Skocz do zawartości
puskas

..::pomoc::.. Nowy Komputer Do Pracy !

Rekomendowane odpowiedzi

Cały czas nie jestem pewien jaki komputer mam zakupić.

 

Chciałbym zakupić komputer na 2 lata.

 

Jeżeli chodzi o gry to nie mam za bardzo na to czasu, ale jak już gram to tylko w starego CS'a.

Komputer chce wykorzystywać do grafiki ( ostatnio otrzymałem Creative Suite CS4 ).

System operacyjny jaki posiadam to Windows Vista Ultimate x64.

 

Jestem bardzo zadowolony z procesora Intel, więc taki procesor tylko i wyłącznie mnie interesuje. Dlaczego ? Byłem na kilku konferencjach, na co dzień widzę jak pracują. We wszystkich gazetach typu np. CHIP procesory Intela zajmowały pierwsze 14 pozycji, więc jak najbardziej mnie to przekonuje do zakupu tego właśnie procesora.

Myślę nad prockami z serii Intel Core 2 Quad (Q8200, Q8300, Q9300, Q9400, Q9550, Q9650). Procesor dostaje razem z chłodzeniem.

 

Jeżeli chodzi o płytę główna to sądzę ,że GigaByte jest dobrym wyborem. Jednak słyszałem ,że jak płyta z intela zepsuje się to otrzymam nowa w ciągu 2 dni :) ( na ostatniej konferencji intela tak mówili ).

 

Co do ramu jakieś G.Skill'e ?

 

Karta Graficzna ? Tutaj się też zastanawiam nad GeForce GTX 260 Core 216 lub GeForce 9800GT.

 

Napęd jakiś DVD ( LG, samsung ) ?

 

Dysk interesuje mnie 2x po 500GB.

 

Teraz bardzo proszę o pomoc i o config komputera :)

Chciałbym się zmieścić w przedziale 4000zł + monitor ( Samsung 22 SM T220 865,00zł ) czyli razem 4865zł.

 

Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

 

MÓJ CONFIG :

Intel Core i7-920 /2.66GHz, 4.8 GT/s, 8MB, LGA1366, 45nm, BOX/

1249zł

Gigabyte EX58-UD3R /intel X58/ 825zł

OCZ 3GB (3x1GB) 1333MHz CL9 Gold 279zł

Gainward GeForce GTX 260 Limited Edit 216SP 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI 799zł

Pioneer DVR-216D SATA (black) 110zł

Antec NeoPower 500W 330zł

Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.12 225zł

Tacens Prior (92mm Fan, bez zasilacza) 115zł

Razem: 3932zł

Edytowane przez puskas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku Intel może być, bo stawiamy na procesor, a nie kartę graficzną.

 

Na twoim miejscu kupowałbym coś takiego:

 

Procesor : Intel Core 2 Quad Q9550 - 1125 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 79 zł

Pasta Termoprzewodząca : Zalman ZM-STG1 - 25 zł

Płyta Główna : Asus P5Q-E - 599 zł

RAM : G.Skill 2x2x2(8)GB 800MHZ PK - 420 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD4830 512MB - 430 zł

Zasilacz: Antec EarthWatts 650W - 379 zł

HDD : Samsung 2x500GB 16MB Cache F2EG - 510 zł (RAID 0)

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 85 zł

Obudowa : Tacens Prior - 115 zł

 

Razem - 3770 zł (ESC.pl)

 

... i masz świetny zestaw na dość długo, z możliwością rozbudowy do lepszej karty graficznej w przyszłości.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zmieścić w przedziale 4000zł + monitor ( Samsung 22 SM T220 865,00zł ) czyli razem 4865zł.

Chcesz pracować na tym syfie z kolorem ?

 

Gainward GeForce GTX 260 Limited Edit 216SP 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI 799zł

.... i nie grasz powiadasz ?

 

A tak poważniej - zestaw który złożyłeś nadaje się do grania a nie do pracy z grafiką .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw co podał Gi3r3k tylko bym wzioł lepszą budę np.

