Skocz do zawartości
TK

Auto Do 25 Tysięcy

Rekomendowane odpowiedzi

Z auta będę korzystać ja i moja mama (36lat)

Wymagania są takie:

jak najmłodsze-najlepiej do 2005 roku

klimatyzacja

wygląd-teraz mamy Roverka 200 więc coś w ten deseń ;)

żwawy silnik

 

I to chyba tyle. Myśleliśmy nad 2-3 letnim P 206, albo 5 letnią Corollą. Nic więcej nie przychodzi nam do głowy. Czekam na jakieś propozycję z dopiskiem dlaczego ten, a nie inny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mam czas, to się rozpiszę...

 

Na początek pooglądaj propozycje z tego tematu:

http://forum.purepc.pl/Motoryzacja-f95/Sam...ys-t292369.html

 

Myślę, że niezłym pomysłem jest takie coś:

http://moto.allegro.pl/item600560057_leon_...o_oplatach.html

VW + TDI + "hiszpański temperament" ;]

 

Coś, co powinno spodobać się mamie:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7869407 ;]

 

Lub coś mniej wyszukanego:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8068129

 

Dlaczego akurat te? Bo wg mnie nie ma nic ciekawszego na rynku w tym segmencie. O Francuzach, Włochach i Japończykach można poczytać w w/w temacie.

Jest jeszcze opcja Golf 4, ale to już do bólu oklepany model. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mama już nie chce tej marki :D Pomimo, że jest nim zauroczona ( jak i ja) to niestety jest zbyt kapryśny ;)

 

Dzięki Ullisses - poczytam sobie zaraz ten temat. A2 się mamie nie podoba, nie zgadłeś ;)

 

A3 jak najbardziej - ale za stary. Niestety mama już jest tak wkurzona na swoje byłe samochody, że teraz nic nie kupi poniżej 2004 roku, a w tej cenie możemy pomarzyć o A3(choć jest to jej samochód marzeń).

 

A coś nt. 206tki? Jest to najświeższy samochód jaki można kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, szkoda. A2 to bardzo kobiecy samochód.

 

A jeśli chodzi o przywiązanie do rocznika, to nie wiem dlaczego uparła się na 2004. W każdym samochodzie części się zużywają, więc np. wymiana elementów zawieszenia to konieczność, niezależnie od tego co kupi i w jakim roczniku. No chyba że w Roverku coś innego wymieniała...

 

Do głowy w tych rocznikach przychodzi mi jeszcze to:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7355279

i to:

http://moto.allegro.pl/item597056836_seat_...an_idealny.html

Tylko nie wiem, jak wyglądają one od strony technicznej...

 

Edit:

Fusion to również wdzięczny samochód. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanowimy się ;)

 

No niestety coś innego wymieniała... -.-

 

Zobaczyłem, że u nas w salonie 'Peżota' mają dwie 206tki z 2006 roku z 1.4HDi pod maską za 24.5k. Pojedziemy chyba sprawdzić jak to wygląda od środka. No i czy mama dosięga do pedałów ;p Ma 152cm wzrostu. W fiacie Punto II nie dosięgała.

 

Fusion? Może i wdzięczny, ale wygląda jak wygląda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jak miała problemy w Punto II to w takim Leonie będzie masakra :D Niech mama lepiej skupi się na małych autach, taka 206 będzie jak znalazł pod względem wymiarów :wink: pzdr

 

EDIT

Wspomniano o Punto II, ale wklepałeś posta i nawet nie zainteresowałeś się czy ktoś coś dodał przed tobą :lol:

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(..)

No i czy mama dosięga do pedałów ;p Ma 152cm wzrostu. W fiacie Punto II nie dosięgała.

 

Fusion? Może i wdzięczny, ale wygląda jak wygląda ;)

A to regulacji foteli tam nie ma? :P

 

A wygląd Fusion przemawia do mnie zdecydowanie bardziej niż 206 - no chyba, że byłby to taki egzemplarz: http://moto.allegro.pl/item591903363_okazj...i_diesel_6.html

 

Może trochę pojadę uprzedzeniami, ale nie przesiadłbym się z Rovera do Peugeota. Możesz traktować to jako moją osobistą opinię o 206.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to regulacji foteli tam nie ma? :P

 

A wygląd Fusion przemawia do mnie zdecydowanie bardziej niż 206 - no chyba, że byłby to taki egzemplarz: http://moto.allegro.pl/item591903363_okazj...i_diesel_6.html

 

Może trochę pojadę uprzedzeniami, ale nie przesiadłbym się z Rovera do Peugeota. Możesz traktować to jako moją osobistą opinię o 206.

