Skocz do zawartości
tomekjak

2x256 DDR (333) jakiej firmy ???

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę sobie zmienić pamiątki na szybsze 2x256 (333) (żeby się dobrze kręciły) tylko nie wiem jakiej firmy. W grę wchodzą INFEON, SAMSUNG, TWINMOS. Niech mi ktoś doradzi, uzasadni dlaczego i gdzie je można dostać ?? Dzięki za wszystkie porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie niedlugo kupoje Kingstony 333( 256) i mam takie pytanko poniewaz narazie niemam kasiory na 512 a tyle ma byc doceloowo. To czy 2x256 czy 1x512 , bedzie jakas roznica w wydajnosci albo podkrecalnosci????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko TWINMOS DDR333 na kościach Mtec 6.0 takie jeszcze dostaniesz bo na kościach Winbondach już chyba nie ... u mnie na kościach Mtec idą 220 mhz na timingach 2-6-3-3 na Abicie rev 2.0 na napięciu 2.7 V takżę całkiem nieźle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Kingstony to tylko Hyper X, bo te zwykłe mają 7,5 ns (kiszka)

Kingstony PC333 na kościach Infineon'a mają czas dostępu 6ns, mam w tej chwili taką jedną kostkę (256MB) i działa elegancko na 356MHz CL2-2-2-5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz troche kasiorki to HyperX,a jak nie to rozejrzyj sie za Seitec'ami z dobrej serii,kreca sie luzno na 200MHz

Dokładnie. Najlepsze są kości 512 mb na kościach 7ns. Były dokładne oznaczenia podawane więc na pewno znajdziesz jak będzie szukał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Kingstony to tylko Hyper X, bo te zwykłe mają 7,5 ns (kiszka)

Kingstony PC333 na kościach Infineon'a mają czas dostępu 6ns, mam w tej chwili taką jedną kostkę (256MB) i działa elegancko na 356MHz CL2-2-2-5.

Na swoich TwinMOS'ach smigalem wczoraj na FSB200 na defaultowym napieciu ;)

 

Na 180 mam 4-2-2-2 wyzej nie sprawdzalem.

 

Na tych FSB200 niestety nie wstaly na 5-2-2-2 nawet na 2.77, ale na 6-3-3-2.5 smigaly ladnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze będą kingstony hyper-X ale są cholernie drigie.

bierz twinmosy, nieźle się kręcą a cena ni za wysoka.

najbardziej ekonomiczny wybór, będziesz zadowolony.

kupno 2 mniejszych kości jest opłacalne gdy planujesz zakup nForce2, jesli nie planujesz wymiany płyty to kup jedną kość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Łodzi w ACT masz Infineony - kosci 6ns - u mnie na standardowej 333 MHz chodza 3-2-2-2 . Na 400 MHz mam problemy z zasilaniem (Fortron juz jedzie od Haszyda) wiec na ustawieniach 5-3-3-2.5 komp wstawal ale zaliczalem zwiechy badz restarty - przyczyn moze byc wiele (zasilacz, cienka partia procka lub RAM) lecz ten ostatni wykluczam bo jak przy 400 MHz postawilem optymistycznie pamiatki na 5-2-2-2.5 to po restarcie zaczal piszczec i prosic o dyskietke (BIOS checksum errror) - reset z insertem pomogl i na razie jade na 333Mhz w oczekiwaniu na zasilke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...