Skocz do zawartości
Burdoror

Lian Li Pc-a05 : Maly Grzejnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Po roku uzytkowania zmodowanej obudowy postanowilem dokonac zmiany. Zakupilem mala, klasyczna Lian Li Pc-A05. Jest to jedna z najmniejszych skrzynek typu desktop mieszczacych pelnowymiarowe plyty ATX, duze zasilacze i wszelakiej masci karty graficzne. Obudowa wedlug mojej opinii jest po prsostu piekna. Wykonana w calosci z aluminium a jej zewnetrzna czesc ze szczotkowanego aluminium.

Wczoraj wzialem do reki dremel i wpakowalem w bok okno z pleksi. DO dopelnienia wizualnego efektu czekam na dostawe grila 2x120mm, wentylatorow Xigmateka i firmowej zaslepki na DVD.

 

Jako, ze obudowa jest mala i posiada jedynie 2 firmowe 120mm wentylatory, postanowilem wykonac kilka testow z zakresu OC procesora i karty graficznej. Skupilem sie na osiaganych temperaturach, bo system na obecnym OC pracuje stabilnie juz od paru miesiecy.

 

A05 ma dosc nietypowy uklad chlodzenia. Pomijajac fakt, ze istnieje mozliwosc montazu jedynie 2 wentylatorow, to ciag powietrza jest odwrocony. Tylny wentylator zasysa powietrze, przedni (za dyskami) ma za zadanie wyrzucac cieple powietrze bocznymi mini otworami.

 

Testy wykonalem zarowno na konfiguracji proponowanej przez prducenta, jak i na standartowym ukierunkowaniu - od przodu, do tylu. O dziwo, temperatury niczym sie nie roznia, niezaleznie od

ustawienia kierunku ciagu.

 

Niestety - wentylatory Lian Li sa bardzo glosnie i w porownaniu do S-Flexa (1600RPM) ich wydajnosc

jest mizerna.

 

Ponizej przedstawiam ustawienia wentylatorow oraz wyniki samych testow. Sprzet, ktory zostal poddany katuszom - to ten z podpisu. Temperatury sprawdzilem w 3 konfiguracjach: Oudowa calkowicie zamknieta, zdjety przod oraz bez przedniej i bocznej sciany.

 

Wentylatory:

przod - S-Flex 1600 RPM

Procesor - Lian-Li (nie mam bladego pojecia, ile obrotow ma ten wentylator)

Tyl: Akasa (1400 RPM)

 

Wszytkie wentylatory podlaczylem do 12v. Podpiete do plyty glownej osiagaly jakies 60% mniej obrotow, niz ich maksymalne mozliwosci...

Procesor testowany byl przez Intel Burn test a grafika Furmarkiem ze zmieniona nazwa exec'a.

 

 

Testy Procesora

 

Zamknieta obudowa:

Spoczynek: 37'C

Stres: 68'C

 

Otwarty przod:

Spoczynek: 34'C

Stres: 68'C

 

Otwarty przod i bok:

Spoczynek: 34'C

Stres: 63'C

 

Biorac pod uwage polozenie wentylatorow, nie zdziwila mnie tak niewielka roznica w odczytach. Generalnie - procesor "daje rade".

 

Karta graficzna.

Przyszedl czas na grafike. Plyta glowna jest montowana "na modle" BTX. Oznacza to,z e karta graficzna jest na gorze obudowy. Nie stanowilo by to problemu, gdyby nie fakt, ze w A05 nie ma zadnej wentylacje w gornych partiach skrzyni. Temperatory, ktore wytworzyl moj radek sa naprawde imponujace. Decydujac sie na A05 od razu zamowilem grila, ktory bedzie wysysal (badz dmuchal - w zaleznosci od tego, co da lepszy efekt) gorac generowany prze grafike.

 

Screen przedstawiajacy sytuacje tuz przed testami:

Dołączona grafika

 

 

Wartosci podane w testach oznaczaja kolejno:

 

Zegar GPU/MEM

Temp GPU/MEM/Sekcja zasilania

Temp Procesora 1rdzen/2rdzen

 

Calosc zamknieta:

Spoczynek

500/1000;

45/56/58;

CPU 39/39

 

Stres:

851/1996;

90/106/116;

CPU 53/49

Test przerwany po 185 sekunadach z powodu alarmu w I-Trackerze. Zbyt wysokie temperatury na pamieciach, a pozniej nawet na GPU.

