Skocz do zawartości
D0BR0

Project |||phantom||| By D0br0 /\ Full-wc Incoming [85%]

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za podziękowania. Cieszę się, że mogłem pomóc :)

 

Worklog konkretny, świetne pomysły i super wykonanie. TC w bieli bardzo mi się podobają. Fajnie, ze jesteś wytrwały, czego dowód dajesz upierając się przy tej obudowie. Na pewno cały projekt też będzie zrealizowany z taką determinacją, a to zapowiada świetny efekt.

 

Upierałbym się jednak, że wykonawcą pompy jest Laing :)

 

Grawerowane elementy naprawdę świetne, oploty również.

Zastanawiam się tylko jak to wyjdzie kolorystycznie, te węże, płyny i katody. Mam nadzieję, że nie przesadzisz.

 

 

EDIT:

Updaty dawałbym na twoim miejscu w nowe posty, a nie w pierwszy. Łatwiej będzie się połapać.

Dzieki za super koment!! ;) :)

No to ta wytrwalosc, nie duzo ludzi tak ma! :lol: Po prostu najlepsza obudowa ktora podpada pod moj projekt.

Na updaty, tez mi zwrocono uwage na francuskim forumie. Tylko ze tam, pierwszy post jest na samym koncu, wiec nigdy nie wiadomo czy jest cos nowego czy nie. Ale ja chyba bede wszystko wstawial w pierwszy post, i w nowe posty. Chodzi oto, aby pierwszy mial wszystko, i ktos ktory wpadnie na temat, od razu bedzie mial wszystko. Ale w nowe posty tez jest dobry pomysl. ;)

Acha i te katody. Zobacz pare postow wyzej, jest wyjasnione. ;) One nie ida wszystkie do kompa, tylko polowa. Chcialem zastapic moja lampke biurowa, wsadzajac katody za ekran. Efekt jest naprawde super!

Do obudowy leca 4 UV (no bo niezbyt mocno oswietlaja), 2 biale (aby byl naturalny kolor, n.p. zielony zmienia kolor czerwony na brazowo-bordowy...) i moze 2 niebieskie, aby bylo lagodne swiatlo. Jeszcze nie wiem, bede probowal. ;)

 

Ja osobiscie trzymam kciuki za ten projekt. Widac ze autor podchodzi do tematu powaznie. O czym swiadczy dbalosc o wszystkie szczegoly.

Dzieki Malik ;)

Powaznie to podchodze, chce cos czystego i eleganckiego zrobic, i jak narazie, to chyba mi sie udaje.

A te szczegoly, to wlasnie oto chodzi! :D N.p. ten backplate ktory idzie za plyte glowna, nie bedzie widoczna... Ale jesli sie zajrzy, to taka srebrna porysowana plytka wszystko psuje!

 

Dokładnie jak poprzednicy, zapowiada się baaardzo ciekawie. widać że masz już w głowie ułożony cały zamysł jak to ma wyglądać i oby tak wyglądało ;)

przy okazji takie moje odczucie co do zdjęć upów może warto to podzielić na spoilery ? Jeden up jeden spoiler, bo przy duzej ilości fot ( a na pewno będzie ich dużo :) ) troche zajmie otwieranie kazdej z nich, a nie zapominajmy że po światłowodzie net u każdego nie śmiga ;)

Dzieki rowniez za komentarz. :D

Ze zdjeciami bede robic tak jak mowicie. Narazie zdjec duzo niema, wiec jeszcze dosc szybko idzie, ale kiedy bedzie buda, to zaczna zdjecia sie nawalac, i w tedy bedzie wolniej szlo...

Ale o co Ci chodzi z tymi spoilerami? Co to jest? Jest taki zalacznik, ale naczym on polega? :blink:

 

 

Na tą białą chłodniczkę polecam "powciągać kołki xthermala zamiast śrub do TC... szkoda zniszczyć tak pięknej roboty jaką już wykonałeś :wink: śruby zrobią to skutecznie..

No tez tak sie obawiam, ze te sruby to rozwala to. Ale co to sa te kolki? Jak one wygladaja? Wkrecasz tam normalne srubki? Edytowane przez D0BR0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widać, że będzie gruuubo. Dual loop, dwa potrójne termochille, białe akcenty, grawerka - no jestem bardzo ciekaw końcowego efektu. Mam nadzieję, że wszystko to zgrabnie zaaranżujesz.

