Skocz do zawartości
rozpruwacz

2000zł na sprzęt. Ale co?

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o możliwe konfiguracje sprzętowe ( bez monitora ) do kwoty 2000zł. Nie jestem uprzedzony ani do Amd ani do Intela i takie osoby również proszę o fachową radę . W celu sprecyzowania ten komp ma być dla 13-latka zupełnie bladego więc sprzęt raczej nie będzie o/c . Interesuje mnie coś stabilnego wydajnego i trwałego . Wiadomo gierki przynajmniej na razie. Zgóry dziękuję za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o możliwe konfiguracje sprzętowe ( bez monitora ) do kwoty 2000zł. Nie jestem uprzedzony ani do Amd ani do Intela i takie osoby również proszę o fachową radę . W celu sprecyzowania ten komp ma być dla 13-latka zupełnie bladego więc sprzęt raczej nie będzie o/c . Interesuje mnie coś stabilnego wydajnego i trwałego . Wiadomo gierki przynajmniej na razie. Zgóry dziękuję za podpowiedzi.

GA 7DX+ Duron 1000/1200MHz 256MB RAM DDR Baracuda ATA IV DVD Sasmsung 16x48 GF2TI/GF3 (jak starczy kasy) jakaś obudowa MIDI -wiadomo. W przyszłości jak chłopak skonczy np 15 lat to zrobi bezbolesny upgrade na Bartona (jak nie będzie ich już w sklepach, to kupi za grosze na giełdzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja.

 

Więc za ok 2000zł na AMD

 

MOBO - Shuttle AK31 v.3.1 - 350zł

Grafika - GF3Ti200 - 610zł

Pamięc - 256MB DDR - 180zł

Procesor - AMD Duron 1.2 - 240zł

CD-ROM - LiteOn - 130zł

Dysk - Seagate U6 40GB - 300zł

Obudowa - tani ATX - 180zł

_______________________________

1990zł+ ze 100 zł na klawiaturę+myszkę+głośniki

 

To samo na Intelu

 

MOBO - MSI 645 Ultra SIS645 - 420zł

Grafika - GF2Ti - 350zł

Pamięc - 256MB DDR - 180zł

Procesor - Intel Celeron 1.7 - 380zł

CD-ROM - LiteOn - 130zł

Dysk - Seagate U6 40GB - 300zł

Obudowa - tani ATX - 180zł

________________________________

1940zł+ ze 100 zł na klawiaturę+myszkę+głośniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]

DVD Sasmsung 16x48

DVD to raczej w tej chwili tak "bajerek". Pozatym Samsunga, nie jest to najlepszy pomysł. Ja mam DVD już rok i ani razu z niego nie skorzystałem...

Samsung nie licząc tego, że nie za dobrze czyta porysowane płyty jest ok. (całkiem cichy, w miare szybki - nie wiem jak będzie ze awaryjnoscia) Po drugie ceny napędów DVD i CD-Rom sie zrównuja - rzeczony samsung kosztuje 160 pln netto w hurcie. Analitycy rynkowi twierdza, ze zostanie w tym lub przyszłym roku przekroczona masa krytyczna ilości zainstalowanych napedów - bedzie coraz wiecej gier na DVD. Oczywiście jak ktoś chce zaoszczedzić te 80-100 pln to niech kupi CD-ROM.

 

 

Tak przy okazji - czy Twoim zdaniem warto kupić intela i zrezygnować z GF3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung to badziewie w dziedzinie napedów. Wiem z praktyki - moja była nagrywarka to Samsung. Była, bo już nie działa. I to napewno nie z przepracowania. Nawet na siebie nie zarobiła :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta glowna: Shuttle AK-31 v3.1 - 350 zl

Procesor: Amd Duron 1200 Mhz 269zl

Karta graficzna: Prolink GeForce 4 Ti 4200 64 MB DDR - 750zl

Pamiec: 128 MB DDR (i dokupic nastepna kostke jak troche potanieja) - 110 zl

Dysk twardy: Seagate U6 40 GB - 300zl (od Rafala sciagnalem)

CD-Rom: LiteOn 52x - 120zl

Karta muzyczna: Creative Sound Blaster LIVE! Player 5.1 bulk - 155zl

Obudowa: ATX Midi z zasilaczem 300W - 150zl

glosniki: MediaTech MT-306B - 100 zl

 

Ceny w wiekszosci z komputronika.

