Skocz do zawartości
LPKorn3324

S.t.a.l.k.e.r. Call Of Pripyat

Rekomendowane odpowiedzi

A, to może masz z GSC "permit" na te iso, ze według Ciebie wszystko jest OK?

Bo jeśli nie, to może ja ukradnę auto przetestuje/sprawdzę jak chodzi przez noc (bo planuje w przyszłości zakup takowego), a rano dostawie na miejsce-tez to będzie zrozumiale?

Kolejny wyskakuje z tym głupim porównaniem kradzieży (z sieci) gry do kradzieży auta :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zostawcie LPKorn3324. Kupi na 100% wersje org. Problem Polski polega na tym ze czesto gry mają później a to jest cholernie wnerwiające. To samo było z bioshockiem. Ja grałem na piracie ale już jak miałem zamówioną gre z UK ze figurką ;d. Różnica była w miesiącu czekania na premierę PL...

 

Co do wydawcy. Nosz kRuwa! Nie trawie Cenegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ifrin - nie czytaj tego posta, zamknij oczy

 

dla reszty:

 

grałem ok 90 min i wrażenia połowiczne BO jak wiadomo to rosyjska wersja i ocena warstwy fabularnej/questów jest nie do wykonania.

 

Pierwsze wrażenia. Zaton jest ogromny! Większy od Bagien z CS'a i nieporównywalnie ciekawszy. Sporo ciekawych budynków.

Mutanty są agresywniejsze, atakują się nawzajem, zaciągają w krzaki i zjadają. Trudniej zdobywa się artefakty. Grafika wygląda i działa jak CS + kilka nowych krzaczków, kamieni. Na screenach zwracano uwagę na piękną pogodę jako minus - na 90 min gdy słońca miałem z 10 więc przekombinowano w drugą stronę. Jak dotąd poza podświetlonymi na czerwono liśćmi wewnątrz okrętu podczas spięcia nie zauważyłem żadnego buga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem żebym podpisywał się pod wypowiedziami jednego czy drugiego, ale jednak jest coś w tym, że niejeden user został zmieszany z błotem za samo podejrzenie "pożyczania" gier z netu, a tutaj zawiązał się swoisty krąg wzajemnego zrozumienia dla łamania prawa. Nikt z nas święty nie jest. Nie chodzi tyle o to, co zrobił czy nie zrobił LPKorn3324, ale o to jak zostało to przyjęte na łamach forum którego administracja tak szlachetnie walczy o prawo i... tfu! prowadzi walkę z piractwem. Nie wiem, czy tylko ja dostrzegam tą niekonsekwencję w działaniu moderacji, czy może są równi i równiejsi. Wiem jednak, że żaden z panów nie zachował się właściwie.

Koniec OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ifrin - nie czytaj tego posta, zamknij oczy

 

dla reszty:

 

grałem ok 90 min i wrażenia połowiczne BO jak wiadomo to rosyjska wersja i ocena warstwy fabularnej/questów jest nie do wykonania.

 

Pierwsze wrażenia. Zaton jest ogromny! Większy od Bagien z CS'a i nieporównywalnie ciekawszy. Sporo ciekawych budynków.

Mutanty są agresywniejsze, atakują się nawzajem, zaciągają w krzaki i zjadają. Trudniej zdobywa się artefakty. Grafika wygląda i działa jak CS + kilka nowych krzaczków, kamieni. Na screenach zwracano uwagę na piękną pogodę jako minus - na 90 min gdy słońca miałem z 10 więc przekombinowano w drugą stronę. Jak dotąd poza podświetlonymi na czerwono liśćmi wewnątrz okrętu podczas spięcia nie zauważyłem żadnego buga.

Parę kwestii:

 

1.) A jak wymagania? Czy faktycznie jest jakiś powiew optymalizacji? Na poziomie CS czy ciut lepiej?

 

2.) Jak wygląda stabilność gry? Zwiechy/wyskoki do windy etc.?

 

3.) Jak stałe elementy gry: rozmowy z innymi stalkerami (dalej na poziomie symbolicznym?), handel (nadal tak ubogi, poza sklepami?), a av (czy faktycznie CS i nic więcej?).