 

Oczywiście, że jest regulacja :D

 

Ładny egzemplarz z tej aukcji :) I z dobrym silnikiem. Ten 1.4HDi jest ciutkę za słaby. A właśnie 1.6HDi ciężko znaleźć.

 

-------

Skupić się na małym aucie? A czy ktoś pisze tutaj o jakichś dużych? :) Nie zamierzamy się pchać w pudełka z segmentu A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Skupić się na małym aucie? A czy ktoś pisze tutaj o jakichś dużych? :)

Padł Leon który jest autem kompaktowym. Jeżeli mama czuję się pewnie w aucie taki rozmiarów to można się pokusić. Ale w tym wypadku jak już wspomniał Kyle regulacja wysokości to podstawa no chyba, że mama lubi klepać inne auta na parkingu :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że nie lubi ;)

 

A może ktoś wie dlaczego czy też z jakiej okazji Fiat wrzucił do Stilo 1.4 6biegową skrzynię? :) Jak to się spisuje?

Fiat robi takie eksperymenty, montowali nawet 6-biegową skrzynię do Punto 1.1 - pomysł poroniony, za dużo machania biegami, raczej się to nie przyjęło.

 

Ja jako hatchbacka do 25k szukałbym właśnie Stilo z JTD 1.9. Jeśli masz jakieś wątpliwości co do jakości Fiata, po prostu zapomnij o nich i obejrz ten samochodzik :)

 

Fusion? Oglądałem niedawno ten samochód i zraził mnie, szczególnie wyglądem i jakością wykonania wnętrza. Ogólnie Fordy poniżej Focusa są jakieś takie... nijakie. A ceny trzymają mimo to spore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ciagu nasepnym paru miesiecy bede myslal o zmianie autka, rowniez do 25 tys. Co myslicie o VW passat B5 TDI po lifcie, rocznik 2000-2001 ? Ewentualnie co bysci epolecili ? Zalezy mi bardzo aby sie nie psul. No i palil malo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w pasku przygotuj się na drogie zawieszenie.Na naszych drogach aluminiowe wachacze długo nie żyją.

FL jest pozbawiony tej wady, możesz jeszcze rozejrzeć się za Leonem, Focusem, Mondeo...chociaż ja bym stawiał właśnie na Passata imo duży komfort, fajny silnik TDI 130KM tyle że kradną ;) albo jakąś japońszczynę ...

 

co do alu zawieszenia, rozmawiałem ostatnio z kolesiem co ma już długo passata (B5 przed liftem końcówka) i mówił, że wcale to nie takie zło jest, ważne żeby na czas wymieniać a co najważniejsze kupować "porządne" wahacze np Lemforder (za komplet 1300-1500zł). Jeśli kupuje się te "rewelacyjne" wahacze z alledrogo za 600zł to nie można się dziwić że po 10tys są znów do wymiany...generalnie jak czytałem kiedyś na forum Audi o tym zawiasie to na Lemforderach powinno się przejeździć bodajże 60tys km (albo i więcej)

Edytowane przez DoctorPulse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wersja po lifcie juz tak zawieszenie nie pada w niej szybko ? :)

 

W sumie raz na 60 tys km mozna sie szarpnac i wymienic zawieszenie.

 

Tez slyszalem ze passaty kradna, od stycznia bede mial garaz a zakup planuje nie szybciej niz wrzesien - pazdziernik max mysle. Zalezy mi na komforcie jazdy no i odpadaja samochody w stylu golf 4 (za maly).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Włoszczyznę.

Tańsze, bogatsze.

Również miałem ten dylemat co Ty...i teraz mam bogato wyposażony włoski samochód.

Lancia Lybra, Alfa 156/166, Fiat Stilo 3d

Dwa pierwsze z silnikiem 2,4JTD - mocy przybywaj.

Ostatni 1.9JTD - też nie zgorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że w "Paskach" zrezygnowano z aluminiowych wahaczy dopiero w rocznikach 2003...

A jeśli chodzi o kradzież...

Znajomy policjant mówił, że Passaty są najczęściej "ginącymi" samochodami u nich w statystykach :).

D 25k wziął bym: Octavię (tańszy passat o ok 5k), A6 C5 (o dziwo jest tańsza od A4). Ewentualnie coś z japońców.

Fakt niemieckie auta to straszne "topory" w środku.

Francuzy czy Włochy są o wiele ładniejsze wewnątrz, ale nie mam do nich przekonania...

 

@Kaeres

Nie bij :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...