 

Bardzo zaciekawiły mnie wentylki Tacensa. Podejrzewam, że te ventusy będą ciche i wydajne na małych obrotach tak jak SlipStreamy, ale z lepszym łożyskiem. Czekam na Twoją opinię o nich!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widać, że będzie gruuubo. Dual loop, dwa potrójne termochille, białe akcenty, grawerka - no jestem bardzo ciekaw końcowego efektu. Mam nadzieję, że wszystko to zgrabnie zaaranżujesz.

 

Bardzo zaciekawiły mnie wentylki Tacensa. Podejrzewam, że te ventusy będą ciche i wydajne na małych obrotach tak jak SlipStreamy, ale z lepszym łożyskiem. Czekam na Twoją opinię o nich!

Dzieki :)

No z taka buda (Lian Li P80 Armorsuit) mam nadzieje ze wszystko ladnie wejdzie! :D

A wentylki bardzo fajne. Moze 12dB bym nie dal, ale 15. To i tak bardzo ciche, i mocno wieja na 1000rpm. I bardzo efektownie wygladaja!

 

[EDIT] male zdjecionko, calkiem fajne...

 

Dołączona grafika

Edytowane przez D0BR0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wszystkie posty i znałem twoje plany z katodami. Mimo wszystko radzę uważać z komponowaniem kolorów w środku, ale wiem, że najpierw trzeba spróbować i ocenić ;)

Mam nadzieję, że te Tacensy są faktycznie takie ciche i wydajne, bo jeszcze nie miałem czasu zamówić jakichś dla siebie i przetestować :)

Kołki to też dobry pomysł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy kolki nie odsuna za bardzo wentyli od powierzchni choldnicy? :) powietrze bedzie uciekalo tam gdzie prostsza droga czyli bokami (to tylko moje gdybanie)

Slyszalem ze troche odsuna chlodniczke, ale to nie przeszkadza. :)

 

Gruuubo się zapowiada ;d Czekam z niecierpliwością ;)

Pozdr

Dzieki. :D Narazie mala pauza na wakacje, wracam "do roboty" w piatek.

 

 

powiem ci ze zrobiles na mnie spore wrazenie :) czekam na dalsze foty i przebieg tworczosci :)

Jak widze z komentow, sporo wam sie podoba!! To super. :D Normalnie dostalem bude wczoraj, wiec mam nadzieje ze wracajac bede mial dobra niespodzianke. :)

 

 

@D0BR0

 

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - ":
"o spoiler to takie dziadostwo :)
Dzieki, moze jakos bede je uzywal. ;) Edytowane przez D0BR0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!! :)

No wiec obudowa nareszcie doszla!! :love:

Piekna!

Z reszta zobaczcie sami...

 

||| UPDATE 3 |||

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

nie wiem dlaczego takie, ale mi sie podoba :razz:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

bedzie troche roboty z oplotami tutaj...

 

Wszystkie zdjecia sa naturalnie w pierwszym wpisie. ;)

Edytowane przez D0BR0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad zakupem tej budy, a dokładniej starszego brata 80.Wejdzie tam triple radiator na górę?

Wejdzie i jeszcze sporo miejsca zostanie :wink: w swojej LL A77B mam identyko wnętrze tylko o 2 śledzie mniej na dole :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna buda, znajomy srodek :)

Ano bedzie roboty z oplotami, od razu uprzedzam ze na kable od portow USB 4mm oplot nie wejdzie ;)

Czekam z niecierpliwoscia co tez z nia zrobisz!

Wiem, do D*** tes porty :lol:

Ale rozmontuje te porty i zloze potem, tylko nie pomylic kabelkow. ;)

 

 

Też myślałem nad zakupem tej budy, a dokładniej starszego brata 80.Wejdzie tam triple radiator na górę?

Zalezy od dlugosci zasilacza, i szerokosci chlodnicy. Ja wpycham jedna w podloge, i druga na front (potrojne).

 

 

Wejdzie i jeszcze sporo miejsca zostanie :wink: w swojej LL A77B mam identyko wnętrze tylko o 2 śledzie mniej na dole :wink:

Nie, masz 3 sledzie mniej :razz: Masz 7, ja mam 10. :) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osz ty w morde, faktycznie ma 10 slotow! :) A to zasilacz na dol juz nie wejdzie?

