Skocz do zawartości
bziumak

Problem Z Obudową 2,5"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zakupiłem tanią obudowę na dyski 2,5" ATA. Mam 2 dyski 4 GB i 40 GB. Gdy do obudowy wpięty jest dysk 4GB działa bez problemów pod Win XP (1 partycja na FAT32), pod Vistą jeszcze nie sprawdzałem. Gdy wpięty jest 40 GB pod Vistą działa bardzo ładnie, zero problemów z instalacją czy działaniem, natomiast w XP wywala się przy instalacji i w Menadżerze urządzeń przy masowym urządzeniu USB(czy jakoś tak) jest wykrzyknik. Dysk 40 GB sformatowany pod vistą 1 partycja na NTFS. Win XP Pro SP3, Vista home basic, oba dyski na ATA.

 

Macie jakieś pomysły ? Mnie przychodzi do głowy tylko format 40GB na FAT32 i wtedy próba, ale poza tym nie wiem co może być problemem, może XP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki kabel i nie działa ani pod XP ani pod W7. Co ciekawe, bezproblemowo działa na 2 laptopach. Sprzet z podpisu. Dysk WD 2.5 - 120gb sata (kiedyś buł passportem ale wejście sie popsuło) Dodam jeszcze że menadżerze urzadzeń w koncentratorze usb jest widziane jako urz mag usb ale wykrywa tylko jedna wtyczkę (zamiast 2x po 250mA pobiera tylko z jednej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanych tematem chciałbym poinformować, że przed chwilą udało mi się rozwiązać problem. Pomogło wyłączenie w Menedżerze urządzeń "Standardowego rozszerzonego kontrolera hosta PCI to USB". dysk ruszył i śmiga jak miło.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...