Skocz do zawartości
pavel54

Jaki Dysk 640gb?

Rekomendowane odpowiedzi

Samsung zdecydowanie - nawet te 3 talerzowe, których teraz pełno są mega ciche i przy tym wydajne

Moze i sa ciche ale do wydajnych to im sporo brakuje. Mam F1 3 talerze (zapraszam na gielde :) chcialem kupic drugi do raidu ale zdecydowalem sie na wymiane na AAKS bo z tego raidu nie bylo sensu robic. Na wd o 30mb/s wiecej w tescie READ HD Tune, czas dostepu bez AAM na WD to ~12.2ms z AAM kolo 17 ale wtedy jest cichutki, na F1 z tego co pamietam bez AAM 13-14 bylo.

Edytowane przez hapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Tak się składa, ze tez mam te F1 i 750GB Samsunga tez miałem. Autentyczne F1 są dużo szybsze, własnie o te 30MB, ale w codziennym użytkowniu i tak wielkich różnic nie ma. Także trzeba dokładnie rozważyć swoje priorytety.

 

Jeżeli chodzi o wydajność to zdecydowanie obecnie tylko Seagate 7200.12 (to te na buforze 16MB) wystepuja tylko w odmianie 500GB i (nie wiem czy juz są) 1GB i w przyszłości 1,5 i 2GB

Niby to już nie ta cisza, ale ja bym się nie zastanawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te barki zdychają jak szalone to samo na necie tonami o samsungach 750gb. WD narazie bezpieczne.

U siebie na WD blue z AAM ustawionym na normal wyciągam w ra 12,1 ms ale go słychać a przy włączonym AAM to WD są naprawdę ciche no i cena jest bardzo atrakcyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc podsumujmy:

 

WD6400AAKS ma duzy czas dostępu ale jest w miare cichy i bezawaryjny?? bo na tym mi zależy

 

7200.12 często sypie badami?? ale za to jest wydajniejsza od WD??

 

Nie wiem już co myśleć o Samsungu :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wam za poradę, jeszcze tylko 1 pytanie:

 

Inwestować w AALS czy zaoszczędzić i kupić AAKS, są jakieś istotne różnice?? bo jeśli nie warto dopłacać to wezme AAKS :wink:

Edytowane przez pavel54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem założyć nowy temat, ale widzę, że tu jest dużo cennych wypowiedzi więc podłączę się.

Zamierzam wydać ok 250zł ale maksymalnie nie więcej niż 350 z przesyłką.

Parametry jakie chciał bym połączyć to:

1/ cisza

2/ cena

3/ niezawodność

4/ szybkość odczytu

5/ szybkość zapisu

 

Nie musi to być najszybszy dysk, raczej chodzi mi o zbilansowanie wszystkich powyższych parametrów ważąc je w kolejności.

Wielkość dysku planowałem na około 500 gb lub więcej zależnie od najkorzystniejszego rozmiaru. 500tka wystarczy mi na dzisiaj, ale niedługo znów się skończy bo nie lubię zgrywać niczego na płyty i wszystko trzymam na dysku a na dvd tylko backup kluczowych danych. Dlatego chciał bym 640 albo 750, na 1tb nie starczy mi raczej.

Z drugiej strony 1 talerz i zmienna prędkość obrotowa F2 bardzo zachęcają a i cena atrakcyjna, nico ponad 200zł.

Jaki dysk w końcu wybrać?

Miałem wiele razy WD i były niezawodne jak skała, ale jednak są wolne i głośne, nie wiem jak nowsze modele. Obecnie mam seagate i nie spełniają moich oczekiwań, szczególnie ten 7200.9. Samsungi czytałem, że ostatnio są zawodne i już nie wiem co wybrać?

Myślałem, o samsungu F2 ale są tylko 500tki dostępne. 1tb tylko w bachcompie 380+ przesyłka, za drogo. Może tani maxtor albo droższy hirtachi? A może przekonać się znów do któregoś wyżej wymienionego producenta.

No i jeszcze o ile na prawdę wolniejsze są dyski ekologiczne samsung F2 i WD ecopower? Może jakieś nowe dobre testy macie?

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maxymili ja wziąłem WD 6400AAKS (259zł w esc.pl) dzisiaj przyjdzie, mam nadzieje ze się nie zawiodę :rolleyes:

 

Testy Hdtach mogę zrobić i wrzucę do topicu o WD :wink:

Edytowane przez pavel54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem opinie i jedno talerzowy samsung F2 coraz bardziej mnie przekonuje. Mam już dość dziwnych zachowań nastawionych na ekstremalną wydajność dysków. A ten ma niższe obroty i jest przez to stabilniejszy. Te milisekundy różnicy mnie nie zbawią, tym bardziej, że AAKS akurat do najszybszych nie należy.

Co do pojemności to się skuszę na opakowanie DVD i w końcu ponagrywam i pokasuje co nie musi być na dysku. Ale piszcie, szczególnie testy. Nadal nie jestem pewny czy tak zrobić.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mial juz ktos WD6402AAEX? (czyli 640GB z 64MB cache, seria Black)?

Niby mialem kupowac blue, ze wzgledu na cisze, jednak te 64MB bufora to bardzo bardzo duzo... (pomijam juz fakt, ze profile systemowe mam na SSD).

 

Jakie spostrzezenia? Niestety, testow zadnych sie nie doszukalem na razie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego ze sam mialem w Raid0 i bylem bardzo z takiego tandemu zadowolony to polecam Ci tego Samsunga f1 g40GB tylko ze:

- najlepsze jest to ze mozesz trafic 2 identyczne modele rozniace sie tylko wydajnoscia. Sa f1 640 jednotalezowe i i sa f1 640 ktore maja chyba 2 lub 3 taleze bo sa przerobionymi 750tkami. Jedne i drugie maja takie same oznaczenia wiec jest to loteria.

- u mnie na plycie intela p35 raid 0 mimo iz chodzil gitara to pokazywal falszywe bledy (podobno f1 640gb tak maja z tym chipsetem)

- jak mozesz doloz troszke sasy i kup samsunga f3 1tb. Swietny dysk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seagate Pipeline 5900.2. Ta linia to zupełnie inna bajka niż barracuda. Wszystkie dyski 7200 to wibratory. Pecet skacze po parkiecie. "Wynmacałem" ostatnio wiele dysków i żaden 7200 nie nazwę cichym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dyskami tak jak z procesorami, ktoś chce Athlon II X4 630 a po forum bierze 620. 500 GB do kupienia za 180 zł 1TB ok. 300 zł

http://forum.purepc.pl/Dyski-twarde-cdromy-dvd-pendrive-f55/Seagate-Pipeline-Hd-5900-t319499.html

Edytowane przez teneo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...