Skocz do zawartości
Zbooky

Co sądzicie o usłudze ISDN Octopus S?

Co sadzicie o usludze ISDN Octopus S?  

  1. 1. Co sadzicie o usludze ISDN Octopus S?

    • Bardzo dobra
      0
    • Dobra
      0
    • Slaba
      0
    • Opszukanstwo :))
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, mama mi zaproponowała, że może mi założyć, więc jestem zainteresowany. Co prawda wolałbym SDI, ale 140 zł/miech to troche dużo, a poza tym kolejne "sztywne" wydatki rodzinne.

 

Interesuje mnie konkretnie jakie są wasze doświadczenia z tym Octopusem, nie piszcie że TPSA to monopolista i macie ich w d*** bo to logiczne :)

 

I jeszcze jedna ważna rzecz: ile się za to w sumie płaci (z vatem itp.), bo na stonie TPSA jest wszystko tak jakby ukryte i ciężko się czegokolwiek dowiedzieć (jest to nawet logiczne: im dłużej szukam, dłużej siedzę w necie, TPSA więcej zarabia :o :o :o :o :o )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

platnosci tak jamo jak za modem jesli uzywasz jednej linii [6kbps] a jak dwoch to tak jakbys mial dla modemy [2xszybciej {129kbps} i 2 razy drozej] - wszystko o ile pamietam i oparte na wlasnych doswiadczeniach sprzed 2 lat [rachunki 2x300zyli i stary sdi zalozyl :D]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

platnosci tak jamo jak za modem jesli uzywasz jednej linii [6kbps] a jak dwoch to tak jakbys mial dla modemy  [2xszybciej {129kbps} i 2 razy drozej]      -  wszystko o ile pamietam i oparte na wlasnych doswiadczeniach sprzed 2 lat [rachunki 2x300zyli i stary sdi zalozyl :D]

Czyli ogólnie uważasz, że warto sobie to założyć? Weź pod uwagę, że teraz jest promocja i jest kilka udogodnień.

Zamierzam głównie ściągać gry i mp3, www raczej do poczytania niż do surfowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

platnosci tak jamo jak za modem jesli uzywasz jednej linii [6kbps] a jak dwoch to tak jakbys mial dla modemy  [2xszybciej {129kbps} i 2 razy drozej]      -  wszystko o ile pamietam i oparte na wlasnych doswiadczeniach sprzed 2 lat [rachunki 2x300zyli i stary sdi zalozyl :D]

Czyli ogólnie uważasz, że warto sobie to założyć? Weź pod uwagę, że teraz jest promocja i jest kilka udogodnień.

Zamierzam głównie ściągać gry i mp3, www raczej do poczytania niż do surfowania.

Nie warto bo wyjdzie prawie to co modem !

Bedziesz mial 64 KBps w Cenie modemu (a modem ma srednio 50 KBps)

Lub za cene 2x drozej niz modem 128 KBps

Wiec jezeli pouzywasz w pelnej szybkosci ISDN-a przez godzine to tak jakbys siedzial na modemie przez 2 godziny.

Wiec jedyne wyjscie to SDI. Bo z tym ISDN-em chwala temu kto by sie zmiescil w 100 zl za rachunek.

Sam napisales ze chcesz sciagac gry, policzmy , pojedziesz na 128 KBps, i niech ta gra zajmuje 150 MB liczmy niech ktos ci zaczaruje tego ISDN-a i caly czas bedzie szlo 16 kb/s. To w dwie godziny sciagniesz ok 120 MB ( i to przy wietrze w plecy co w tepsie jest niewykonalne). To niech ci zejdzie w naszych realiach 3 godziny.

Liczmy w dzień.

----------------------------------

64Kbps * 1 godzina = ok 6 zł

64 KBps * 3 godziny = 18 zł

128 KBps * 3 godziny = 36 zl

-----------------------------------

 

Jak przy wielkim szczęciu masz placic 36 zl za ok 150 MB to jestes bardzo bogaty :wink:

Bo na SDI idzie w jedną noc zassac ok 600 MB (moze w troszke wiecej niz noc ale to zalezy.. liczmy 13 godzin..)

