Skocz do zawartości
D0BR0

Project |||phantom||| By D0br0 /\ Full-wc Incoming [85%]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! :D
Powracam, ale tym razem z czymś poważniejszym.
Może pamiętacie moją pierwszą integrację, która była zorientowana wydajnością. Teraz zrobię coś eleganckiego i zadbanego. :)

Cały system będzie więc w Lianie Li P80 .

Będę starał się robic regularne "updejty", aby był jakiś porządek z tym wszystkim. ;)

Zanim zaczniemy, chciałbym jeszcze podziękowac pewnego użytkownika tego forum. Jest to SaVka. Dzięki niemu, mogłem dostać te wszystkie podzespoły sporo taniej niż w sklepie. Inaczej, nie wiem czy bym zrobił taką integrację...
(tez dzieki niemu nie wydałbym tyle kasy na LC chyba! :lol: Ale kiedy się lubi, to się nie liczy ;) )
Dzięki! ;)

Zmiany...

> GTX285 SLI
> Lian Li P80 Armorsuit zmodowany
> ThermoChill PA120.3 x2
> Tacens VENTUS 120mm 12dB
> top plexi od EK na MCP350
> TFC 10/13 bialy i przezroczysty (non-UV)
> złączki skręcane od Koolance'a

Dodatki...

[dual-loop :D ]
> Delphi DDC-1RT + top plexi od EK
> rez EK Multioption 150ml x2
> chłodnice na pamięc AC Arctic RC [tutaj nie wiadomo, ponieważ nie mogę zdjąć oryginałów]
> płyn Feser fioletowy, czarny, zielony lub czerwony UV, jeszcze nie wiem (mimo że wszystkie kupiłem :D )
> fillporty Koolance

Mody...

> wycinka płyty plexi na boczny panel + grawerka
> fillporty przymocowane na płycie plexi równiez z grawerkami
> grawerki "Phantom" na rożnych płytach metalowych (stal i laminat)
> płyta plexi z wygrawerowanymi komponentami kompa (zobaczycie...)
> wycinka podłogi na chłodnicę
> malowanie na czarno całej obudowy
> malowanie chłodnic na biało (core zostanie oczywiście czarny)
> oploty na wszystkie możliwe kable, w koloru czarnym, białym lub kolor płynów.

Zapraszam was na kontynuowanie czytania (i oglądania szczególnie), w następnych update'ach. ;)



||| UPDATE 1 |||

No wiec pierwszy update, pare zdjecionek moich zakupow w ostatni week-end, i mojej kochanej GTX285. Tez jest pare zdjecionek ostatnich prac nad modem, jak grawerki laserem CNC.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

I GTX285... :razz:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

moja ulubiona... :razz: :razz:
Dołączona grafika

Grawerki w plexie

Dołączona grafika

Dołączona grafika
^to leci na top^

Dołączona grafika

plyta plexi na drzwi
Dołączona grafika
przepraszam za kurz na tej, nie udalo mi sie wszystkiego zmyc :sad:

Troche oplotu aby dobrze zakonczyc dzionek...
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
jak na pierwszy raz, uwazam ze niezle mi wyszlo...



||| UPDATE 2 |||

Oploty na pompki, i malowanie chlodnicy (PA120.3) na bialo.

Dołączona grafika

Dołączona grafika
jest to dopiero primer, ale bedzie podobnie wygladalo z kolejnymi warstwami

polerowanie "trzymadla" na blok CPU, byl troche porysowany...
Dołączona grafika

Dołączona grafika
ladnie sie blyszczy :razz:

Dołączona grafika
jest to segregator z wszystkimi moimi fakturami w odbiciu...

No i nareszczie TC bialy!! Troche polecialo bialego na core, ale i tak beda wentyle, wiec nie bedzie widoczne...
Dołączona grafika

Dołączona grafika

ten bialy naprawde pieknie wyszedl uwazam
Dołączona grafika

Dołączona grafika

i zdjecionko ktore mi sie podobalo
Dołączona grafika



||| UPDATE 3 |||

Nareszcie dostalem ta obudowe!!! :D :)
Pare zdjecionek (no bo jak inaczej...)

Dołączona grafika

Dołączona grafika
nie wiem dlaczego to zdjecie, ale mi sie podoba :razz:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
no to bedzie troche roboty aby to uporzadkowac...

dzsiejsze zakupki jeszcze...
Dołączona grafika

Dołączona grafika



||| UPDATE 4 |||

przymierzanie chlodniczki
Dołączona grafika

Dołączona grafika

wycinanie panelu (nie skonczone, Dremelka mi puscila :( ...)
Dołączona grafika

Dołączona grafika

malowanie drugiej chlodnicy na bialo, lepiej ochronilem core, i naprawde super wyszla! :D :D :razz:
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

i troche oplotu... kable USB, firewire, HD Audio i e-SATA. Sporo komplikacji, niektore przeszly przez oplot (ten wiekszy), ale na ten maly, musialem wszystkie porty USB rozmontowac... :(
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika



||| UPDATE 5 |||

Montowanie rigu w Lianie (prowizorka), wycinki rozne, i inne drobiazgi...

wiec montaz
Dołączona grafika

wnetrze :wink:
Dołączona grafika

przymierzanie dyskow, bo nie wejda z przodu z powodu chlodniczki, wiec na bok (beda z drugiej strony)
Dołączona grafika

i przymierzanie chlodnic
Dołączona grafika

montowanie rezikow (cala seria fotek)
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika



||| UPDATE 6 |||

wycinka na rad w podlodze i inne rozne...

