Skocz do zawartości
bodo

Gigabyte Ep-45 Ds4 Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Na wstępie napisze konfiguracje:

 

Zasilacz: Chieftec 750W

mobo: Gigabyte EP45 DS4

cpu: q9550

ram: 2x2gb Kingston

gpu: Gigabyte Radeon 4850 1 GB pasywny + 12cm fan

hdd: seagate 500gb sata 32mb

 

Mam pewien problem, a mianowicie podczas instalacji np. gier z obrazow (duzych gier typu gta iv, wiedzmin, ut3) komputer sie zawiesza - dzieje sie to po kilku / kilkunastu procentach instalacji, kursor staje, na nic nie reaguje, tylko reset. Wczesniej problem byl z bluescreenem ktory sygnalizowal problem z plikiem ati2dvag.dll. Komputer byl na serwisie, zupgredowali bios i problem zniknal, ale zwis przy instalacjach nadal wystepuje. Komp testowany s&m, memtest, prime, victoria, etc. Kazdy test bez problemu przechodzi. Temperatury ok.

Jakies solucje ? Bo ja trace pomysły :/

 

pozdrawiam

Edytowane przez bodo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Jakies solucje ? Bo ja trace pomysły :/

 

pozdrawiam

Jednym z podejrzanych jest napęd optyczny (nie napisałeś jaki jest) , jeśli masz inny sprawdź z innym.

Wyjmij jeden moduł RAM (najlepiej przetestuj je wcześniej oddzielnie GoldMemory)

Jaki system operacyjny?

Może jakaś infekcja się przyplątała razem z oprogramowaniem monitorująco-testującym.

Na wszelki wypadek można postawić od nowa system i instalować wszystko bez dostępu do sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym z podejrzanych jest napęd optyczny (nie napisałeś jaki jest) , jeśli masz inny sprawdź z innym.

Wyjmij jeden moduł RAM (najlepiej przetestuj je wcześniej oddzielnie GoldMemory)

Jaki system operacyjny?

Może jakaś infekcja się przyplątała razem z oprogramowaniem monitorująco-testującym.

Na wszelki wypadek można postawić od nowa system i instalować wszystko bez dostępu do sieci.

Napęd optyczny jest firmy samsung, ale ja mam na mysli instalacje z obrazów poprzez wirtualne napedy, chociaz jak z plyty instalowalem cod 4 to bylo to samo. Sproboje z Ramem. System to win XP prof sp3. Reinstalacja systemu nic nie daje, a jezeli chodzi o infekcje to niemozliwe - przewrazliwony jestem na tym punkcie, uzywam NODa, czesto skanuje tez skanerami on line roznych firm + ad aware.

 

btw. tymczasem skanuje dysk HD Tune

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napęd optyczny jest firmy samsung, ale ja mam na mysli instalacje z obrazów poprzez wirtualne napedy, chociaz jak z plyty instalowalem cod 4 to bylo to samo. Sproboje z Ramem. System to win XP prof sp3. Reinstalacja systemu nic nie daje, a jezeli chodzi o infekcje to niemozliwe - przewrazliwony jestem na tym punkcie, uzywam NODa, czesto skanuje tez skanerami on line roznych firm + ad aware.

...

Antywirus zazwyczaj nie wykryje szkodliwego oprogramowania które wirusem nie jest.

Jeśli masz wirtualne napedy to już jest to istotna modyfikacja systemu mogąca wpływać na

niestabilność. Kiedyś zainstalowałem jakiś wirtualny napęd który w rzeczywistości

wykonywał w tle inspekcję HDD i łączył się z jakimś serwerem (coś takiego może spowodować zwis)

Na początek odcinam wszystkie usługi systemowe umożliwiające włamanie się do systemu

lub utrudniające kontrolę stanu systemu.

Nie używam żadnych antywirusów bo to utrudnia mi tylko ocenę czy wszystko jest OK.

Po świeżej instalacji kontroluję listę procesów w systemie, listę atywnych usług i nie pozwalam

aby jakiekolwiek oprogramowanie spoza listy się uruchamiało.

Przydatny do tego jest Startup Menager i MsConfig.

Nie pozwalam również na żadne automatyczne aktualizacje.

Antywirus nie wykryje również włamania do komputera.

Typowo zainstalowany system ma dużo różnego śmiecia urochamianego poprzez rejestr lub

co gorsza obce usługi (do wykrycia obcych usług przydatny jest MsConfig)

Siedzi to w sterownikach kart graficznych, muzycznych, w nero, w adobe i.t.d.

