Skocz do zawartości
kamaz222

3dmark06 I Gry - Bardzo Dziwny Problem!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Nie wiem czy mieliscie z takim problemem do czynienia. Mam zainsalowane sterowniki 182.06 i posiadam karte graficzna Palit 9800GT. Problem polega na tym, że wydajność karty zależna jest od ustawien % obrotów wiatraka. Np kiedy karta ustawiona jesy na maximum obrotów (hasał wtedy jest nie do zniesienia) karta osiaga maksymalna wydajność, natomiast kiedy zmniejsze obroty do 30% wydajnosc karty drastycznie spada. Tyczy to sie zarowno 3dmarka06 jak i Wszystkich gier. Standardowo karta ma ustawione obroty na 55% i wtedy wynik jest po srodku wynikow. Macie może jakies pomysły co jest problemem?? Czy ten problem może byc przyczyna oddania karty na gwarancje??

Ponizej podaje screny"

Wentyaltor ustawiony na 30%:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Wentylator ustawiony na 75%:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Z gory dzieki za odpowiedzi i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pamięci się za bardzo grzeją.

Wiatrak (wentylator) nie chlodzi pamieci wiec to nie ma znaczenia Na pamieciach jest tylko zalozony radiaottor. A tak na marginesie to roznica w stresie pomiedzy 30% a 75% wynosi 1-2 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz cały sprzęt?

Procesor: Intel Core 2 Duo E8400 3.00 GHz

Płyta główna: ASUS P5Q PRO

Pamięć: A-Data VITESTA 2x2GB Extreme Edition DDR2 800+MHz CL4 (4-4-4-12)

Karta graficzna: PALIT XpertVision GF 9800GT Super, 512MB DDR3 (256bit), 600/1500/1800

HDD: Maxtor DiamondMax 22 500 GB (SATA II, 32MB cache, NCQ)

Zasilacz: Corsair zasilacz CMPSU-450VXEU 450W

Obudowa: CoolerMaster ELITE 331

Głośniki: Creative Inspire T3100 2.1

 

Może pamięci się za bardzo grzeją.

Wlasnie Ci powiem ze przed chwila odlaczylem wiatrak i w gpuz wirtualnie pokazywa ze ma sie obracac na 100%, to jeszcze wynik do tego podskoczyl o 400 pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta w jakis sposob ustawia zegary w zaleznosci od predkosci wiatraka. Ja bym sprobowal jeszcze najnowsze stery 185.68. Jesli to nie pomoze to trzeba sie przyjrzec w Nibitorze co karta ma wpisane do swojego BIOSu lub wogole wgrac najnowszy. Jesli i to nie pomoze to dokupil bym prosty potencjometr i podlaczyl do niego wiatrak z karty. Regulacja obrotow jest wtedy manualna ale karta ma spore żeliwo na sobie wiec zostawil bym na stale wiatrak na +5V, czyli najmniejszych obrotach. Nie ma sensu oddawac karty z powodu tak prostej "usterki".

Edytowane przez neo2006a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje wygląda jakby sama ustalała takty, ale gpu-z pokazuje normalne.

Wlasnie GPUz na obydwu procentach obrotow pokazuje identyczne taktowania. Jako ze posiadam Asus P5Q PRO ktora posiada 2 PCI-ex to przelozylem karte do drugiego slotu, ale sytuacja nadal jest taka sama(zalezne od oborotów wiatraka). A jak sadzicie przyjma taka "usterke" na gwarancje?? i jeszcze jedna prosba jak ktos posiada karte taka sama jak moja i moglby sprawdzic jak u niego sie sprawuje to bym byl bardzo wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy bios powinien pomóc.

Jakas stronka, bo na techpowerup jest ten sam co posiadam, a druga stronka MVKTech nie chce sie zaladowac. I jeszcze raz sie zapytam czy jest szansa ze przyjma mi ja na gwaracje?

Edytowane przez kamaz222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...