Dołączona grafika
koniec na dual...

Dołączona grafika
aaahhhh!!!!

a jakies tam, mi sie podoba ;)
Dołączona grafika

Dołączona grafika
no to nie wiem no... takie nie wiadomo co

no to lecim!
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

i widok calosci (nie dokladnie, ale nie wazne :D )
Dołączona grafika

Jednak nie wiem jak mi sie to udalo, ale wycialem krzywo!!! :( Rad w podlodze (z reszta widac na zdjeciu) leci o 4mm w bok po zamontowaniu. Przynajmniej lepiej kable przejda :lol: . Naszcescie od boku jest to niezauwazalne, ale jednak nie jest full-profeska jak rezsta modu!



||| UPDATE 7 |||

No to w koncu zrobilem ten test tych dyskow! :) I jest bardzo cicho. Zadnych drgan, i tylko troche grzeja panel (boczny i na ktorym sa przymocowane).

wiec pare fotek (jak zawsze :D )
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

no i test... (czyli po prostu podlaczanie do kompa...)
Dołączona grafika



||| UPDATE 8 |||

Pare zdjecionek zlaczek i kompa ktory lezy na podlodze....


Dołączona grafika

po malej edycii w Lightroomie ;)
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

i troche sie pobawilem Lightrumem jeszcze
Dołączona grafika

kolorystycznie, Bitspower zle wyszedl na poprzednich zdjecionkach
Dołączona grafika

I moj nowy gruby mobas
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
:lol2: :lol2:

Nareszcie Xonar D2X!!!! :D :D
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika



||| UPDATE 9 |||

Montaz panelu z plexa.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

malowanie (primer)
Dołączona grafika

i moja maszyna :D
Dołączona grafika

propa pompek w zatokach ;)
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika



||| UPDATE 10 |||

Tylko 2 zdjecionka zlaczek 45° od Koolance'a narazie :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika



||| UPDATE 11 |||

Przepraszam bardzo za przerwe w tym poscie, ale niestetz PurePC nie pozwala mi wetknac wiecej zdjec... :( :( :(
Ciag dalszy po prostu w nastepnych postach.
Dziekuje wszystkim za ogladanie i wpadanie co jakis czas na moj WorkLog. :wink:


Dobrego czytania! :)


Edytowane przez D0BR0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam sa dwa bloki na GTX285 - to do jednej karty (GPU i RAM) czy na dwie?

Ogolnie grubo ale moje subiektywne odczucia - za duzo grawerki w stylu "Fast & Furious" i ogromna ilosc katod. Co schlodzisz woda to podgrzejesz katodami :) No ale to Tobie ma sie podobac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!! :D

Dzieki za komenty! ;)

 

No wiec mialem w planach schlodzic SLI GTX285, ale nie wystarczylo mi kasy na druga 285, wiec postanowilem jednak kupic 2 bloki, poniewaz one nie tanieja. A karty, to sporo tanieja, wiec jakos w maju mam nadzieje ze bedzie druga. :)

Kolor B&W?? Wpadly mi w oko te Tacensy bialo-czarne, wiec je wzialem. W ten sposob, trzeba bylo reszte dostosowac. A Tacensy wygladaja naprawde dobre, ciche i lepsze od moich NB XL1. Z reszta zobaczymy....

 

No to te katody. One nie ida do kompa wszystkie!! :lol: W kompie beda 4 UV (no bo duza buda jednak), 2 niebieskie i 2 biale. Nie wiem jeszcze jak z tymi niebieskimi. A reszta to do biurka. Dosc mam mojej lampki biurowej, wiec wsadze je za monitor, i beda rozne kolory, w ten sposob, odbijajac sie od sciany [swiatlo], tez pada na biurko i nie potrzebna jest lampa. ;) Po prostu chcialem sobie tak zrobic.... :)

 

No dobra, dosc gadania, ide dokonczyc malowanie chlodnicy, i mam nadzieje ze dzis bedzie zdjecie jak bedzie koncowo wygladala.

Edytowane przez D0BR0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor B&W?? Wpadly mi w oko te Tacensy bialo-czarne, wiec je wzialem. W ten sposob, trzeba bylo reszte dostosowac. A Tacensy wygladaja naprawde dobre, ciche i lepsze od moich NB XL1. Z reszta zobaczymy....