Razem 2300 zl. Troche wiecej, ale mysle ze warto te 300 zl (a moze mniej jak 300 jesli trafisz na dobry sklep) wydac wiecej. Spewnoscia nie warto oszczedzac na grafice ktora ci zaproponowalem, nic lepszego pod wzgledem przyszlosciowym, dzisiaj nie kupisz. Za jakis czas(rok, dwa) bedzie mozna wymienic procesor na AMD XP 2500+ i sprzet jeszcze pociagnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiec: 128 MB DDR (i dokupic nastepna kostke jak troche potanieja) - 110 zl

Sądze, że 128 Ram do mało. Przydało by się 256, a jeś

  • i chodzi o cenę, to jakoś ekstremalnie dużo w najbliższym czasie już nie potanieją.

 

Nie wiem czy połączenie Durona 1,2Ghz i GF 4 4200 to dobry pomysł. Wydaje mi się, że tak słaby procek nie będzi wstanie pokazać pełnej mocy GF4. Chyba lepiej kupić GF3 500. (tak mi się wydaje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiec: 128 MB DDR (i dokupic nastepna kostke jak troche potanieja) - 110 zl

 

Sądze, że 128 Ram do mało. Przydało by się 256, a jeś

  • i chodzi o cenę, to jakoś ekstremalnie dużo w najbliższym czasie już nie potanieją.

 

Nie wiem czy połączenie Durona 1,2Ghz i GF 4 4200 to dobry pomysł. Wydaje mi się, że tak słaby procek nie będzi wstanie pokazać pełnej mocy GF4. Chyba lepiej kupić GF3 500. (tak mi się wydaje)

 

W zasadzie, to nawet do GF3 może być za słaby. Może warto wziąć pod uwagę ATI 8500?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiec: 128 MB DDR (i dokupic nastepna kostke jak troche potanieja) - 110 zl

 

Sądze, że 128 Ram do mało. Przydało by się 256, a jeś

  • i chodzi o cenę, to jakoś ekstremalnie dużo w najbliższym czasie już nie potanieją.

 

Nie wiem czy połączenie Durona 1,2Ghz i GF 4 4200 to dobry pomysł. Wydaje mi się, że tak słaby procek nie będzi wstanie pokazać pełnej mocy GF4. Chyba lepiej kupić GF3 500. (tak mi się wydaje)

 

W zasadzie, to nawet do GF3 może być za słaby. Może warto wziąć pod uwagę ATI 8500?

 

chyba sie pogubiles, podobno radek jest lepszy od gf3, a chodzi o to ze duron moze nie wykorzystac jego mocy. Tak czy siak ja bym zostal przy ti 4200 i 128 ram. Karta graficzna az tak wiele nie straci, a teraz praktycznie nie oplaca sie kupowac GF3 (tym bardziej GF2 do kompa przyszlosciowego). GF4 Ti4200 jest spewnoscia lepszy od radka - odpowiedz prosta. A procesor mozna w przyszlosci wymienic. Jesli kupisz teraz slaba grafe, to pozniej razem z prockiem ja tez bedziesz wymienial. Poza tym 750 zl za gf4, a 250 zl mniej za przestarzala karte - nie warto oszczedzac.

 

 

128 ram - tyle zaproponowalem, bo sie nie mieszcze w jego przedziale cenowym :) a nie bylo juz na czym zaoszczedzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiec: 128 MB DDR (i dokupic nastepna kostke jak troche potanieja) - 110 zl

 

Sądze, że 128 Ram do mało. Przydało by się 256, a jeś

  • i chodzi o cenę, to jakoś ekstremalnie dużo w najbliższym czasie już nie potanieją.

 

Nie wiem czy połączenie Durona 1,2Ghz i GF 4 4200 to dobry pomysł. Wydaje mi się, że tak słaby procek nie będzi wstanie pokazać pełnej mocy GF4. Chyba lepiej kupić GF3 500. (tak mi się wydaje)

 

W zasadzie, to nawet do GF3 może być za słaby. Może warto wziąć pod uwagę ATI 8500?