Dołączona grafika

 

 

Otwarty tylko przod:

Spoczynek:

500/1000;

51/53/53;

CPU 34/34

 

Stres:

851/1996;

91/101/118;

CPU 46/42

Test ponownie przerwany, tym razem po 210 sec - alarm w I-tracker

Dołączona grafika

 

 

Calkowicie otwarta:

Spoczynek:

500/1000;

48/48/50;

CPU 34/34

 

Stres:

851/1996;

84/89/103;

CPU 41/39

 

 

Sprobowalem tez testu wykorzystujac jeden z profili producenta: "Gaming profile"

Zamknieta cala obudowa:

Spoczynek:

770/1900

57/67/70;

CPU 43/43

 

Stres:

800/1900;

84/99/114;

CPU 57/52

Dołączona grafika

 

 

Temperatury, jak widac - sa wiecej niz wysokie. Niepokoj budza sekcja zasilania, w ktorej srednia przekracza 100'C oraz jeden z rdzeni procesora. Grafika oddaje duza ilosc ciepla w kierunku CPU i roznice w temperaturach obu rdzeni klade wlasnie na karb tego sasiedztwa. Musze przyznac, ze nie spodziewalem sie az tak tragicznych wynikow. Mam tylka nadzieje, ze montaz 2 dodatkowych wentylatorow na gorze obudowy znacznie poprawi obecna "grzejnikowa" sytuacje.

Zaraz po zalozeniu grilla przeprowadze testyu ponownie.

 

Mam nadzieje, ze powyzszy test pokazuje, na co sie decydujemy zakupujac Lian Li PC-A05.

 

Ponizej wklejam kilka fotek testowanego systemu.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Jesli znajda sie na forum posiadacze opisywanej skrzyni - bylbym bardzo ciekaw wrazen z jej uzytkowania.

 

Pozdrawiam,

Burdoror

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem zakup tej obudowy ale po kilku dniowych przemyśleniach doszedłem do wniosku, że poszczególne komponenty mogą się w niej przegrzewać. Front powinien być perforowany.

 

Ogólnie nie podobało mi się, że w takim odwróconym obiegu powietrza na przeszkodach: stoi koszyk na dyski (im więcej napędów tym większa zawada) jak i cooler na procku (a planowałem posadzić tam Ninję).

 

Czy przez boczne otwory w przednim froncie czujesz podmuch ciepłego powietrza?

 

Spróbuj ustawić wentylatory na max. będzie głośno ale czy będzie to miało wpływ na temperatury i wymontuj dysk z koszyka. Połóź go luzem na gąbce na dnie obudowy. Test przeprowadź oczywiście przy zamkniętej obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem zakup tej obudowy ale po kilku dniowych przemyśleniach doszedłem do wniosku, że poszczególne komponenty mogą się w niej przegrzewać. Front powinien być perforowany.

 

Ogólnie nie podobało mi się, że w takim odwróconym obiegu powietrza na przeszkodach: stoi koszyk na dyski (im więcej napędów tym większa zawada) jak i cooler na procku (a planowałem posadzić tam Ninję).

 

Czy przez boczne otwory w przednim froncie czujesz podmuch ciepłego powietrza?

 

Spróbuj ustawić wentylatory na max. będzie głośno ale czy będzie to miało wpływ na temperatury i wymontuj dysk z koszyka. Połóź go luzem na gąbce na dnie obudowy. Test przeprowadź oczywiście przy zamkniętej obudowie.

 

Wentylatory byly na max - podlaczone bezposrednio do zasilacza.

Przy wydmuchiwaniu powietrza przodem nie czulem cieplego powietrza. Zamontowalem 2 dyski z przerwa po srodku. Wyglada na to, ze w takiej konfiguracji gorace powietrze wiruje sobie smialo po obudowie. Przy odwroconym obiegu (odwroconym wedle ustawien producenta) gorace powietrze az buchalo z tylnego wentylatora.

 

Na razie koszyka nie bede odnitowywal. Poczkam na koncowy rezultat z 120mm wysysaczami na topie.

