Jump to content

Recommended Posts

Witam,

 

Zakupiłem tanią obudowę na dyski 2,5" ATA. Mam 2 dyski 4 GB i 40 GB. Gdy do obudowy wpięty jest dysk 4GB działa bez problemów pod Win XP (1 partycja na FAT32), pod Vistą jeszcze nie sprawdzałem. Gdy wpięty jest 40 GB pod Vistą działa bardzo ładnie, zero problemów z instalacją czy działaniem, natomiast w XP wywala się przy instalacji i w Menadżerze urządzeń przy masowym urządzeniu USB(czy jakoś tak) jest wykrzyknik. Dysk 40 GB sformatowany pod vistą 1 partycja na NTFS. Win XP Pro SP3, Vista home basic, oba dyski na ATA.

 

Macie jakieś pomysły ? Mnie przychodzi do głowy tylko format 40GB na FAT32 i wtedy próba, ale poza tym nie wiem co może być problemem, może XP ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam taki kabel i nie działa ani pod XP ani pod W7. Co ciekawe, bezproblemowo działa na 2 laptopach. Sprzet z podpisu. Dysk WD 2.5 - 120gb sata (kiedyś buł passportem ale wejście sie popsuło) Dodam jeszcze że menadżerze urzadzeń w koncentratorze usb jest widziane jako urz mag usb ale wykrywa tylko jedna wtyczkę (zamiast 2x po 250mA pobiera tylko z jednej)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zainteresowanych tematem chciałbym poinformować, że przed chwilą udało mi się rozwiązać problem. Pomogło wyłączenie w Menedżerze urządzeń "Standardowego rozszerzonego kontrolera hosta PCI to USB". dysk ruszył i śmiga jak miło.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...