasilacz padał i miał niestabilne napięcia to miałem podobne objawy.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no najwyżej, ale nikt nie ma podobnych objawów? Może ktoś tak miał i jakoś temu zapobiegł ? Jeżeli reinstall systemu nie pomoże musze kupić zasilacz :(

 

 

EDIT: Znowu się zawiesił, nie puszczałem żadnej muzyki a jednak w głośnikach słyszałem takie monotonne pykanie, mogłem rozsunąć pasek "Start" lecz później się zawieszał na dobre, ale mogłem ruszać kursorem. Wyłączyłem go. Rozebrałem budowę i mam nazwę zasilacza: CHIEFTEC Model: GPS-450AA-101 A.

Edytowane przez BaniaCod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chieftec nie robi takich numerów, więc raczej odpada.

 

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to karta. Może radiator się odkleił? Może wiatrak nie działa? Może działa za słabo? Sprawdzałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodem może być pamięć ram .

Ostatnio robiłem kompa gostkowi bo się wieszał właśnie na grach .

Miał 2x2 gb ram kingstona po zamianie miejscami efekt ten sam, po wyciągnięciu jednej kości nagle wszystko śmigało .

Nawet zmiana zasilacza nie pomagała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ten szitny program do zintegrowanej dzwiekowki.

 

Mialem to samo, sprawdzilem wszystko co sie dalo w kompie, pomogl format.

 

Nie instalowalem tych sterow, gralem, wszystko bylo ok. Nagle mnie jakas cholera naszla zeby stery zainstalowac od tego momentu ciagle zwiechy w grach tak jak mowisz raz po 5 minutach raz po godzinie.

 

Ja mam P5Q-E jezeli masz zainstalowane SoundMAX Audio Driver v6.10.1.6480 for 32bit Windows Vista & v6.10.2.6480 for 64bit Vista. to ja stawiam na to ;-)

 

Co dziwne po odinstalowaniu dalej zwiechy wiec czeka mnie chyba format to bede wiedzial na 100% czy to wina tego syfu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co podałeś to ten ster jest dla Visty... Ja mam XP, ale całkiem możliwe bo mam nową właśnie kartę dźwiekową ale oprogramowanie mam z płyty dołączonej. Narazie nie spotkało mnie jeszcze zacięcie, ale jak spotka i kombinacja z Ramem nie pomoże to już nie wiem. Tą kartę dźwiękową muszę mieć bo zintegrowana mnie wkurza do potęgi także bez tego się nie obejdzie :sad: , proszę dawać inne przypadki.

 

 

EDIT: Proszę was już nie mam siły, znowu mi się zawiesza, przemieniłem RAM, usunąłem stery z karty dźwiękowej zintegrowanej przeinstalowałem stery do mojej karty muzycznej i nic... Dalej, teraz staram się obserwować zachowanie Fan'ów przy zacięciach, wszystko wygląda w normie. I dalej te zacięcia :mur:

 

EDIT: Informuję, że właśnie co świeżo przeczyściłem całe bebechy mojego złomku, jak narazie komputer śmiga, słucham muzyki, buszuje w przeglądarce i jak na razie żadnego zacięcia. Jeżeli problem się pojawi znowu to przeinstaluje system.

 

PYTANIE: Jeżeli chcę naprawić system to jaka jest komenda? Ponieważ po wybraniu napraw system, wyskakuje wpisz komendę czy coś w tym stylu i wtedy już odpadam i nie wiem co robić. Ponownie proszę o dorade i pomoc.

 

EDIT: Znowu się to zdarza :angry: , Już nie mam pomysłów. Chyba tylko format mnie ratuje :huh: , ale może to coś z podzespołów? Może jednak zasilacz? Może głupia listwa zawodzi, naprawdę już nic mi do głowy nie przychodzi. PROSZĘ O POMOC!

Edytowane przez BaniaCod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary format trwa godzine. Chyba warto sprobowac ;)

 

I nie instaluj tych sterow do zintegrowanej dzwiekowki. ( u mnie to powoduje zwiechy tyle ze ja mam Viste 64bit )

Edytowane przez trafiq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak... teraz po wyciągnięciu jednej kostki RAM'u (1GB) rozruch systemu szaleje. Ale się nie poddaje z tym Ramem. Jak nie to przygotowuję się do backupa i niestety format :(,

 

wypróbuję te programy co podałeś Domik.

 

EDIT: Słuchajcie, rzeczywiście może być coś z tym ramem. Podczas gdy testowałem RAM programem, który polecił mi Domik, wstukałem 1024, informacja na dole okienka "Memory Allocated" i zacięcie. Dokładnie zaraz po tym jak nagniotłem "Start Test".

 

Ale jak? Po prostu mam odczepić jedną kostkę ramu? Dać komputerowi niech pochodzi a później wczepić drugą?

Edytowane przez BaniaCod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Już jade na jednej kostce. Przetestuje w ten sposób obydwie. Jak już się nie będzie wieszał to wsadzę obydwie.

 

EDIT: Pierwsza kostka padła po 26 minutach <_< , ale wydaje mi się, że ta którą aktualnie testuje sprawuje się lepiej.

 

EDIT: Ok, druga to samo. Więc Ram chyba odpada albo 2 kostki Kingstona mi padły <_< .

 

EDIT: Zawieszenia dalej się zdarzają, teraz obstawiam zasilacz...

Edytowane przez BaniaCod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem gdy wyciagne obojetnie ktora kosc ramu i dziala na jednej to komp smiga a jak mam wlozone dwie kosci to komp sie scina przy wiekszym wysilku, a mam 3 gb ramu 1 i 2 gp kosci. Po reinstalu systemu to samo, a moj komp to:

K9N6PGM2-V - plyta

athlon x2 5200+ 2.71ghz - procesor

3 gb - ramy

geforce 9400gt 1024 mb - ramu

karta sieciowa i dzwiekowa zintegrowana z plyta glowna

lc-8400btx - zasilacz

Edytowane przez chujnix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...