 

chyba sie pogubiles, podobno radek jest lepszy od gf3, a chodzi o to ze duron moze nie wykorzystac jego mocy. Tak czy siak ja bym zostal przy ti 4200 i 128 ram. Karta graficzna az tak wiele nie straci, a teraz praktycznie nie oplaca sie kupowac GF3 (tym bardziej GF2 do kompa przyszlosciowego). GF4 Ti4200 jest spewnoscia lepszy od radka - odpowiedz prosta. A procesor mozna w przyszlosci wymienic. Jesli kupisz teraz slaba grafe, to pozniej razem z prockiem ja tez bedziesz wymienial. Poza tym 750 zl za gf4, a 250 zl mniej za przestarzala karte - nie warto oszczedzac.

 

 

128 ram - tyle zaproponowalem, bo sie nie mieszcze w jego przedziale cenowym :) a nie bylo juz na czym zaoszczedzic.

 

Obawiam się, że to raczej Ty się gubisz.... Problem polega na tym, ze na słabych prockach (ale raczej poniżej 1GHz) GF3 bywa, że działa nawet wolniej niż GF2 i tą sprawę miałem na myśli, a nie wykorzystanie mocy karty. Poza tym co to za argument - "wymienisz procka" tak samo można powiedzieć "wymienisz grafikę". To nawet prostsze, bo nie ma ryzyka uszkodzenia procesora przy zakładaniu coolera. Komputer powinien być w miarę zrównoważony pod względem doboru komponentów. Kupowanie grafy za połowę ceny całego kompa jest bez sensu, tym bardziej, że GF4 technologicznie nie wnosi praktycznie nic (poza nieco większą prędkością) - co innego zmiana GF3/GF2. Nie ma sensu kupować komponentu, którego możliwości nie będą wykorzystane, bo w sytuacji gdy ta grafika dostanie w końcu odpowiedniego jej proca to będzie do kupienia za dużo mniejsze pieniądze, czyli kasa wydana dziś będzie po prostu wyrzucona w błoto. Zaproponowałem R8500 właśnie dlatego, że być może jest on mniej zależny od mocy CPU niż GF3. Daleko sensowniejsze zamiast Durona i GF4 byłoby kupienie już Athlona XP1600-1700+ z GF3/R8500 (ta sama cena kompletu).

 

Poza tym co komu przyjdzie z nawet 200 klatek na sekundę, jak co chwilę będzie mu przycinać przy dogrywaniu z dysku (mało ramu). 256MB to minimum - dziś widziałem cennik jakieś firemki 185 PLN za 256 MB DDR i 105 PLN za 128 MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta glowna: Shuttle AK-31 v3.1 - 350 zl

Procesor: Amd Duron 1200 Mhz 269zl

Karta graficzna: Prolink GeForce 4 Ti 4200 64 MB DDR - 750zl

Pamiec: 128 MB DDR (i dokupic nastepna kostke jak troche potanieja) - 110 zl

Dysk twardy: Seagate U6 40 GB - 300zl (od Rafala sciagnalem)

CD-Rom: LiteOn 52x - 120zl

Karta muzyczna: Creative Sound Blaster LIVE! Player 5.1 bulk - 155zl

Obudowa: ATX Midi z zasilaczem 300W - 150zl

glosniki: MediaTech MT-306B - 100 zl

 

Ceny w wiekszosci z komputronika.

Razem 2300 zl. Troche wiecej, ale mysle ze warto te 300 zl (a moze mniej jak 300 jesli trafisz na dobry sklep) wydac wiecej. Spewnoscia nie warto oszczedzac na grafice ktora ci zaproponowalem, nic lepszego pod wzgledem przyszlosciowym, dzisiaj nie kupisz. Za jakis czas(rok, dwa) bedzie mozna wymienic procesor na AMD XP 2500+ i sprzet jeszcze pociagnie.