U siebie w budzie mam Tacens Aura Pro, i owszem są ciche, ale po pół roku użytkowania zaczyna je być słychać :P

Oby Ventusy były lepsze ;)

Edytowane przez TaLL0s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie w budzie mam Tacens Aura Pro, i owszem są ciche, ale po pół roku użytkowania zaczyna je być słychać :P

Oby Ventusy były lepsze ;)

No ale to chyba wszystkie wentyle tak maja. Po prostu lapia kurz, wiec tak czy inaczej, trzeba je co jakis czas czyscic. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to chyba wszystkie wentyle tak maja. Po prostu lapia kurz, wiec tak czy inaczej, trzeba je co jakis czas czyscic. :)

 

To fakt wentyle lepia w sobie kurz ktory osadza sie na magnesach i zwojach prze co powstaje dodatkowe tarcie :) ale co jak co kazdy wenttyl można rozebrać i wyczyścić alkoholem technicznym :D badz zwanym potocznie denaturatem :D jeszcze nie spotkałem sie z wiatrakiem ktorego bym nie rozebrał :) a gwarantuje ze takie czyszczenie daje 100% satysfakcji z cichutkiego wentyla :D prawie jak nowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt wentyle lepia w sobie kurz ktory osadza sie na magnesach i zwojach prze co powstaje dodatkowe tarcie :) ale co jak co kazdy wenttyl można rozebrać i wyczyścić alkoholem technicznym :D badz zwanym potocznie denaturatem :D jeszcze nie spotkałem sie z wiatrakiem ktorego bym nie rozebrał :) a gwarantuje ze takie czyszczenie daje 100% satysfakcji z cichutkiego wentyla :D prawie jak nowy :D

Dzieki ;) Bede wiedzial jak dobrze wyczyscic wentyl kiedy stanie sie glosny! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że śledzia od grafy masz takiego samego jak ja ale nie zdejmiesz go dopóki też nie zdejmiesz całego chłodzenia :wink: czekamy na jakieś foto z upychania wszystkiego :wink:

Nie no wiem, bo sa te dwie czarne srubki. Ale foty z caloscia, niestety dopiero za jakis tydzien... :/ Kurier niemiecki/francuski cos popieprzyl, i nie dowiozl mojego P80.... :sad: A poniewaz wyjezdzam na wakacje jutro, a buda dojdzie we wtorek, to jeszcze troche potrwa. I tak, bede musial oplec wszysktie kable w budzie, pociac ja, i pomalowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladnie wyglada bialo czarna chlodniczka ale ja bym jeszcze pojechal bezbarwym po bialych elementach ;)

Dzieki, tez nie bylem pewien czy malowac czy nie... Ale juz na chlodniczce jest bezbarwny, dwie warstwy nawet. O jakie inne elementy ci chodzi??

Pozdro ;)

 

Super zdjęcia, super wykonanie, bardzo dobre pomysły, tylko tak dalej. Nie śpiesz się to i wszystko ładnie się w budzie zmieści. Choinka raczej z tego nie będzie ;)

Dzieki za super koment!!! :D :D

No projektowalem przez 3-4 tygodnie, i teraz do roboty! Nie spiesze sie, bo i tak buda jeszcze nie doszla, wiec narazie robie takie "drobiazgi". Przynajmniej mam czas na nie. :)

A wykonanie, no wlasnie o to najwiecej dbam! Aby n.p. farba nie rysowala sie, itp... Przez 2 dni malowalem ta chlodnice, aby dac ten efekt "bialy perlowy", i szczegolnie aby ladnie wygladalo (zadnych ciekniec, zarysowan ani innych nieprzyjemnych efektow). ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podziękowania. Cieszę się, że mogłem pomóc :)

 

Worklog konkretny, świetne pomysły i super wykonanie. TC w bieli bardzo mi się podobają. Fajnie, ze jesteś wytrwały, czego dowód dajesz upierając się przy tej obudowie. Na pewno cały projekt też będzie zrealizowany z taką determinacją, a to zapowiada świetny efekt.

 

Upierałbym się jednak, że wykonawcą pompy jest Laing :)

 

Grawerowane elementy naprawdę świetne, oploty również.

Zastanawiam się tylko jak to wyjdzie kolorystycznie, te węże, płyny i katody. Mam nadzieję, że nie przesadzisz.

 

 

EDIT:

Updaty dawałbym na twoim miejscu w nowe posty, a nie w pierwszy. Łatwiej będzie się połapać.

Edytowane przez SaVkA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak poprzednicy, zapowiada się baaardzo ciekawie. widać że masz już w głowie ułożony cały zamysł jak to ma wyglądać i oby tak wyglądało ;)

przy okazji takie moje odczucie co do zdjęć upów może warto to podzielić na spoilery ? Jeden up jeden spoiler, bo przy duzej ilości fot ( a na pewno będzie ich dużo :) ) troche zajmie otwieranie kazdej z nich, a nie zapominajmy że po światłowodzie net u każdego nie śmiga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...