Skocz do zawartości
rozpruwacz

2000zł na sprzęt. Ale co?

Rekomendowane odpowiedzi

Gr00bY Mazur"]Dobrze Ci radzę weź GF3. Z tym Celeron to twoja decyzja. Ten spec to pewnie agent Intela albo koleś który ma na zapleczu dużo Celeron'ów i mu nie schodzą. To tak pół żartem, pół serio. Spróbój w miarę możliwości dołożyć parę złotych i kupić zestaw z GF3. Różnica między Duronem 1.2, a Celeronem4 1.7 w wydajności jest znikoma. Czasem lepszy jest jeden, czasem drugi. Co do Abita to dobra płytka, no i na Intelu czyli droższa, więc napewno wyjdziesz poza 2000zł. No chyba, że nie kupujesz teraz tylko np. za miesiąc wtedy sprzęt pójdzie jak zwykle na wakacje trochę w dół. Swoją drogą Celerony powinny trochę stanieć bo już wchodzi model wyższy 1.8GHz.

Zastosuję się do tej rady i uzupełnie ten zestaw o GF3 i aby zmieścić się w kwocie poczekam troszkę :)

 

I

 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim ( ale i tak pozostanę przy tym intelu , hcoćby dlatego że sam mam Duronka :( )

I co źle Ci z tym duronem? Jakbyś miał celrona 667 to bym rozumiał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]Ty chyba nic nie rozumiesz. Na GF4Ti4200 niezależnie od procka nie pograsz w Doom'a III. Do tego potrzebna będzie następna generacja kart. Mocna wersja ATi R300 i następcy GF4.

Nie przesadzajmy. Do unreala nowego tez mowili, ze bedzie potrzebna wypas karta z pixel shaderem a tu taka mila niespodzianka chodzi znosnie na moim gf2mx. Po postach na temat tego unreala i benchmarka w nim zawartego mozna wyczytac, ze ten kto ma gf3 lub gf4 to ma fps-ow az nadto. To samo bedzie w przypadku DIII. Nie dajcie sie zwiesc tym wymaganiom i pieprzeniu Carmacka o R300, pliz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAWRÓCIŁEM SIĘ !!!!!!!! :lol: rezygnuję z tego celka - biorę atlonaXP 1700+ do tego płytę MSI KT3 ultra KT333 ( bez raid i usb2 - na cholerę) pamięć DDR 256 PC 2100 a co do grafiki to poczekam tak jak mówiliście dobrzy ludzie na GF3 Ti200 (MSI LUB prolink) mam nadzieję że na początku lipca spadnie do 400zł :) jak nie to niestety ti2 lub 4mx :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno , czytałem dużo na tym forum na temat grzania się Atlonów i powstało jeszcze jedno zmartwienie : tani, wydajny, cichy wentylator ( nie mam zamiaru o/c - narazie bo nie umiem :( ) niektórzy polecają Titana TTC-D5TB , inni ARKUA 6228 , DRAGONA orb3 7000 , c......, orbitek czy coś takiego ? Ale co . Wiiem że nalezy dodatkowo dołożyć wiatraczek 80x80 do wentylacji obudowy - ma być on wlotowy, czy wylotowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]

Ty chyba nic nie rozumiesz. Na GF4Ti4200 niezależnie od procka nie pograsz w Doom'a III. Do tego potrzebna będzie następna generacja kart. Mocna wersja ATi R300 i następcy GF4.

nie popadajmy w paranoje. jak nie będzie się dało na gf4 w rozsądnych detalach pograć w doom3 to id software kiepsko na tym interesie wypadnie. bo nie wierze że dla jednej gierki ludzie będą się zabijać i kupawać nowy sprzęt. ile jest takich forumowiczów co myślą o kupnie gf2 a co dopiero o gf5 albo r300.

Już widzę te slogany reklamowe

DOOM III + R300 LUB GF5 wersja BOX całość za jedyne 2200 zeta.

Zobaczycie jak się ludzie będą to z półek rwać :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki wentylatorek do AXP 1700+ nie mam zamieru robić O/C . Myślę o czymś tanim i wmiarę wydajnym spełniającym swoje funkcje przy gierkowaniu w upalne dni . Rozważam zakup TTC-D5TB co wy na to ?

i co to jest copper shim ( muszę to coś mieć ?) i koniecznie smarować pastą termoprzewodzącą zwiącą się artic silver II ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Copper shim, to metalowa(najlepsza jest miedziana) nakładka na procesory firmy AMD. Dzięki niej trudniej jest ukruszyć jądro procesora w czasie nakładania coolera. Nie wiem jak z temperaturą, ale podobno się nieznacznie obniża się(1 - 2 C). Copper shim NIE JEST KONIECZNY. Jednak 18zł za coś, co może uratować twój procesor już na początku.

Wygląda to tak:

Dołączona grafika

Można kupić m.i. w 4max.

 

Pasta termoprzewodząca także nie jest potrzebna(sam takiej nie posiadam), jednak jest bardzo przydatna, ponieważ potrafi zredukować temperature procka o 2-7 C. Po prostu dzięki niej cooler lepiej styka się z powierzchnią jądra.

 

Osobiście zamierzam kupić obie te rzeczy(paste i copper shima) - może pomoże mi to znacznie obniżyć temperature proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...