To jest wtórny analfabetyzm chyba. Żywy przypadek na to, że ludzie w Polsce piszą/mówia nie na temat. Proste pytanie - jaki jest temat? 2000zł na sprzęt. 2300zł nie równa się 2000zł. Co do dołożenia 300zł to jasne, że warto, ale potem warto jeszcze dołorzyć 200zł na procesor (Amd XP 1600+), może i no i RAM oczywiście bo 128MB na dziesiejsze czasy to jest stanowczo za mało (spróbuj sobie zagrać w GTA3 ze 128MB RAM). A jak komp. do gier to i dysk za mały. Lepiej 80GB i to jeszcze Barracude IV. Można tak dokładać w nieskończoność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Widzę KvM, że mamy takie same zdanie. Jednak myślę, że lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> GF3 bo kosztują teraz trochę ponad 500zł. A porządne Radeon'y zaczynają się od 700zł. Bo jak wiesz zestaw ma być porządny, a nie oparty na jakichś klonach LELE itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]To jest wtórny analfabetyzm chyba. Żywy przypadek na to, że ludzie w Polsce piszą/mówia nie na temat. Proste pytanie - jaki jest temat? 2000zł na sprzęt. 2300zł nie równa się 2000zł. Co do dołożenia 300zł to jasne, że warto, ale potem warto jeszcze dołorzyć 200zł na procesor (Amd XP 1600+), może i no i RAM oczywiście bo 128MB na dziesiejsze czasy to jest stanowczo za mało (spróbuj sobie zagrać  w GTA3 ze 128MB RAM). A jak komp. do gier to i dysk za mały. Lepiej 80GB i to jeszcze Barracude IV. Można tak dokładać w nieskończoność.

Przesadzasz 300 zl to nie majatek i moze ta roznica zniknac jesli kupic w odpowiednim sklepie. Jak ktos by cie poprosil o skompletowanie sprzetu za xxxx zl, a ty wiedzialbys ze za xxxx + 500zl(500 zl < 25%xxxx) moze miec nawet 2x lepszy komputer - to nie polecilbys mu takiego ? Moj kumpel kiedys mnie nie posluchal i zamiast miec do durona 700 GF2, mial rive M64(i nadal ma!)

 

Jakbym sie chcial czepiac, to bym podal jakis sprzet do 2000zl - w cenie powiedzmy 1000zl walnal plytke ecs, durona 700 mhz i gf2 MX200 - wedlug ciebie ktora moja propozycja bylaby lepsza ? A jesli posrodku tych dwoch jest najlepsza ? posrodku to ty juz napisales calkiem dobra propozycje. Ja zaproponowalem minimalnie dorzsza, a sam przyznasz ze bardziej oplacalna (a moze nie ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]To jest wtórny analfabetyzm chyba. Żywy przypadek na to, że ludzie w Polsce piszą/mówia nie na temat. Proste pytanie - jaki jest temat? 2000zł na sprzęt. 2300zł nie równa się 2000zł. Co do dołożenia 300zł to jasne, że warto, ale potem warto jeszcze dołorzyć 200zł na procesor (Amd XP 1600+), może i no i RAM oczywiście bo 128MB na dziesiejsze czasy to jest stanowczo za mało (spróbuj sobie zagrać  w GTA3 ze 128MB RAM). A jak komp. do gier to i dysk za mały. Lepiej 80GB i to jeszcze Barracude IV. Można tak dokładać w nieskończoność.

Przesadzasz 300 zl to nie majatek i moze ta roznica zniknac jesli kupic w odpowiednim sklepie. Jak ktos by cie poprosil o skompletowanie sprzetu za xxxx zl, a ty wiedzialbys ze za xxxx + 500zl(500 zl < 25%xxxx) moze miec nawet 2x lepszy komputer - to nie polecilbys mu takiego ? Moj kumpel kiedys mnie nie posluchal i zamiast miec do durona 700 GF2, mial rive M64(i nadal ma!)

 

Jakbym sie chcial czepiac, to bym podal jakis sprzet do 2000zl - w cenie powiedzmy 1000zl walnal plytke ecs, durona 700 mhz i gf2 MX200 - wedlug ciebie ktora moja propozycja bylaby lepsza ? A jesli posrodku tych dwoch jest najlepsza ? posrodku to ty juz napisales calkiem dobra propozycje. Ja zaproponowalem minimalnie dorzsza, a sam przyznasz ze bardziej oplacalna (a moze nie ?)

Oczywiście, że nie bardziej opłacalną. Nigdy najnowsze technologie nie są opłacalne! Daleko bardziej opłacalny jest zakup GF3 + 256MB RAM niż GF4 i 128MB (a do tego Duron) toż to jakaś paranoja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos by cie poprosil o skompletowanie sprzetu za xxxx zl, a ty wiedzialbys ze za xxxx + 500zl(500 zl < 25%xxxx) moze miec nawet 2x lepszy komputer - to nie polecilbys mu takiego ?

