Skocz do zawartości
maxymili

Zworka Ograniczająca Przepustowość Sata Ii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zapchany dysk i złożyłem nowego kompa, obsługuje on sATAII więc chciał bym odblokować maksymalną przepustowość za pomocą zworki.

Dyski 500gb seagate 7200.11 32mb cache i 160gb 7200.9 16 (albo 8?) mb cache.

Stracę dane czy nie?

Nowy sprzęt pozwala na duże OC ale po podniesieniu taktowania szyny dysk 160gb zaczął nawalać. Najpierw komp nie chciał się włączyć, po wyłączeniu smart włączył się, ale wykazał uszkodzenia i zaczął naprawiać system win 7 beta 7000 32bit. Udało mu się to przejść i działał, ale po ponownym włączeniu to samo.

I tak zamierzam przenieść system na większy dysk i zamienić na 64bit. Ale czy do OC powinienem odpinać mniejszy dysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy sprzęt pozwala na duże OC ale po podniesieniu taktowania szyny dysk 160gb zaczął nawalać.

To to jest powiązane ? Sądziłem że te czasy już minęły (dawniej jak się podnosiło taktowanie szyny to wzrastała np. częstotliwość PCI,AGP,kontrolerów EIDE).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To to jest powiązane ? Sądziłem że te czasy już minęły (dawniej jak się podnosiło taktowanie szyny to wzrastała np. częstotliwość PCI,AGP,kontrolerów EIDE).

No właśnie nie wiedziałem, ale po OC wystąpiły błędy na dysku. Rozmawiałem teraz z naszym informatykiem i poradził dovoltować mostek południowy. Może to była przyczyna? Szyna poszła na 350/310 a mostek południowy nie dostał ani krzty.

@zzizzy, kyle dzięki za info w sprawie zworki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...