Skocz do zawartości
_Vip_

kupilem cacy pamiatki za 100zl :)

Rekomendowane odpowiedzi

Na allegro gosc sprzedal mi 256MB ddr333 pamieci firmy Seitec,pamiatki te maja dokladnie te same oznaczenia co moja obecna kosc 256MB ,teraz obydwie kostki biegaja luzno na fsb190 na najszybszych timingach :twisted: Zastanawiam sie czy wszystkie Seiteci tak ladnie chodza,czy to ja mam drugi raz ogromnego farta :) Jak ktos chce tanie pamieci do OC ,to zalecam sprawdzic wlasnietakie seiteci ,ktore przewaznie sa sprzedawane jako "no name"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ;) - napisze w ten sposob- na rynku jest duzo roznych kosci roznych jakosci [rym :D] i u ja jak w podpisie widac mam seiteci i kingstony na kosciach kingstona. moje kingstony [valueram] wstawaly spokojnie na 400 a seiteci jak sam wsadze i razem z kingstonami to nie dosc, ze nie da sie zmienic ich wydajnosci w biosie to jeszcze notorycznie zwieszaja kompa. dlatego wymienialem i wymienialem i lacznie o ile pamiec mnie nie myli ;) bede mial juz 5 kosc seitecow dlatego z pamieciami roznie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ;) - napisze w ten sposob- na rynku jest duzo roznych kosci roznych jakosci [rym :D] i u ja jak w podpisie widac mam seiteci i kingstony na kosciach kingstona. moje kingstony [valueram] wstawaly spokojnie na 400 a seiteci jak sam wsadze i razem z kingstonami to nie dosc, ze nie da sie zmienic ich wydajnosci w biosie to jeszcze notorycznie zwieszaja kompa. dlatego wymienialem i wymienialem i lacznie o ile pamiec mnie nie myli ;) bede mial juz 5 kosc seitecow dlatego z pamieciami roznie jest

wiec jednak mam farta.Mialem stycznosc tylko z tymi dwiema kostkami i obie chodza fenomenalnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro gosc sprzedal mi 256MB ddr333 pamieci firmy Seitec,pamiatki te maja dokladnie te same oznaczenia co moja obecna kosc 256MB ,teraz obydwie kostki biegaja luzno na fsb190 na najszybszych timingach  :twisted:  Zastanawiam sie czy wszystkie Seiteci tak ladnie chodza,czy to ja mam drugi raz ogromnego farta :) Jak ktos chce tanie pamieci do OC ,to zalecam sprawdzic wlasnietakie seiteci ,ktore przewaznie sa sprzedawane jako "no name"

Może zapodaj numery seryjne (jak kupowałem moje to gość pokazał mi 2 seitecki z różnymi kośćmi ...) a jak ja je wybrałem ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro gosc sprzedal mi 256MB ddr333 pamieci firmy Seitec,pamiatki te maja dokladnie te same oznaczenia co moja obecna kosc 256MB ,teraz obydwie kostki biegaja luzno na fsb190 na najszybszych timingach  :twisted:  Zastanawiam sie czy wszystkie Seiteci tak ladnie chodza,czy to ja mam drugi raz ogromnego farta :) Jak ktos chce tanie pamieci do OC ,to zalecam sprawdzic wlasnietakie seiteci ,ktore przewaznie sa sprzedawane jako "no name"

Może zapodaj numery seryjne (jak kupowałem moje to gość pokazał mi 2 seitecki z różnymi kośćmi ...) a jak ja je wybrałem ?????

Prosze bardzo :

 

SEITEC

184DR256M338,SE,PA10

256MB DDR-333MHz-CL2,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro gosc sprzedal mi 256MB ddr333 pamieci firmy Seitec,pamiatki te maja dokladnie te same oznaczenia co moja obecna kosc 256MB ,teraz obydwie kostki biegaja luzno na fsb190 na najszybszych timingach  :twisted:  Zastanawiam sie czy wszystkie Seiteci tak ladnie chodza,czy to ja mam drugi raz ogromnego farta :) Jak ktos chce tanie pamieci do OC ,to zalecam sprawdzic wlasnietakie seiteci ,ktore przewaznie sa sprzedawane jako "no name"

mam dokladnie ta sama kosc seitec'a i faktyczne wytrzymuje najbardziej wyzylowane timingi jakie sie uda u mnie ustawic (sprawdzalem tylko przy szynie 177, pewnie mozna i wiecej z nich wycisnac). kosci 512 MB z tej stajni tez sa nienajgorsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie takie genialne 

 

to sa kosci 7ns

No i co z tego ze 7ns,wazne ze sie zajebiscie kreca.Widzialem kosci 6ns ktora sie krzaczyly juz przy fsb180.A natych Seitecach mozna spokojnie dojsc do 220-230.Aktualnie moje chodza przy standardowym napieciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja Nanya zaczyna miec zwisy na 210 Mhz (cl - 2,5 fast mode) ale szkoda ze nie moge dac jej wiekszego napiecia niz 2,5V +3,5%

nie pomaga zmiana na cl3 i safe mode

:(

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A natych Seitecach mozna spokojnie dojsc do 220-230.Aktualnie moje chodza przy standardowym napieciu.