Przesadzasz i to mocno. Porównujesz różnica GF2MX vs. RIVA TNTm64 do różnicy GF3Ti200 vs. GF4Ti4200. Jak się chyba orientujesz różnica między Rivą TNT,a GF2MX to różnica generacji (był przecież jeszcze pomiędzy nimi GF1). GF jest pierwszą kartą która obsługuje T&L. A różnica między GF3, a GF4 nie jest już taka ogromna.... Zresztą proponuje kartę bardzo wysokiej jakości jaką napewno jest Gainward, a Ty chcesz go wymienić na Prolinka. :LOL

 

Jakbym sie chcial czepiac, to bym podal jakis sprzet do 2000zl - w cenie powiedzmy 1000zl walnal plytke ecs, durona 700 mhz i gf2 MX200 - wedlug ciebie ktora moja propozycja bylaby lepsza ? A jesli posrodku tych dwoch jest najlepsza ? posrodku to ty juz napisales calkiem dobra propozycje. Ja zaproponowalem minimalnie dorzsza, a sam przyznasz ze bardziej oplacalna (a moze nie ?)

Jeszcze bardziej mnie utwierdzasz w przekonaniu, że nie umiesz czytać?? Przeczytaj sobie jeszcze raz - koleś pyta o sprzęt za 2000zł, a nie do 2000zł..... I co do Twojego pytanie to oczywiście, że wole mieć sprzęt na którym będę sobie spokojnie grał w 1024*768*32 w większości gier niż sprzęt w którym gry będą mi tak samo haczyły niezależnie od rozdzielczości (128MB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie bardziej opłacalną. Nigdy najnowsze technologie nie są opłacalne! Daleko bardziej opłacalny jest zakup GF3 + 256MB RAM niż GF4 i 128MB (a do tego Duron) toż to jakaś paranoja...

Zgadzam się w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]Jeszcze bardziej mnie utwierdzasz w przekonaniu, że nie umiesz czytać?? Przeczytaj sobie jeszcze raz - koleś pyta o sprzęt za 2000zł, a nie do 2000zł..... I co do Twojego pytanie to oczywiście, że wole mieć sprzęt na którym będę sobie spokojnie grał w 1024*768*32 w większości gier niż sprzęt w którym gry będą mi tak samo haczyły niezależnie od rozdzielczości (128MB).

 

 

Proszę o możliwe konfiguracje sprzętowe ( bez monitora ) do kwoty 2000zł

I kto tu nie umie czytac, zanim zaczniesz obrazac, upewnij sie, ze masz powod.

 

Co do ramu, to chryste, czepiles sie, te 80 zl moze dolozyc do 256 ramu jak mu nie bedzie odpowiadac 128, ale karty graficznej juz raczej wymieniac nie bedzie.

 

Poza tym ja wole miec sprzet na ktorym za kilka lat tez bede mogl grac w 1024x32, a pozniej jeszcze go dobrze sprzedac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wolno dac swieżemu użytkownikowi komputera ze 128MB bo go zniechęcisz do komputerów :!:

Myślę, że trzeba mu dać 256MB - będziesz mógł mu wrzucić W2k zamiast W98 czy Me i będzie na nich wygodnie (bez zwiechów) pracował (grał :D ).

 

Chociaż sam mam DVD (i używam), to zgadzam się, że młodziakowi (13lat :!: ) można go nie dawać.

 

A rozmiar dysku (o ile starcza kasy na wybór) to bym uzależnił od tego, czy ma (mieć) jakieś łącze do sieci. Jeśli nie to nie widzę potrzeby kupowania >40GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym ja wole miec sprzet na ktorym za kilka lat tez bede mogl grac w 1024x32, a pozniej jeszcze go dobrze sprzedac.

Fajnie.... Jeżeli liczysz, że za kilka lat będziesz mógł pograć w gierki z 1024*768*32bit to się zdziwisz. Wątpie abyś na tym GF4 4200Ti pograł w tych ustawieniach np. w Doom'a III, a ten już niedługo się pojawi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]

 

Poza tym ja wole miec sprzet na ktorym za kilka lat tez bede mogl grac w 1024x32, a pozniej jeszcze go dobrze sprzedac.