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO lepszym rozwiazaniem byloby gdyby producent tak przeprojektowal ta obudowe by mozna bylo zainstalowac w przedniej czesci obudowy zasilacz pionowo, wzdluz perforowanej bocznej scianki lub metalowej siatki - wentylatorem w strone takiej perforowanej scianki/siatki. Zasilacz pobieralby z zewnatrz chlodne powietrze, a cieple powietrze byloby wydmuchiwane poprzez otwory na przednim panelu. Obok tak zainstalowanego zasilacza powinny byc pionowej wneki na dyski 3,5 cala.

 

Natomiast w miejscu koszyka dla dyskow 3,5 cala powinna byc wolna przestrzen (na wprost przedniego wentylatora).

 

W gornej sciance obudowy powinna byc kratka/perforacja i otwory pozwalajace na instalacje wentylator - wiadomo, cieple powietrze wedruje do gory.

 

Sam przymierzam sie do Lian Li PC-C37 Muse ale w Polsce jest ona niedostepna, a za granica nie mam ochoty kupowac (akurat porozumienie sie w obcym jezyku nie jest problemem). W tym modelu zasilacz montowany jest tak, ze wentylator zasilki jest skierowany w strone gornej, scianki perforowanej scianki, a cieple powietrze jest wyrzucane od razu na zewnatrz obudowy. Tak wiec zasilka jest jakby separowana i moze "oddychac" swiezym i chlodnym powietrzem.

 

Podobny patent Lian Li moglby wykorzystac w A05N - zasilka zamontowana w miejscu napedow 5,25 cala - poziomo. Tuz pod zasilka miejsce na naped 5,25 cala, pod nim wentylator (bez przeszkod na drodze) i dwie-trzy wneki do zamontowania dyskow 3,5 zaopatrzone dodatkowo w drugi wentylator na froncie :)

Zasilka oczywiscie w tym przykladzie pobieralaby swieze powietrze poprzez perforowana scianke gorna i wypychalaby cieple w kierunku frontu z bocznymi otworami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A05 ma dosc nietypowy uklad chlodzenia. Pomijajac fakt, ze istnieje mozliwosc montazu jedynie 2 wentylatorow, to ciag powietrza jest odwrocony. Tylny wentylator zasysa powietrze, przedni (za dyskami) ma za zadanie wyrzucac cieple powietrze bocznymi mini otworami.

(...)

Bardzo ciekawe rozwiązanie i może się sprawdzać, szczególnie przy takim chłodzeniu grafiki jakie posiadasz :wink: Mam tylko jedno, ale... Wentyle mają działać tak jak sobie producent założył, ale patrzę na ten Twój sprzęt i wygląda to na mały bałagan :D Dorzucam poglądową fotkę, proszę potwierdzić/zaprzeczyć lub skorygować kierunek wiania wentyli :wink: Ze zdjęcia wnioskuje, że wentyle ustawione są tak:

post-20691-1239107511_thumb.jpg

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wersji N dodali przewiewne zaslepki pci i zdejmowany top, by latwiej mozna bylo dziury w nim robic.

Ale z tym twoim "powinno", to sie nie zgodze. Obudowa jest bardzo dobrze zaprojektowana. Na tak malej przestreni zmiescisz kazda mozliwa konfiguracje sprzetowa. A temperatury? Coz, bez OC sa absolutnie akceptowalne. Jak ktos "zyluje" swoj sprzet,musi sie tez liczyc ingerencja w systtem chlodzenia owej skrzynki.

 

Mimo wysokich jak na razie temperatur, uwazam, ze Obudowa jest piekna, mala i klasyczna.

 

Z tym powinno, to tak nie przesadzaj :) Wlasnie stworzyles nowa skrzynke :)

 

Bardzo ciekawe rozwiązanie i może się sprawdzać, szczególnie przy takim chłodzeniu grafiki jakie posiadasz :wink: Mam tylko jedno, ale... Wentyle mają działać tak jak sobie producent założył, ale patrzę na ten Twój sprzęt i wygląda to na mały bałagan :D Dorzucam poglądową fotkę, proszę potwierdzić/zaprzeczyć lub skorygować kierunek wiania wentyli :wink: Ze zdjęcia wnioskuje, że wentyle ustawione są tak:

post-20691-1239107511_thumb.jpg

Dokladnie. Celowo zmienilem kierunek przeplywu powietrza. Jak wspomnailem na poczatku - nie spowodowalo to wiekszych roznic. Ale dla swietego spokoju, dzisiaj, najdalej jutro powroce do fabrycznych ustawien i wykonam testy jeszcze raz :) To, jak wykonalem te testy powodowane bylo tez wzgledami estetycznymi. Xigmteki wygladaja znacznie lepiej od "przodu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa jest bardzo dobrze zaprojektowana. Na tak malej przestreni zmiescisz kazda mozliwa konfiguracje sprzetowa.Z tym powinno, to tak nie przesadzaj :) Wlasnie stworzyles nowa skrzynke :)

