Skocz do zawartości
el_gringo_dado

Wyrzynarka

Rekomendowane odpowiedzi

A więc potrzebuje wyrzynarki. Głównie cięcie w sklejce, czasem w jakimś grubszym drewnie. Metal sporadycznie. Nie chce kupić jakiegoś szajsu, ale cenowo to też bez przesady 8O

 

Teraz tak, fajnie jakby mogła ciąć po łuku a najlepiej to okręgi czy koła.

 

zastanawiam się nad:

Black&Decker

Makita #1

Makita #2

Makita #3

Bosch #1

Bosch #2

Hitachi

 

Jak nietrudno zauważyć, szukam czegoś w okolicach 300zł 8O Co możecie doradzić? Któraś z tych czy moze zupełnie inna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego sugeruje kupić coś z dłuższą gwarancją jeżeli nie będziesz używał zbyt często a za zaoszczędzone pieniądze można kupić porządne ostrza do laminatu plexi drewna metalu i aluminium 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem najpierw do klepu firmowego Boscha, tam mi pokazali najprostrzy model i jakiegoś Skila... Oczywiście nie mogłem wyjść z podziwu jak pan sprzedawca zachwala owego Skila: 'amerykańska firma należąca do Boscha, której narzędzia produkowane są w Bułgarii (tutaj popatrzył na etykiete) choć ten model akurat w Chinach'. Tak hmm, 220zł za najbiedniejszy model Boscha to IMO troche drogo...

 

Poszedłem więc kawałek dalej, do sklepu firmowego Makity. Tam bardzo miła pani (pozdrowienia dla niej) wytłumaczyła nam mi co i jak z narzędziami, co i czym ciąć i jak dbać o sprzęt. Pierwszą rzeczą zaproponowaną była frezarka Festoola, ale jako że na tak pro-sprzęt mnie nie stać (a szkoda...), wytłumaczyłem do czego to będzie używane. I pomogła mi wybrać wyrzynarkę Black&Decker KS700PE. I to jeszcze w bardzo dobrej cenie, bo trafiłem na promocje o któej sama sprzedająca nie wiedziała. Wyszło mnie 125zł, za sprzęt który normalnie kosztuje ponad 200zł, do tego serwis gwarancyjny i pogwarancyjny mam 20 minut spacerkiem z domu, i jeszcze dostałęm gratis cały katalog Festool. Do tego dokupiłem zestaw brzeszczotów do drewna, stali, tworzyw sztucznych. Całe zakupy wyniosły mnie 160zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...