Fajnie.... Jeżeli liczysz, że za kilka lat będziesz mógł pograć w gierki z 1024*768*32bit to się zdziwisz. Wątpie abyś na tym GF4 4200Ti pograł w tych ustawieniach np. w Doom'a III, a ten już niedługo się pojawi....

No to wymieni sie procek. A jak mu dasz do tego GF3 Ti200 to co mu da nowy procek ? nic - i wlasnie o to mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]

 

Poza tym ja wole miec sprzet na ktorym za kilka lat tez bede mogl grac w 1024x32, a pozniej jeszcze go dobrze sprzedac.

Fajnie.... Jeżeli liczysz, że za kilka lat będziesz mógł pograć w gierki z 1024*768*32bit to się zdziwisz. Wątpie abyś na tym GF4 4200Ti pograł w tych ustawieniach np. w Doom'a III, a ten już niedługo się pojawi....

No to wymieni sie procek. A jak mu dasz do tego GF3 Ti200 to co mu da nowy procek ? nic - i wlasnie o to mi chodzi.

Ty chyba nic nie rozumiesz. Na GF4Ti4200 niezależnie od procka nie pograsz w Doom'a III. Do tego potrzebna będzie następna generacja kart. Mocna wersja ATi R300 i następcy GF4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]

 

Poza tym ja wole miec sprzet na ktorym za kilka lat tez bede mogl grac w 1024x32, a pozniej jeszcze go dobrze sprzedac.

Fajnie.... Jeżeli liczysz, że za kilka lat będziesz mógł pograć w gierki z 1024*768*32bit to się zdziwisz. Wątpie abyś na tym GF4 4200Ti pograł w tych ustawieniach np. w Doom'a III, a ten już niedługo się pojawi....

No to wymieni sie procek. A jak mu dasz do tego GF3 Ti200 to co mu da nowy procek ? nic - i wlasnie o to mi chodzi.

A Ty uważasz, że w komputerze można tylko procki wymieniać? Inne podzespoły to są wlutowane? Pytam po raz kolejny po co mu grafika której teraz ze względu na procesor nie wykorzysta, a która w momencie wymiany procesora będzie o połowę (albo i lepiej) tańsza? Pieniądze wywalone w błoto. Jak już ma dokładać to niech dołoży te 200 zł do Athlona XP. (nie wspominając o RAMie rzecz jasna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]Moja propozycja.

 

Więc za ok 2000zł na AMD 

 

MOBO - Shuttle AK31 v.3.1 - 350zł 

Grafika - GF3Ti200 - 610zł 

Pamięc - 256MB DDR - 180zł 

Procesor - AMD Duron 1.2 - 240zł 

CD-ROM - LiteOn - 130zł 

Dysk - Seagate U6 40GB - 300zł 

Obudowa - tani ATX - 180zł 

_______________________________ 

1990zł+ ze 100 zł na klawiaturę+myszkę+głośniki 

 

To samo na Intelu 

 

MOBO - MSI 645 Ultra SIS645 - 420zł 

Grafika - GF2Ti - 350zł 

Pamięc - 256MB DDR - 180zł 

Procesor - Intel Celeron 1.7 - 380zł 

CD-ROM - LiteOn - 130zł 

Dysk - Seagate U6 40GB - 300zł 

Obudowa - tani ATX - 180zł 

________________________________ 

1940zł+ ze 100 zł na klawiaturę+myszkę+głośniki

Dziękuję bardzo za to zestawienie i muszę przyznać że jednak zdecyduję się na tego Intela ( decyzja podjęta po długotrwałej rozmowie ze specjalistą w tej dziedzinie ) wiem że wielu z was krytykuje tego celerona 1.7 , ale ów szpec który jest bardzo roztropnym i mądrym człowiekiem wyjaśniał mi bardzo długo dlaczego . SZczerze mówiąc za bardzo nie rozumiałem co do mnie mówi :) . Wiem tylko że bezdyskusyjnie ten celeron jeżeli chodzi o przyszłe zastosowanie. Praktycznie przedstawił zestaw podobny do tego Rafała z jedną małą różnicą - płyta abit na 845d lub e . Co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]Moja propozycja.