Każda Lian Li jest piękna :) Miałem PC7-SE Black - ale była zdecydowanie zbyt duża i za szeroka. Od tego momentu poszukuję czegoś małego. Nawet odrobinę mniejszego niż A05N i dlatego PC-C37 podobała mi się od początku. Idealna pod monitor, jednocześnie ciesząca oko i o takim designie, że nie jeden sprzęt RTV schowałby się za kaloryferem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Dokladnie. Celowo zmienilem kierunek przeplywu powietrza. Jak wspomnailem na poczatku - nie spowodowalo to wiekszych roznic. Ale dla swietego spokoju, dzisiaj, najdalej jutro powroce do fabrycznych ustawien i wykonam testy jeszcze raz :) To, jak wykonalem te testy powodowane bylo tez wzgledami estetycznymi. Xigmteki wygladaja znacznie lepiej od "przodu"

Jak to nie spowodowało. Zrobiłeś maksymalny burdel w cyrkulacji powietrza i piszesz, że buda to mały grzejnik :blink: Z takim ustawieniem wentyli KAŻDA buda będzie grzejnikiem

:wink: Obrazowo. Wentyle powinny wiać tak:

post-20691-1239108362_thumb.jpg

Dla wyjaśnienia wentyl na procku powinien znajdować się z drugiej strony chłodzenia (od strony tyłu budy) :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa jest cool ;) Problemem jest zbierajace sie gorace powietrze nad karta graficzna. Proponuje zakup BS-03 (120mm) lub BS-06 (nowosc, 140mm) -> ladnie wyciagaja powietrze z okolic slotow pci/pcie (przez perforacje natylnej sciance obudowy). Troche drogawe, ale z opinii userow wynika, ze warte swojej ceny. Sam planuje zakup. Ewentualnie BS-08 (chyba, lub 09) montowane nad karta z 2x120mm.

 

ps. Hehe, ktos w koncu tez ma ta obudowe :)

 

ps2. Posadz na TRUE wentylator po drugiej stronie, zeby wial do przodu, a przedni niech wydmuciach!e powietrze z obudowy (so do tego otwory po bokach). U mnie to nawet dziala :) Tylko ta grafika :( -> Hmm, moze nie wejsc. Przy Xigmateku jest wiecej miejsca

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego wentylatorek troche glosnawy (pewnie taki jak standardowy w obudowie) ;) Niestety, za luksus sie placi :D Jednak obudowa warta swojej ceny, szczegolnie, ze jest jedna z najtanszych od lian li i do tego jest wyjatkowa i "szykowna".

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, za luksus sie placi :D Jednak obudowa warta swojej ceny, szczegolnie, ze jest jedna z najtanszych od lian li i do tego jest wyjatkowa i "szykowna".

Bez jaj, zwykły klocek ;) Ani toto ładne, ani sensownie chłodzone :P Jedyny plus to jej gabaryty i niezłe wykonanie, jednak wg. mnie buda nie warta tej ceny (400 buda i pewnie ponad 100 wentylacja do grafy).

Jak ktoś szuka udziwnień to polecam Iboxy :lol:

Edytowane przez Qrchak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Odwrocenie ciagu bylo celowym posunieciem z mojej strony. Jak juz wczesniej wspomnialem, to jest caly czas wersje testowa. Burdelu w obiegu nie zrobilem, bo proc przy takich ustawieniach jest dobrze chlodzony. Jedynym problemem, zreszta juz opisywanym jest ta cholerna poduszka powietrzna. Poradze sobie z tym, jak tylko dojdzie opisywany wczesniej grill i wentylatorki.