 

...na marginesie zauważyć trzeba jedną rzecz a propos domniemanego piractwa. Przestępstwa z ustawy Prawie autorskim i prawach pokrewnych są wnioskowe, co oznacza, że dopóki brak wniosku o ściganie od osoby uprawnionej, nie ma mowy o przestępstwie. Ponadto, uporczywie lansowane w naszych nieszczęsnych mediach, porównywanie korzystania z kopii gry do kradzieży samochodu to zupełne nieporozumienie. Dość zaznaczyć, że kradzież samochodu to jego wyjęcie z władztwa uprawnionego (uprawniony więcej nie pojeździ :wink: ), z kolei kopiowanie godzić może zaś tylko w interesy uprawnionego, nie powodując utraty władztwa. Różnica jest elementarna.

 

Konkludując, nie jest ładnie ściągać kopie :wink: . Ale nie każde ściganie kopii jest automatycznie przestępstwem. O czym bardzo wiele chłopiąt zapomina.

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeca nawet nie ma oficjalnego releasu pirackiego.... więc jeśli im wyciekła jakaś beta czy coś... to nawet nie wiem jak to prawnie jest rozwiązane, ale chyba troche inaczej niż normalne, na 100% działające ISO ze złamanymi zabezpieczeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedstawiając swoje racje miałem nadzieje na odrobinę zrozumienia. Przypominam, że oficjalnie do premiery światowej jest hmm min. 3,5 miesiąca? To niejest czekanie 2/3 tygodnie jak przy normalnych ANG wersjach... Do tego jak już nie raz zaznaczałem wersja ta jest tylko do testu grafiki/pierwszego poziomu, a nie do gry! Jaki jest sens GRAĆ w coś co jest w cyrylicy, której się nie potrafi odczytać? By nie było wątpliwości, TAK piractwo jest ZŁE ale w tym wypadku wygląda to trochę inaczej.

To by było na tyle chciałem by tylko było miło i szczerze. Równie dobrze mogę od teraz podawać informacji w formie 3 os. "kolega widział" "kolega zauważył"

 

...

 

Optymalizacja? Jest chyba podobnie jak w CS z tym, że nie widziałem ani wschodu słońca czyli promieni słonecznych, które w CS zabijały gpu + jak dotąd jest deszczowa pogoda i jak wiadomo nie tam refleksów i innych bajerów, które zajmowały by sprzęt. Póki co nie narzekam ~30 fps jest czasami wiecej.

 

0 zwiech 0 pulpitu

 

Później zobaczy, kolega jeszcze kilka elementów, a później wyrzuci z dysku bo to uczciwy chłopak jest! ;)

Edytowane przez LPKorn3324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedstawiając swoje racje miałem nadzieje na odrobinę zrozumienia. Przypominam, że oficjalnie do premiery światowej jest hmm min. 3,5 miesiąca? To niejest czekanie 2/3 tygodnie jak przy normalnych ANG wersjach... Do tego jak już nie raz zaznaczałem wersja ta jest tylko do testu grafiki/pierwszego poziomu, a nie do gry! Jaki jest sens GRAĆ w coś co jest w cyrylicy, której się nie potrafi odczytać? By nie było wątpliwości, TAK piractwo jest ZŁE ale w tym wypadku wygląda to trochę inaczej.

To by było na tyle chciałem by tylko było miło i szczerze. Równie dobrze mogę od teraz podawać informacji w formie 3 os. "kolega widział" "kolega zauważył"

 

...

 

Optymalizacja? Jest chyba podobnie jak w CS z tym, że nie widziałem ani wschodu słońca czyli promieni słonecznych, które w CS zabijały gpu + jak dotąd jest deszczowa pogoda i jak wiadomo nie tam refleksów i innych bajerów, które zajmowały by sprzęt. Póki co nie narzekam ~30 fps jest czasami wiecej.

 

0 zwiech 0 pulpitu

 

Później zobaczy, kolega jeszcze kilka elementów, a później wyrzuci z dysku bo to uczciwy chłopak jest! ;)

To jeszcze zdaj relacje jak to chodzi kiedy sunshafty sie pojawiają ;). Grafika wtedy była zajebista ale wydajność cholernie spadała. Czesto jeszcze mi sie zdarzało ze wydajność w CS spadała im dłużej grałem tym gra wolniej chodziła. W jednym miejscu miałem powiedzmy 30fps przy sunshaftach a po restarcie gry dochodziło do 45...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[1] Mam nadzieję, że to moja nieuwaga i wybrałem poziom hardcore albo coś w ten deseń bo skille przeciwników są niemożliwe. Rozumiem, że nie mam dobrego pancerza ale na ten moment wygranie z 4 przeciwnikami z AK bez 10 min szachów strzał-osłona-strzał jest niemożliwe. Headshot ze 100 m dla nich to pikuś, Pan Pikuś. Aha, konkurencja na olimpiadzie w rzucaniu granatami wcale nie została zlikwidowana.

