Skocz do zawartości
tom_91

Problem Z Pecetem

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanka dala mi peceta abym zobaczył co mu dolega. Mówiła że chodzi kilka minut po czym pojawia się blue screen. Jak ja go odpalam to nawet dobrze się nie włączy i już się wyłącza ale bez blue screena (po prostu się wyłącza). Podpiąłem inny zasilacz (mój corsair 450w) i dalej to samo. Zauważyłem że dosyć mocno nagrzewa się radiator na chipsecie płyty głównej. Czy to może być powód? Co mu może pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dokładnie wam nie podam bo nie zdążę odpalić żadnego everesta czy coś w tym stylu ale:

płyta główna: gigabyte ga-8n-sli

procesor jakis na lga775 - pentium 4

pamięc: geli 1gb ddr2 cl4

gpu: gigabyte geforce 5700 chyba

zasilacz jakis badziewny 350w ale jak pisalem wyżej na corsair 450 tez nie dziala

dysk: sprawdzałem na trzech ale kazdy z nich to bardzo stary dysk, moze byc uszkodzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakieruj na niego jakiś nawiew.

dałem nawiew. radiator chłodniejszy ale to nie pomogło

Wiesz co to był za blue screen? Może koleżanka zapisała?

mówiła że coś "system" ale więcej informacji nie mam :(

Edit

Odłączyłem dysk tak żeby komputer się nie uruchomił. Po ok 10min bez nawiewu radiator na chipsecie nagrzał się tak bardzo że nie dało się go dotknąć.

Edytowane przez tom_91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to zrobić ;p

zauważyłem kolejną rzecz wlazłem sobie do biosu i patrze a tam temp. cpu 95 stopni !! i to bez żadnego obciążenia

W biosie podnosisz napięcie RAM.

Masz odpowiedź dlaczego sie wyłącza. zobacz czy sie kręci wogóle wentylator na procku a jesli tak to załóż od nowa radiator, przesmaruj nową pastą i powinno być ok. Procek osiąga swoja max temp i sie wyłącza.

Chyba że czujnik sie w jakis sposób uszkodził i pokazuje kosmiczne temp...

Sprawdź ten radiator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie podnosisz napięcie RAM.

Masz odpowiedź dlaczego sie wyłącza. zobacz czy sie kręci wogóle wentylator na procku a jesli tak to załóż od nowa radiator, przesmaruj nową pastą i powinno być ok. Procek osiąga swoja max temp i sie wyłącza.

Chyba że czujnik sie w jakis sposób uszkodził i pokazuje kosmiczne temp...

Sprawdź ten radiator.

ok wielkie dzięki. Kupie nowa pastę termo. i założę na nowo chłodzenie na procek (wentylator się kręci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...