Skocz do zawartości
lew487

Laptop Nie Widzi Linsysa Wag160n

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

od kilku dni jestem posiadaczem routera Linksys wag160n

Router ten ma wbudowany modem do neostrady

Internet na komputerze stacjonarnym (przewodowo) działa bardzo dobrze. Telefonem (SE P1i) też nie ma problemów z podłączeniem się do sieci przez wifi (WPA2)

 

Problem jest z laptopem (fujitsu-siemens amilo 7640W) - nie widzi za nic sieci

Mieszkam w bliźniaku i laptop widzi liveboxa sąsiada.

Laptop ma wbudowaną karte wifi Gemtek WL850FJx (Conexant) widziana w menadżerze urządzeń jako prism adapter 802.11g (3886)

wgrywałem sterowniki z fujitsu-siemens - nic nie dało

W ustawieniach karty próbowałem zmienić kanał na 11, to nic nie dało

Program NetStumbler też widzi sieci

 

Przeinstalowanie systemu stawiam jako ostateczność ponieważ na tym komputerze jest prowadzona księgowość i jak by w czasie przeinstalowania systemu coś się nie przeniosło to by była lipa...

 

Jedyne co mi przychodzi do głowy to zakup karty bezprzewodowej na PCMCIA lub usb (usb mają słabą antenkę ;/)

 

Czy da się może np. jakieś ustawienie zmienić w tej karcie (wbudowanej) lub jakiś program wgrać do systemu??

 

 

 

OK, naprawiłem to:

zresetowałem resetem router (guzik z tyłu) ustawiłem kompa stacjonarnego, przycisnąłem guzik taki czarny ze strzałkami na routerze i nad nim zaczęła migać lampka i urządzenia były zdolne do podłączenia się.

Laptop połączył się za pomocą linksysowego programu bo te od windowsa to shit.

Edytowane przez lew487

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...