-Antec 300

-Cooler Master Centurion 534

-Cooler Master Dominator 690

Albo przynajmniej Cooler Master Elite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw co podał Gi3r3k tylko bym wzioł lepszą budę np.

-Antec 300

-Cooler Master Centurion 534

-Cooler Master Dominator 690

Albo przynajmniej Cooler Master Elite.

Wziął ...

 

... moim zdaniem to wszystko jest do zmiany ... biorąc pod uwagę że przyzwoity monitor + kolorymetr = ~2,5K (przy dzisiejszych cenach to nawet nie wiem czy będzie tak różowo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku Intel może być, bo stawiamy na procesor, a nie kartę graficzną.

 

Na twoim miejscu kupowałbym coś takiego:

 

Procesor : Intel Core 2 Quad Q9550 - 1125 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 79 zł

Pasta Termoprzewodząca : Zalman ZM-STG1 - 25 zł

Płyta Główna : Asus P5Q-E - 599 zł

RAM : G.Skill 2x2x2(8)GB 800MHZ PK - 420 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD4830 512MB - 430 zł

Zasilacz: Antec EarthWatts 650W - 379 zł

HDD : Samsung 2x500GB 16MB Cache F2EG - 510 zł (RAID 0)

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 85 zł

Obudowa : Tacens Prior - 115 zł

 

Razem - 3770 zł (ESC.pl)

 

... i masz świetny zestaw na dość długo, z możliwością rozbudowy do lepszej karty graficznej w przyszłości.

Jesteś testerem gier? Bo do takiej pracy nada się ten komputer :D tylko jeszcze droższą grafikę weź 4890 na przykład.

Jak chcesz na prawdę pracować to posłuchaj kyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dwie rzeczy musicie zwrocic uwage. Jedna zostala juz wymieniona, chodzi o procesor (pomijam monitor, mam ten sam syf co zaproponowal OP na moje szczescie nie mam wiele wspolnego z DTP, pod motion i produkcje wystarczy (reszte robi wyobraznia); choc to straszne dno kierowalem sie tylko i wylacznie niska cena). Druga to wlasnie karta graficzna i nie moze wedlug mnie to byc cos co nieobsluguje/nie jest zgodne z terminem CUDA... czyli jesli sie nie myle to radeony odpadaja.

 

Zreszta powiedzmy sobie szczerze, jesli utrzymujesz sie ze swojej pracy w domu to lepszym ale i o wiele droszym bedzie quadro CX... (photoshop, AE, premiere... jesli nie uzywasz zadnego z tutaj wymienionych to zapomnij o tej karcie, bedzie tylko sie kurzyc).

 

Proc nie musi byc i7 wedlug mnie (moze phenom II ? nie wiem jak sie sprawdza w pracy grafika, ale wszyscy dookola chwala wiec ...), wystarczy dobry duo lub quad z poprzedniego miotu. Jesli w pelni chcesz wykorzystac np. after effects pod 64 bitowym systemem proponuje Ci zakup 4gb pamieci na kazdy z rdzeni procesora (AE jest 32bitowa ale potrafi obsluzyc kazdy rdzen oddzielnie i uzytkownik moze przydzielic zasoby pamiec per rdzen wlasnorecznie).

 

Ponad powysze nie jestem w stanie doradzic Ci cos wiecej...

 

Niestety maszyna do pracy to spory wydatek i praktycznie nie mozesz oszczedzic na zadnym z jej elementow. Jesli potrafisz gospodarowac czasem i faktycznie niezle zarabiasz to albo zaloz firme i ubiegaj sie o dotacje (jesli jeszcze firmy nie masz) chyba, ze dopiero zaczynasz... wtedy wola nauki i pomyslowosc zastapia Ci niedobory sprzetowe. Ja sam mam raczej slabiutki komputer do pracy, bardziej wlasnie do grania sie nadaje, choc nie pamietam kiedy ostatnio cos takiego mialo miejsce jakj granie ale do malych projektow domowych wystarczy. Utrzymuje sie z pracy dla kogos i na czyims sprzecie.

 

pzdr

Edytowane przez kamakari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...