 

Więc za ok 2000zł na AMD 

 

MOBO - Shuttle AK31 v.3.1 - 350zł 

Grafika - GF3Ti200 - 610zł 

Pamięc - 256MB DDR - 180zł 

Procesor - AMD Duron 1.2 - 240zł 

CD-ROM - LiteOn - 130zł 

Dysk - Seagate U6 40GB - 300zł 

Obudowa - tani ATX - 180zł 

_______________________________ 

1990zł+ ze 100 zł na klawiaturę+myszkę+głośniki 

 

To samo na Intelu 

 

MOBO - MSI 645 Ultra SIS645 - 420zł 

Grafika - GF2Ti - 350zł 

Pamięc - 256MB DDR - 180zł 

Procesor - Intel Celeron 1.7 - 380zł 

CD-ROM - LiteOn - 130zł 

Dysk - Seagate U6 40GB - 300zł 

Obudowa - tani ATX - 180zł 

________________________________ 

1940zł+ ze 100 zł na klawiaturę+myszkę+głośniki

Dziękuję bardzo za to zestawienie i muszę przyznać że jednak zdecyduję się na tego Intela ( decyzja podjęta po długotrwałej rozmowie ze specjalistą w tej dziedzinie ) wiem że wielu z was krytykuje tego celerona 1.7 , ale ów szpec który jest bardzo roztropnym i mądrym człowiekiem wyjaśniał mi bardzo długo dlaczego . SZczerze mówiąc za bardzo nie rozumiałem co do mnie mówi :) . Wiem tylko że bezdyskusyjnie ten celeron jeżeli chodzi o przyszłe zastosowanie. Praktycznie przedstawił zestaw podobny do tego Rafała z jedną małą różnicą - płyta abit na 845d lub e . Co wy na to?

A co to za szpec? Skąd wiesz, że mówił do rzeczy skoro nie rozumiałeś jego argumentów? Na prawdę szkoda kasy na tego celerona! A różnica między GF3 a GF2 będzie miażdżąca szczególnie w nowszych grach. Już znacznie lepszy byłby (a kosztujący tyle samo co ten Celeron) Athlon XP.

 

Zwróć uwagę, że na tym forum nikt nie stawiał na intela, a parę osób się wypowiadało. Czy ten Twój szpec dużo gra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Ci radzę weź GF3. Z tym Celeron to twoja decyzja. Ten spec to pewnie agent Intela albo koleś który ma na zapleczu dużo Celeron'ów i mu nie schodzą. To tak pół żartem, pół serio. Spróbój w miarę możliwości dołożyć parę złotych i kupić zestaw z GF3. Różnica między Duronem 1.2, a Celeronem4 1.7 w wydajności jest znikoma. Czasem lepszy jest jeden, czasem drugi. Co do Abita to dobra płytka, no i na Intelu czyli droższa, więc napewno wyjdziesz poza 2000zł. No chyba, że nie kupujesz teraz tylko np. za miesiąc wtedy sprzęt pójdzie jak zwykle na wakacje trochę w dół. Swoją drogą Celerony powinny trochę stanieć bo już wchodzi model wyższy 1.8GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]Dobrze Ci radzę weź GF3. Z tym Celeron to twoja decyzja. Ten spec to pewnie agent Intela albo koleś który ma na zapleczu dużo Celeron'ów i mu nie schodzą. To tak pół żartem, pół serio. Spróbój w miarę możliwości dołożyć parę złotych i kupić zestaw z GF3. Różnica między Duronem 1.2, a Celeronem4 1.7 w wydajności jest znikoma. Czasem lepszy jest jeden, czasem drugi. Co do Abita to dobra płytka, no i na Intelu czyli droższa, więc napewno wyjdziesz poza 2000zł. No chyba, że nie kupujesz teraz tylko np. za miesiąc wtedy sprzęt pójdzie jak zwykle na wakacje trochę w dół. Swoją drogą Celerony powinny trochę stanieć bo już wchodzi model wyższy 1.8GHz.

Zastosuję się do tej rady i uzupełnie ten zestaw o GF3 i aby zmieścić się w kwocie poczekam troszkę :)

 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim ( ale i tak pozostanę przy tym intelu , hcoćby dlatego że sam mam Duronka :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...