Na poczatku zastanawialem sie nad firmowymi "wspomagaczami" chlodzenia. Jednak musze przyznac, ze brzydkie to i w oknie wyglada jak kupa :) System ma nie tylko spelniac swoje zadanie praktyczne, ale takze cieszyc moje oko :)

 

@chemiczny_ali

Ciag jest tak ustawiony odwrotnie, ale prawidlowo. Kierunek jest jeden, nie ma zgrzytow. Skad wydedukowales, ze tylny went jest ustawiony inaczej, niz reszta? Moze o czyms nie wiem - czy wentyle Akasy kreca sie na "opak"? ;)

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj, zwykły klocek ;) Ani toto ładne, ani sensownie chłodzone :P Jedyny plus to jej gabaryty i niezłe wykonanie, jednak wg. mnie buda nie warta tej ceny (400 buda i pewnie ponad 100 wentylacja do grafy).

Jak ktoś szuka udziwnień to polecam Iboxy :lol:

Wszystko zalezy od gustu i punktu siedzenia :)

Prosty, ascetyczny wyglad wraz z wysokim poziomem wykonania i materialami, to wlasnie to, co zdecydowalo o jej zakupie i jestem w 100% zadowolony. Czy warta swej ceny (drozszej bym nie kupil zadnej ;))? Dla mnie tak :)

Aaa...za CM tez bym 300pln nie dal, zwykle siatkowe pudelko z nie za grubej blachy i kupa plastiku ;)

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korespondowałem z kilkoma sklepami włącznie z Yamo i niestety nikt nie może sprowadzić PC-C37 więc w takim razie pozostaje w zasięgu A05N.

 

Właśnie w prostej, zewnętrznej konstrukcji, wysokiej jakości wykonania i aluminium tkwi urok obudów Lian Li. Bez udziwnień, błyskotek, ochydnego, brzęczącego plastiku - dlatego są eleganckie. Tylko trzeba o nie dbać polerując ślady po palcach :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korespondowałem z kilkoma sklepami włącznie z Yamo i niestety nikt nie może sprowadzić PC-C37 więc w takim razie pozostaje w zasięgu A05N.

 

Właśnie w prostej, zewnętrznej konstrukcji, wysokiej jakości wykonania i aluminium tkwi urok obudów Lian Li. Bez udziwnień, błyskotek, ochydnego, brzęczącego plastiku - dlatego są eleganckie. Tylko trzeba o nie dbać polerując ślady po palcach :)

Dokladnie! Kazde dotkniecie paluchami zostawia po sobie slad. Jednak nie jest to wada - tylko wyinka ze struktury szczotkowanego aluminium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

@chemiczny_ali

Ciag jest tak ustawiony odwrotnie, ale prawidlowo. Kierunek jest jeden, nie ma zgrzytow. Skad wydedukowales, ze tylny went jest ustawiony inaczej, niz reszta? Moze o czyms nie wiem - czy wentyle Akasy kreca sie na "opak"? ;)

Ty sobie jaja robisz czy poważnie pytasz? :D Na pierwszym obrazku jaki "po bazgrałem" masz wentyle z przodu i z tyłu ustawione tak aby dmuchały do środka budy (dodatkowo cały ten radosny burdel dopełnia wentyl na procku). Małe pytanie, co ma niby wyciągać gorące powietrze z tejże budy, chyba nie wyntyl w zasilaczu? Bo raz, kręci się pewnie z 600rpm i dwa "leży" praktycznie na dnie budy, gdzie gorące powietrze gromadzi się na górze (nie mając ujścia) i gotuję grafikę :lol: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korespondowałem z kilkoma sklepami włącznie z Yamo i niestety nikt nie może sprowadzić PC-C37 więc w takim razie pozostaje w zasięgu A05N.

 

Właśnie w prostej, zewnętrznej konstrukcji, wysokiej jakości wykonania i aluminium tkwi urok obudów Lian Li. Bez udziwnień, błyskotek, ochydnego, brzęczącego plastiku - dlatego są eleganckie. Tylko trzeba o nie dbać polerując ślady po palcach :)

Na wersji srebrnej (jak u mnie) nie widac palcow (moze odrobine, ale na pewno nie tak jak na czarnej) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty sobie jaja robisz czy poważnie pytasz? :D Na pierwszym obrazku jaki "po bazgrałem" masz wentyle z przodu i z tyłu ustawione tak aby dmuchały do środka budy (dodatkowo cały ten radosny burdel dopełnia wentyl na procku). Małe pytanie, co ma niby wyciągać gorące powietrze z tejże budy, chyba nie wyntyl w zasilaczu? Bo raz, kręci się pewnie z 600rpm i dwa "leży" praktycznie na dnie budy, gdzie gorące powietrze gromadzi się na górze (nie mając ujścia) i gotuję grafikę :lol: pzdr