lol, a doszedles do 220-230 ze tak twierdzisz?, chyba na timingach 10-10-10-cl5 ;)

u kumpla puszczalem te pamiatki na 8RDA na fsb227 i cl2.5,zreszta Raptor tez mial takie pamiatki i z tego co pamietam rekord oscylowal ponad fsb200 (chyba,bo moze mnie pamiec zawodzi :wink: ).Na moim Solteku powyzej fsb190 juz niewyrabia plyta ilub grafa.Ale wracajac jeszcze do 8RDA i FSB227 ,to przyznaje ze chodzily juz na nieco skromniejszych timingach ale 5 godzinny test w MemTescie przechodzil gladko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie takie genialne  

 

to sa kosci 7ns

raczej chyba nie. wiekszosc kostek Seiteca ma na koncu oznaczenia 7 co jest nie realne przy takich fsb. a co sadzicie o kosciach 400MHz tej firmy? oznaczenia DDR32M8AT-7 na kostkach. sprzedaja je w Actionie jako noname i wcale nie sa duzo drozsze od 333. warto? ma je ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro gosc sprzedal mi 256MB ddr333 pamieci firmy Seitec,pamiatki te maja dokladnie te same oznaczenia co moja obecna kosc 256MB ,teraz obydwie kostki biegaja luzno na fsb190 na najszybszych timingach  :twisted:  Zastanawiam sie czy wszystkie Seiteci tak ladnie chodza,czy to ja mam drugi raz ogromnego farta :) Jak ktos chce tanie pamieci do OC ,to zalecam sprawdzic wlasnietakie seiteci ,ktore przewaznie sa sprzedawane jako "no name"

Może zapodaj numery seryjne (jak kupowałem moje to gość pokazał mi 2 seitecki z różnymi kośćmi ...) a jak ja je wybrałem ?????

Prosze bardzo :

 

SEITEC

184DR256M338,SE,PA10

256MB DDR-333MHz-CL2,5

 

ja mam takie same tylko zamiast PA10 mam PH10 reszta identyko , moze ty albo jak zle przepisalismy =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro gosc sprzedal mi 256MB ddr333 pamieci firmy Seitec,pamiatki te maja dokladnie te same oznaczenia co moja obecna kosc 256MB ,teraz obydwie kostki biegaja luzno na fsb190 na najszybszych timingach  :twisted:  Zastanawiam sie czy wszystkie Seiteci tak ladnie chodza,czy to ja mam drugi raz ogromnego farta :) Jak ktos chce tanie pamieci do OC ,to zalecam sprawdzic wlasnietakie seiteci ,ktore przewaznie sa sprzedawane jako "no name"

Może zapodaj numery seryjne (jak kupowałem moje to gość pokazał mi 2 seitecki z różnymi kośćmi ...) a jak ja je wybrałem ?????

Prosze bardzo :

 

SEITEC

184DR256M338,SE,PA10

256MB DDR-333MHz-CL2,5

 

ja mam takie same tylko zamiast PA10 mam PH10 reszta identyko , moze ty albo jak zle przepisalismy =]

hehe ,moje sa na sto procent PA10,ale to tylko dobrze swiadczy o Seitecu,widoczni nie tylko ta seria jest udana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie kumpel wpadl ze swoja kostka 512MB Seitec 333.Narazie zachowuje sie tak samo jak moje kostki,wiec jest niezle.Moze w poniedzialek dorobie sie nowiutkiego Solteka na nForce2 SL-75FRN2-RL to potestuje dalej. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A natych Seitecach mozna spokojnie dojsc do 220-230.Aktualnie moje chodza przy standardowym napieciu.

lol, a doszedles do 220-230 ze tak twierdzisz?, chyba na timingach 10-10-10-cl5 ;)
Hmmm....

Jak chcesz mogę ci zarzucić testy z memtesta na ustaieniach powyżej 210. Sprawdzałem na ustawieniach cl2 2-5-3 2cmd i na 213 miałem jedynie kilkanaście błądów, Więc jak bym zjechał do min. z całą pewnością wytrzymały by tyle. Zresztą tą kość mam od Raptora i podajrze do 217 bez błędów szła na nforcie.

 

A ja max. testowałem na 2,9V.

Na max ustawieniach pamięci działają do 185 przy 2,9V, potem trzeba zjechać z 1 na 2 cmd i z trcd z 3.

Standardowo jadę na 200 przy cl2 bez najmniejszych błędów i problemów na 2,8V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A natych Seitecach mozna spokojnie dojsc do 220-230.Aktualnie moje chodza przy standardowym napieciu.

lol, a doszedles do 220-230 ze tak twierdzisz?, chyba na timingach 10-10-10-cl5 ;)

smiej sie smiej. moje seitec 256/PC333 chodza na pewno do 207MHz (na wiecej moja plyta nie pozwala) na ustaiweniach CL2-6-2-2-1T. Ciekawostka jest to ze do ok. 190MHz robia mnostwo bledow w memtescie, a powyzej wszystko znika i jest dokladnie zero bledow.

Seitec oczywiscie nie sa rowne - pierwsze serie ktore testowalem chodzily wlasnie nawet na ponad 200 (dosc rowno), teraz ciezko na takie trafic, najczesciej sa wybitnie slabe.

Co nie znaczy ze nie mozna trafic na tekie jak my.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...