Skocz do zawartości
user128

Wymiana Procka Amd X2 2.20 Na Amd X2 3.20 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chcialem wymienic procka w swoim kompie juz kiedys poruszalem ten watek lecz teraz chcialem do niego powrocic,

 

Obecnie mam Amd X2 4200+ i chcialem go zmienic na Amd X2 6400+ koszt nowego procka dokladnie to 303zl wiec tyle jeszcze znajde lecz mam watpliwosci czy dobze robie i czy oplaca sie wymieniac....

Do wymiany sklonilo mnie przedewszystkim to ze obecny procek nie wykorzystuje do konca mozliwosci karty na standardowych ustawieniach jest zamula dopiero po oc na 2.60 jest zauwazalna roznica wydajnosci w grach maxa udalo mi sie wyciagnac z tego proca 2.9 i skok w 3dmarku 2006 po zmianie zegarow z 2.6 na 2.9 byla spora bo okolo 2.5k punktow...Tylko ze na zegarach 2.9 czasami komp mi nie wstaje i nie chce go katowac.

 

Wiec pytanie mam takie czy jest oplacalna wymiana procka w moim przypadku?? imo rozwiazalo by to problem z ta grafa bynajmniej tak mi sie zdaje chyba ze sie myle...?

 

Prosil bym o jakies sensowne odpowiedzi poniewaz jutro chcialem wymieniac tego procka

 

 

Moj konfig

 

Amd X2 2.2 @ 2.7 Ac Freezer 64 Pro

A-data EE 800+ 2x2gb

Dysk 250gb

Msi Gf 9600Gt Oc Edtion 512mb

Mobo: Foxconn 520A

ModeCom Fell 500w <-- porazka niedlugo do zmiany

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wlasnie jak juz bym wstawil tego 6x00+ to wlasnie z mysla zeby juz kompa nie krecic by chodzil na standardowych taktowaniach moze naprawde lajtowe oc by wchodzilo w gre,

Chetnie bym sie przesiadl np na intela lecz z taka kwota jaka dysponuje to raptem kupie jakies przyzwoite mobo ;/

Wiec musze chyba kombinowac cos z tym swoim Amd mial bys jakies propozycje co mozna wykombinowac zeby na tym zyskac i nie wyzucic kasy w bloto?

Maxa z tego procka co mam to tak jak wspomnialem 2.9 totalny max i to czasami nie wstaje juz, obecnie chodzi na 2,7 lecz tak jak wydedukowalem duzo wieksza wydajnosc jest po przekroczeniu tego 2,7 na zegarach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu brałbym X2 6000+ (3.1GHz), ewentualnie X2 5000+ lub 5400+ wersje BE i do tego Modecom MC-350. Ten twój zasilacz to tykająca bomba, a spalić ci się może np. po wymianie procka.

 

No chyba, że różnica w cenie mała (poniżej 30zł), to możesz wziąć tego 6400+.

 

W twoim przypadku liczy się każdy megaherc.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznica w cenie pomiedzy 5600 a tym 6400 jest niewielka bo 6400 jest raptem drozszy o 15zl i w dodatku 6400 jest dostepny na miejscu a 5600 musieli by zamawiac ;/ Myslisz ze ten zasilacz nie pociagnie zadlugo? ma nie cale 6 misiecy jak narazie sprawuje sie bez zazutu nie grzeje sie napiecia trzyma wiec chyba nie jest z nim az tak zle...lecz wiem ze i tak jest dow wymiany :)

Edytowane przez user128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się wstrzymaj.

 

Jeszcze zobacz konkretnie, jaki to zasilacz. Jeśli Feel I lub II - do wymiany. Jeśli III - to możesz zmieniać, ryzyko jest sporo mniejsze.

 

Z takimi zasilaczami różnie bywa - nikt nie zna dnia ani godziny. Były takie przypadki, że zasilacz wytrzymywał wiele modernizacji i pewnego dnia BUM! i zbiorowy pogrzeb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były takie przypadki, że zasilacz wytrzymywał wiele modernizacji i pewnego dnia BUM! i zbiorowy pogrzeb...

 

Tyle, że FEEL III ma komplet zabezpieczeń - więc jeśli coś ma się spalić to tylko zasilator :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że FEEL III ma komplet zabezpieczeń - więc jeśli coś ma się spalić to tylko zasilator :)

Pisałem w kontekście Feel I i II. :wink:

 

Dokladnie to jest własnie Fell III o taki ^^

 

http://www.modecom.pl/product.php?category...422&lang=pl

 

Wiec da rade??

Powinien dać radę, najwyżej skutki mogą być takie, jak napisał Stachuuu.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznica w cenie pomiedzy 5600 a tym 6400 jest niewielka bo 6400 jest raptem drozszy o 15zl ....

gdzie tak tanio sprzedają 6400, bo 5600 można kupić za 250zł np w agito

a może inaczej gdzie tak drogo sprzedają 5600 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez byłem własnie zdziwiony czemu tak tanio ten 6400+ jest u mnie w sklepie na allegro jak patrzylem kosztuja one 380zl o.O a jest to identyczna wersjia jak ja mam czyli 2mb cash na windstoze 90nm

dlatego wolalem doplacic te 15zl i brac odrazu 6400 :wink: . Ale procek juz od wczoraj siedzi w kompie i jest gitara smiga az milo :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...