U mnie XP SP3 po uruchomieniu ma 14 procesów (15 po uruchomieniu menagera zadań)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antywirus zazwyczaj nie wykryje szkodliwego oprogramowania które wirusem nie jest.

Jeśli masz wirtualne napedy to już jest to istotna modyfikacja systemu mogąca wpływać na

niestabilność. Kiedyś zainstalowałem jakiś wirtualny napęd który w rzeczywistości

wykonywał w tle inspekcję HDD i łączył się z jakimś serwerem (coś takiego może spowodować zwis)

Na początek odcinam wszystkie usługi systemowe umożliwiające włamanie się do systemu

lub utrudniające kontrolę stanu systemu.

Nie używam żadnych antywirusów bo to utrudnia mi tylko ocenę czy wszystko jest OK.

Po świeżej instalacji kontroluję listę procesów w systemie, listę atywnych usług i nie pozwalam

aby jakiekolwiek oprogramowanie spoza listy się uruchamiało.

Przydatny do tego jest Startup Menager i MsConfig.

Nie pozwalam również na żadne automatyczne aktualizacje.

Antywirus nie wykryje również włamania do komputera.

Typowo zainstalowany system ma dużo różnego śmiecia urochamianego poprzez rejestr lub

co gorsza obce usługi (do wykrycia obcych usług przydatny jest MsConfig)

Siedzi to w sterownikach kart graficznych, muzycznych, w nero, w adobe i.t.d.

U mnie XP SP3 po uruchomieniu ma 14 procesów (15 po uruchomieniu menagera zadań)

To możesz zamieścic tutaj liste procesów które muszą być w systemie :)

 

btw. HD Tune wskazuje, że wszystko jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To możesz zamieścic tutaj liste procesów które muszą być w systemie :)

...

Mogę napisać które mam (bo może jeszcze da się coś wyciąć bez iszkody dla funkcjonalności)

tryb awaryjny:

crss.exe

explorer.exe

lsas.exe

services.exe

smss.exe

svchost.exe (kilka sztuk)

System

System Idle Process

userinit.exe (na chwilę)

winlogon.exe

w trybie normalnym

dodatkowo:

alg.exe

Nic więcej nie potrzeba chyba że do drukarki.

Poza kontrolą listy procesów Istotne jest wyłączenie niebezpiecznych usług jeśli się z nich nie korzysta.

U mnie zostaje wyłączone ponad 20 usług zaczynając od Server, Telnet, Terminal Services, Task Sheduler,

Automatic Updates, Alerter, Messenger, Nvidia Display Driver Service, Remote Registry,

Remote Desktop Help Sesion Manager, Telephony i.t.d.

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście sprawdzilem stabilnosc komputera za pomoca roznych programow, w 1 poscie zamiescilem ich liste. Moze i jest to problem deamona, ale jak wytlumaczyc zwis podczas instalacji z dvd (orginal cod4) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście sprawdzilem stabilnosc komputera za pomoca roznych programow, w 1 poscie zamiescilem ich liste. Moze i jest to problem deamona, ale jak wytlumaczyc zwis podczas instalacji z dvd (orginal cod4) ?

Jeśli zwis następuje zawsze dokładnie w tym samym miejscu to raczej soft jeśli po

różnych czasach instalacji to raczej sprzęt.

Coś się może jednak przegrzewać (pasywna karta jest tu podejrzana)

Obniż taktowania karty, FSB do 266, pamięci 533 i daj dodatkowy nawiew na wszystko co się

chociaż trochę nagrzewa a nie ma swojego wentylatora.

Czyli na kartaę graficzną, NB, SB, HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zwis następuje zawsze dokładnie w tym samym miejscu to raczej soft jeśli po

różnych czasach instalacji to raczej sprzęt.

Coś się może jednak przegrzewać (pasywna karta jest tu podejrzana)

Obniż taktowania karty, FSB do 266, pamięci 533 i daj dodatkowy nawiew na wszystko co się

chociaż trochę nagrzewa a nie ma swojego wentylatora.

Czyli na kartaę graficzną, NB, SB, HDD.

zwis nastepuje roznie, wszystkie temperatury mam w normie bo je kontroluje, na karcie graficznej mimo ze jest pasywna, zainstalowany jest wiatrak 12x12 cm - takze jest baaaaaaaaardzo schlodzona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...