:mur: Powaznie pytam. Bo jakbys sie przyjrzal, to kierunek ciagu jest od przodu do tylu. Tylny wyciaga powietrze, przedni wciaga. Na procku trzyma ten sam kierunek. Przyjrzyj sie dokladnie, lol. Tak to obecnie wyglada:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: Powaznie pytam. Bo jakbys sie przyjrzal, to kierunek ciagu jest od przodu do tylu. Tylny wyciaga powietrze, przedni wciaga. Na procku trzyma ten sam kierunek. Przyjrzyj sie dokladnie, lol. Tak to obecnie wyglada:

(...)

Pytałem w pierwszym poście to potwierdziłeś :mur: Teraz piszesz, że jest inaczej, ok :lol:

 

Jeżeli jest to tak ustawione to imo bez sensu, bo zasilacz wprowadza małe zamieszanie w obieg powietrza :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tym zamieszaniem :) W porownaniu z reszta wentylatorow, ten z zasilacza to pchelka jest. Tyle ciagnie, co nic :)

 

Edit 09/04/09

Przez ostatnie 2 dni kontynuowalem testy. I musze "zwrocic honor" wszystkim, ktorzy pukali sie w glowe widzac moje zabawy z chlodzeniem.

W wymuszonej zmianie obiegu, po 1 godzinie grania, temperatura procesora wzrosla do 54'C!. Jednak po powrocie do ustawien fabrycznych - tempy spadly o rowne 10'C. Musze przyznac, ze jestem pod wrazeniem tej konstrukcji i nie ma potrzeby kombinowac z czyms, co dobrze spelnia swoje zadanie :)

 

Pozdrawiam wszystkich fanow tej obudowy :)

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ja chciałem ją kupić to była nie do dostania <_< i wybór padł na prawie bliźniaczą konstrukcję czyli A06b.

Jest węższa bo ma 180 mm(to akurat nie problem bo WC nie jest szerokie a mniej miejsca na biurku zabiera), minusem jest to że z tyłu jest miejsce na dwa wentyle 80 zamiast 120 ale ja niemam żadnego. Za to dużym plusem jest to że na froncie odkręcasz 4 śrubki i podświetlana pleksi out. Przez co uzyskujemy perforowany front :damage_wall:

Powinni byli konstruktorzy zaprojektować na górnej ściance cuś do wyrzucania powietrza na zew. nawet zwykłą kratkę aby ciepłe powietrze uciekało na zasadzie konwekcji. Na hard-forum jest wielki topic do waszego modelu w którym ktoś robił konwersję na "normalną" stronę, czyli proc u góry i tacka z drugiej strony. Przed zakupem planowałem to zrobić ale pomysł upadł potym jak zobaczyłem że cały stelaż jest z jednego kawałka aluminium. Ale fakt budki są rozkoszne i pełne odcisków palców.

P.S. W mojej brakuje mi tylko czasem przycisku reset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręcić można bez problemu, gorzej z jego wyjęciem bo bez demontarzu koszyka na dyski się nieda. Ale ten też jest na srubki więc go wywaliłem :razz: górny daszek też jest na śrubki więc się bez problemu odkręca. Jak zobaczyłem że można to podświetlenie z frontu wywalić to cieszę się ze nie kupiłem a05

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznitowanie i potemponowne nitowanie nie jest wiekszym problemem. A wedlug mnie "6" to niewypal jest. 90mm wentylatory, szerokosc ograniczajaca wybor chlodzenia na CPU i ten dziurawiony przod to sa same minusy. Oczywiscie kazdy ma swoj gust, ja zostaje fanem malej klasyki - "5"-tki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznitowanie i potemponowne nitowanie nie jest wiekszym problemem. A wedlug mnie "6" to niewypal jest. 90mm wentylatory, szerokosc ograniczajaca wybor chlodzenia na CPU i ten dziurawiony przod to sa same minusy. Oczywiscie kazdy ma swoj gust, ja zostaje fanem malej klasyki - "5"-tki :)

Z tyłu ma 80 z przodu już 120, tez się obawiałem tej szerokości ale ac niemam więc no problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...