Skocz do zawartości
szymciu

Tacens Ventus 120 Mm

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

chciałbym zamontować takie na chłodnicy Black Water Ultimate 123 rev. 3.0 moje pytania są nastepujące:

1. Czy na niskich obrotach będą w stanie przecisnąć powietrze przez finy?

2. Czy będą dużo głośniejsze na chłodnicy w porównaniu z podanymi przez producenta danymi.

3. Jakie ew. polecalibyście wentylatory.

Jeśli bym je brał to montowałbym je w Rebelu 12 chłodnica zamontowana z przodu.

z góry dzięki :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry ma dosc fajne:

 

Dane techniczne:

* Prędkość: 1000 obr/min

* Generowany hałas: 12 dBA

* Przepływ powietrza: 50 CFM / 85m3/h

* Napięcie zasilające: 12VDC

* Zakres napięć pracy: 10.2-13.8VDC

* Natężenie: 0.2A

* Moc: 2.4W

 

Jedyne co by mnie martwilo to waski zakres pracy.

Poziom halasu wyglada ciekawie, w pionie powinno to pracowac niezle, zreszta jak wiekszosc wentylatorkow, czasem gorzej jest z praca w poziomie czasem.

50CFM przy tym poziomie halasu wyglada bardzo zachecajaco, natomiast nie wiem jak wyglada sprawa cisnienia statycznego, co przy przedmuchiwaniu chlodnicy ma spore znaczenie, podejrzewam ze przy takim ukladzie lopat i ich ilosci moze byc tak srednio z tym, z drugiej strony mam zaufanie do porduktow tacensa, wiec na Twoim miejscu zaryzykowal bym i zdal relacje. (moze i ja sie na te wentylki przesiade :) )

 

EDIT:

Porownalem sobie mniej wiecej wentylatorki z ktorymi mialem doswiadczenie i ich parametry oraz to jak w rzeczywistosci dmuchaja i oczywiscie jak halasuja.

O ile producento podaje jego prawdziwe parametry powiedzial bym ze to niezly hit moze byc, na pewno wyglada to lepiej niz S-Flex 1200, Zalman F3, Akasa Ultra Quiet Smokey Black, Acutake PRO, revoltec Air Guard, Arctic Cooling, Silverstone, Cooltek a nawet lepiej niz Xthermale ktore do tej pory bardzo mnie satysfakcjonowaly pod wzgledem glosnosci, niestety dmuchaja slabo.

Po swietach pewnie bede konczyl nowa rewizje mojego ukladu, a ze i tak musze do qulingu skoczyc wezme sztuke albo 2 na probe :)

Edytowane przez jedras77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też będę zamawiał po świętach bo koło 20tego dostanę budę;] chłodnica będzie w pionie, co do S-FLEXów to mam jednego (wentylator od nindży plus i cooler mastera obudowowego oba na 5V) i na wyższych obrotach szumi dość znacznie, pewnie przez proporcje łożyska do łopat... na 5V zastanawiam się czy komputer mi chodzi jak wchodzę do pokoju ;]

to czekam na recenzje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano, jak dla mnie S-Flexy 1200 sa nie znosne na wiecej niz 5V, na 5V za t owieja jak Xthermale, przy czym powiedzial bym ze szumia nawet bardziej niz Xthermal na 12V, wiec jak dla mnie to takie srednie wiatraczki, albo moze trafilem na marne sztuki...

 

Czekam na opinie temat tych Tacensow, mam nadzieje ze sie nie zawiode :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Tacensy Ventus naprawde fajne wentyle. ;) Mam takich 8, i bardzo dobrze wieja. No moze 12dB nie maja, dalbym 15 na oko. Ale te 50CFM to chyba maja, mocno wieja jesli sie je na maxa wlaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D0BR0 ma narazie te wentylatory w szafce chyba, zerknij na jego workloga.

Haha to fakt. Ale probowalem je, i naprawde fajne wentylki! :) Lepsze od moich dawnych XL-owek.

Jeszcze nie probowalem na chlodnicy niestety, ale moim zdaniem (po "tescie" trzymaniu w rece), beda dobrze sie sprawialy. Chlodniczki mam Thermochille PA120.3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś informacje na temat działa tych wentyli przy obniżonych napięciach? Czy rzeczywiście pracują w przedziale określonym przez producenta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciaz ich nie probowalem.... :D

Ale wieja mocniej na tych samych obrotach niz NB XL1, to jest pewne. Wiecej maja lopatek, wiec tez sa cichsze (przy obnizonych obrotach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze mnie kusi wywalenie 2 S-flexow na TFC 240... chyba sie skusze na te tacensy, tylko nie wiem kiedy bede mial w najblizszym czasie okazje podjechac do qulingu... a liste zakupow mam juz spora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W weekend dam chyba radę potestować wentylki to wrzuce porównanie Tacensa, Xthermala, NB, trzech rodzaji S-flex'ow, dwóch Gentle Typhoon'ow i czterech Kaze na 5,7 i 12V ale tylko na powietrzu bo mojego układu nie chce rozbierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 3V ma problemy z samoczynnym startem więc taka praca odpada, przy 7V jest przyzwoicie ale wydajność odbiega od podawanej przez producenta.

 

 

Tak więc wstępnie:

 

Platforma testowa: e8500@4.2GHz@1,4V, Maximus II Formula, Scythe Mugen 2, Pasta Arctic Silver i reszta nieważna

 

Obciążenie Orthos Small FTTs po pół godziny dla każdego wentyla.

 

Wyniki:

 

Ventus:

5V - 97 st i problemy ze startem

7V - 84 st

12V - 71 st

 

NoiseBlocker XL1:

5V - 93 st

7V - 80 st

12V - 71 st

 

Scythe GentleTyphoon 1450rpm

5V - 90 st

7V - 77 st

12V - 68 st

 

Scythe GentleTyphoon 800rpm

5V - failed 100+

7V - 99 st

12V - 75 st

 

XThermal

5V - failed 100+

7V - 91 st

12V - 73 st

 

S-Flex 1600rpm

5V - 85 st

7V - 74 st

12V 68 st

Edytowane przez gregor666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli najcichsze a tym samym najbardziej wydajne będą s-flexy.

 

Zgadzacie się z takim myśleniem??

 

BTW na drugim miejscu postawiłbym Noiseblockery. Choć można założyć, że one będą cichsze przy maks niż s-flex przy 7V - czyli lepsze Noise ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

założyłem Ventusa i bez regulatora obrotów na 5V nie ruszył... ale jest na prawdę cichy i powietrze przeciska przez chłodnicę ale po tej cenie spodziewałem się czegoś lepszego. Mam też S-FLEXA niebieskiego (nie pamiętam ile RPM, a teraz nie sprawdzę) i wentylator z ninjy rev. B i ten ostatni na 5V działa najlepiej tj. gasi zapalniczkę po drugiej stronie chłodnicy. więc polecam zakup tychże ostatnich (patrz allegro) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...