[2] Sporo nowych przedmiotów (tabletki, walizki/kartony mniemam, że do misji pobocznych)

[3] Można się przespać wybierając godzinę wybudzenia. Bardzo pożyteczny patent.

[4] Z kolei chyba sama doba jest za długa. Gramy, gramy, gramy, a w grze mijają 4 godziny :/

[5] Bardzo ciemne noce, zdecydowanie na +

[6] Może w oczy aż tak to się nie rzuca ale stalkerzy żyją własnym życiem - walczą z mutantami, szukają artefaktów.

[7] Grafika jest na 95% nie ruszona względem CS. Nie mogę ustawić maksymalnej rozdz tekstur (nie mam pojęcia dlaczego). Sun shafty nadal katują gpu (z ~27 na 14-18 fps). Nie wiem właśnie jak ustawić te tekstury bo z jednej strony są świetne, ostre, szczegółowe, a z drugiej rozciągnięty budyń (to zdarza się rzadko ale zdecydowanie coś jest nie tak z tym ustawieniem)

 

I to by było chyba tyle w temacie. Reszta rzeczy jakie chciałbym zobaczyć to albo fabuła albo kolejne poziomy i ich nowości ale na to już niestety trzeba poczekać :(.

 

ps. ~3.5 h gry i 0 zwiech, gra stabilna i zdaje się pozbawiona większych niedoróbek.

 

ps2. komendy dla dx11 to ... 2 parametry w user.ltx <lol>

Edytowane przez LPKorn3324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[1] Mam nadzieję, że to moja nieuwaga i wybrałem poziom hardcore albo coś w ten deseń bo skille przeciwników są niemożliwe. Rozumiem, że nie mam dobrego pancerza ale na ten moment wygranie z 4 przeciwnikami z AK bez 10 min szachów strzał-osłona-strzał jest niemożliwe. Headshot ze 100 m dla nich to pikuś, Pan Pikuś. Aha, konkurencja na olimpiadzie w rzucaniu granatami wcale nie została zlikwidowana.

[2] Sporo nowych przedmiotów (tabletki, walizki/kartony mniemam, że do misji pobocznych)

[3] Można się przespać wybierając godzinę wybudzenia. Bardzo pożyteczny patent.

[4] Z kolei chyba sama doba jest za długa. Gramy, gramy, gramy, a w grze mijają 4 godziny :/

[5] Bardzo ciemne noce, zdecydowanie na +

[6] Może w oczy aż tak to się nie rzuca ale stalkerzy żyją własnym życiem - walczą z mutantami, szukają artefaktów.

[7] Grafika jest na 95% nie ruszona względem CS. Nie mogę ustawić maksymalnej rozdz tekstur (nie mam pojęcia dlaczego). Sun shafty nadal katują gpu (z ~27 na 14-18 fps). Nie wiem właśnie jak ustawić te tekstury bo z jednej strony są świetne, ostre, szczegółowe, a z drugiej rozciągnięty budyń (to zdarza się rzadko ale zdecydowanie coś jest nie tak z tym ustawieniem)

 

I to by było chyba tyle w temacie. Reszta rzeczy jakie chciałbym zobaczyć to albo fabuła albo kolejne poziomy i ich nowości ale na to już niestety trzeba poczekać :(.

 

ps. ~3.5 h gry i 0 zwiech, gra stabilna i zdaje się pozbawiona większych niedoróbek.

 

ps2. komendy dla dx11 to ... 2 parametry w user.ltx <lol>

Czy ja wiem ;). W CN było za ciemno w nocy. Tylko hud widziałem nic poza nim momentami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam. Ciemno było, bo to noc. W nocy wiele nie widać. Było w miarę realistycznie. Pozatym przeciwnicy mieli zwyczaj łazić z zapalonymi reflektorami w okolicach głowy :P Znacznie ułatwiało to celowanie, a było za razem realistyczne.

 

Jeśli chdzi o sprawę piracenia, to moderatorzy muszą ją tępić, bo takie jest prawo. Mimo to 80-90% osób fizycznych jedzie w polsce na piratach. Głównie tyczy się to gier. O filmach czy muzyce nie wspomnę. W zasadzie, to jedynie programy użytkowe i OS-y nie są tak bardzo piracone. Najbardziej natomiast kuriozalny przypadek miał miejsce kilka lat temu, kiedy to jakaś telewizja "odkryła" że specjalna grupa łapiąca przestępców w sieci siedzi na nielegalnym oprogramowaniu. No i zonk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...