:lol: No nie duzo ma tyle slotow. No nie wejdzie. W A77 sa 2 sloty na zasilacz, gora i dol. Tutaj, tylko na gore moze pojsc.

 

Dzsiejsze zakupki jeszcze...

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łoj chyba się kroja siakieś grubsze prace ręczne... Mniam :) No chyba, że to jakas wariacja na temat stolika pod komputer ;)

No to jest stolik wlasnie do takich prac. ;)

Bedzie sporo ciecia, zabieram sie teraz!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: No nie duzo ma tyle slotow. No nie wejdzie. W A77 sa 2 sloty na zasilacz, gora i dol. Tutaj, tylko na gore moze pojsc.

 

Dzsiejsze zakupki jeszcze...

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

;)

a mam pytanie co to ejst to czerwone pod stolikiem?>? to jakis oplot?? i do czego te mocowania czarne na opakowaniu od stolika?? :D ciekawość wzięła góre :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanie co to ejst to czerwone pod stolikiem?>? to jakis oplot?? i do czego te mocowania czarne na opakowaniu od stolika?? :D ciekawość wzięła góre :D

To czerwone to jest zwykly kabel. Do przeduluzaczy, bo kable sa dosc krotkie w moim zasilaczu. ;)

A te czarne mocowania, to po prostu sa takie przylepki do kablow. Przyklejasz do obudowy (w moim przypadku do obudowy), i mazs takie zasickane kolko plastikowe, prze ktore przepychasz (no moze nie, wkladasz :) ) kable. Sa o roznych srednicach.

 

 

Kurcze mały off:

czym Ty się na co dzień zajmujesz, bo widze ze środków pieniężnych nie szczędzisz na kompjuter ;) A może w jakiejś euro loterii wygrałeś ? :>

 

/eot

Ja? Ide do drugiej liceum. :D Mam 17 lat, 18 w listopadzie. Wiem ze zo moze jest dosc nieprawdopodobne, ale cala kase wkladam w komp :) Sprzedaje stare graty, kupuje nowe. Pozatym, moj Wujek pracuje jako firma, wiec moge kupowac wszystkie czesci komputerowe w cenie netto. I to jest super. :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie :lol:

Ale nie sprawdzaja takich rzeczy, kupowal tez telewizor na siebie, i sie nie przyczepili, a telewizora niema u siebie w biurze.

 

[EDIT] W MORDE!!!!! :angry: :angry: :angry:

Moja maszynka do ciecia (Dremel), wlasnie sie zfajczyla... I jak ja mam teraz ciac?? FFF****CCC***

Edytowane przez D0BR0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to brzeszczotem, a jak jesteś hardkorem to boszem :lol:

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - ""
TNIJ K.... TNIJ !!!

 

 

 

 

 

 

 

:lol::lol::lol:

Edytowane przez osa512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to brzeszczotem, a jak jesteś hardkorem to boszem :lol:

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - ""
TNIJ K.... TNIJ !!!

 

 

 

 

 

 

 

:lol::lol::lol:

:lol::lol2:

No mam brzeszczot, ale poniewaz to sa drzwi, to jest komplikacja bo trzeba od srodka ciac. No wiesz o co mi chodzi...

A Boschem, tez mam, ale bedzie spora wozwalka w tedy :D

 

 

[EDIT]

 

 

||| UPDATE 4 |||

 

przymierzanie chlodniczki

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

i wycinka (nie skonczona) panelu bocznego

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

malowanie drugiej chlodnicy na bialo, lepiej ochronilem core, i naprawde super wyszla! :D :D :razz:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

i troche oplotu... kable USB, firewire, HD Audio i e-SATA. Sporo komplikacji, niektore przeszly przez oplot (ten wiekszy), ale na ten maly, musialem wszystkie porty USB rozmontowac... :(

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

wszysktie zdjecia sa rowniez w pierwszym poscie ;)

Edytowane przez D0BR0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No on tez ma biale chlodnice, ale u mnie bedzie czarno w obudowie. (narazie tez czarno widze posuwanie sie tego, ale to inna historia :D)

Wiem ze dluga droga, ale mam wszystkie pomysly, wiec bedzie dosc szybko szlo, nie bedzie takiego dlugiego zastanawiana. ;)

 

[EDIT] mala edycja poprzedniego postu ;)

Edytowane przez D0BR0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...