A tu placisz to 139zl i 24h/dobe masz NET-a

 

------------------------------------

Jak masz placic na ISDN-ie 36 zl za 150 MB

To gdybys mial sciagnac 600 MB zaplacil byś 144 zł

 

Juz sam nie wiem co napisac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no oplaca sie :P

ja mam isdna z dialogu place 89 miesiecznie i jest chu* :[

na poczatku smigalo ze hej a teraz to mam ochote wywalic to cholerstwo przez zamkniete okno :[ zeby bylo smieszniej na dialogu regularnie nie dziala wp :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no oplaca sie :P

ja mam isdna z dialogu place 89 miesiecznie i jest chu* :[

na poczatku smigalo ze hej a teraz to mam ochote wywalic to cholerstwo przez zamkniete okno :[ zeby bylo smieszniej na dialogu regularnie nie dziala wp :D

Wejdź przez proxe - powinno chodzić (np w3cache.icm.edu.pl :8080)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no oplaca sie :P

ja mam isdna z dialogu place 89 miesiecznie i jest chu* :[

na poczatku smigalo ze hej a teraz to mam ochote wywalic to cholerstwo przez zamkniete okno :[ zeby bylo smieszniej na dialogu regularnie nie dziala wp :D

WP nigdy nie dziala regularnie bo to tepsiarski portal.

Mam ISDN-a z dialogu, srednie transfery 15 kb/s

Tak jak smigalo tak smiga. SDI sie chowa przy tym.

oprocz dynamicznego IP i disconecta co 10godzin to nie mam zadnych zastrzezen.

 

PS i nie wchodz na to proxy dialogu w3cache.dialog.net.pl bo to przez nie wlasnie nic nie dziala !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak!!! Starzy stwierdzili że SDI będę miał w liceum, teraz założą ISDN. Wydaje mi sie, że transfer nie będzie aż taki tragiczny, bo kable telefoniczne w mojej wsi były kładzione 2 lata temu, a tak poza tym przy zwykłym modemie miałem raz transfer pliku z www 38 kb/s (później oczywiście zjechał do 10kb/s). Czy według was jakość kabli coś pomoże?

 

Czy typ modemu ma duży wpływ na transfer w ISDNie? Mam na oku Asmaxa Ti-128 za 85 zł na allegro. Co o nim sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]a tak poza tym przy zwykłym modemie miałem raz transfer pliku z www 38 kb/s (później oczywiście zjechał do 10kb/s).[...]

zjechal do 10kb/s ?

albo masz jakis niesamowita linie/modem ;] (malo realne)

albo mowisz o kilobitach

albo sciagales plik .doc albo inny bardzo podatny na kompresje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak!!! Starzy stwierdzili że SDI będę miał w liceum, teraz założą ISDN. Wydaje mi sie, że transfer nie będzie aż taki tragiczny, bo kable telefoniczne w mojej wsi były kładzione 2 lata temu, a tak poza tym przy zwykłym modemie miałem raz transfer pliku z www 38 kb/s (później oczywiście zjechał do 10kb/s). Czy według was jakość kabli coś pomoże?

 

Czy typ modemu ma duży wpływ na transfer w ISDNie? Mam na oku Asmaxa Ti-128 za 85 zł na allegro. Co o nim sadzicie?

Blad!!! Sam mam ISDN-a i gdybym tylko mogl to wymienilbym go na stale czy chociazby SDI. ISDN jest dobry jako "zastepstwo" analogowego modemu i nie wiele poza tym. Tym bardziej ze piszesz ze chcesz cos sciagac. U mnie rachunki sa co miesiac ok. 250 PLN i to wowczas gdy wiekszosc czasu spedzam na przegladaniu www, lazeniu po roznych forach itp i tylko czasami sciagam jakies sterowniki, male programy itp.

Jak zdazy sie nieco wiecej sciagnac to rachunek idzie w gore czasami nawet o 100 wyzej.

Robilem sobie rozne wyliczenia i nawet bardziej oplacaloby mi sie zalazyc lacze radiowe gdzie montaz kosztuje 1000 i oplaty ok. 100 miesiecznie niz siedziec dalej na ISDN-ie.

ISDN ma zalety tylko wowczas jesli niewiele korzystasz z sieci.

 

A co do typu modemu to nie powinien on miec wiekszego wplywu na transfer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na modem - calkiem niezle. tylko musisz sobie odpowiedziec na pytanie do czego uzywasz internetu. bo jak do przegladania stron www i czatow, tudziez gg to starczy, a jak myslisz o sciaganiu np filmow to kiepsko:

700mb*1000=700000kb/7kb[przy zalozeniu ze transfer ten ciagle sie utrzymuje]=100000sek/60[zeby dostac minuty]=~1667/60[aby dostac godziny]=27.7godzin

jak do sciagania fimow to troszke wolno, ale jak nie ma alternatywy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...