Skocz do zawartości
LPKorn3324

S.t.a.l.k.e.r. Call Of Pripyat

Rekomendowane odpowiedzi

to po prostu kopia starego stalkera z nowym scenariuszem. A to już mi się znudziło. Grafa ta sama. Realia.... kałach jest padnięty po ok. 100 strzałach. CS jakoś przetrwałem ale teraz sobie odpuszcę.

Chyba nie poczułeś stalkerowego klimatu i przepalania kich lub picia podczas grania ;). Ofc każy ma swoje zdanie.

powiedziałem se że jak bedzie poniżej stówy to kupię i jest:

 

http://www.allegro.pl/item814224883_stalke..._najtaniej.html

No i elegancko. Ja jeszcze licze na to ze w MM albo tego typu dużych sklepach gra bedzie ciut przed premierą i dodatkowa jeszcze trochę tańsza :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest edycja kolekcjonerska przecież masz ekskluzywne pięć pocztówek :lol2: :lol2: :lol2:

 

sorry za sarkazm ale chęć zdarcia z gracza ostatniego grosza nie zna granic. CDP obie części wydał za 100 zł, Cenega woła 120 zł i wciska nam marketingową bzdurę, a na dokładkę sprawa pre-orderu: sklep cenegi "z dumą" sprzedaje grę za 100 zł, a gram.pl czyli sklep powiązany z CDP za... 95 zł :lol2:

 

Z bólem serca stwierdzam, iż mimo, że z niezmierną ochotą dobrałbym się pierwszego dnia sprzedaży do PL wersji to nie będę napychał kieszeni PL wydawcy (NIE twórcy gry!) i jeżeli w sklepach cena przekroczy 100 zł to grę nabędę dopiero jak ta pojawi się w tańszej serii/promocji. Choćby miało to trwać 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest edycja kolekcjonerska przecież masz ekskluzywne pięć pocztówek :lol2: :lol2: :lol2:

Pięć ekskluzywnych pocztówek kolekcjonerki nie czyni :wink: ,tak na poważnie to jeżeli nie planują wydać EK ,bo narazie nic na to nie wskazuje to mogli się troche wysilić i wypuścić edycje rozszerzoną z jakimś fajnym dodatkiem. Dobrze ,że chociaż zeszli z ceny troche ,bo 120 to fucktycznie przegięcie by było.

PS. Oby cenega nie olała sprawy z PL patchami w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rejestrując się na www.stalker.pl, dostaje się 15% (99zł - 15%) rabatu w sklepie cenegi.

ale 99 zł skąd ? wiem podpity jestem ostro.

 

Poza tym przecież cenega zapomniała ze to: dodatek do czecie 1 a nie sequel. Ja CS kupiłem za 79 zł i dostałem fajną torbę ;p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenega nie będzie robiła przecież dodatku do gry wydanej przez innego wydawcę > CDP tym samym nabijając mu kabzę :P w końcu mamy żarłoczny kapitalizm.

 

Całą kasę chcą dla siebie, nie masz CS to nie musisz kupić bo i tak CoPa odpalisz... wiecie.

A ta cena, do 27 może jakiś duży dystrybutor zrobi fajną niespodziankę i zjedzie ostro z ceną względem ceny Cenegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie poczułeś stalkerowego klimatu i przepalania kich lub picia podczas grania ;). Ofc każy ma swoje zdanie.

 

No i elegancko. Ja jeszcze licze na to ze w MM albo tego typu dużych sklepach gra bedzie ciut przed premierą i dodatkowa jeszcze trochę tańsza :P.

konto zawieszone (sklepcenegapl (38)), to się chłopak na handlował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu wyszła "całkowita" fanowska polonizacja CoP, są jeszcze małe i duże kwiatki językowe ale niebo a ziemia dla nie "ablających" po rosyjsku lub w "translator" angielskim.

 

Tak więc próbować/testować i się dobrze przy tym bawić:

http://wyslijto.pl/files/pre_download/wti23r3swb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Ja czekam na edycję PL a najlepiej po obniżce ceny ;) Stalkera akurat wartko kupić bo gra starcza na duuuużo czasu mam nadzieję, że z CoP również tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na edycję PL a najlepiej po obniżce ceny ;) Stalkera akurat wartko kupić bo gra starcza na duuuużo czasu mam nadzieję, że z CoP również tak jest?

Na pewno na dłużej niż Modern Warfare 2, ja kupuje zaraz po premierze która ma być za niecałe 2 tygodnie nie będę się bawił w jakieś ruskie wersje i fanowskie spolszczenia skoro mogę mieć bardziej profesjonalny produkt który w sklepie nie dla idiotów będzie pewnie po 89-99 zł co jest cena jak najbardziej przystępną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Na pewno na dłużej niż Modern Warfare 2, ja kupuje zaraz po premierze która ma być za niecałe 2 tygodnie nie będę się bawił w jakieś ruskie wersje i fanowskie spolszczenia skoro mogę mieć bardziej profesjonalny produkt który w sklepie nie dla idiotów będzie pewnie po 89-99 zł co jest cena jak najbardziej przystępną.

 

mam przed sobą czyste niebo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie naokoło wręcz nienachalnie o tym benchmarku.

Po 3 rundkach - 1x na medium i 2x high - śmiem orzec, iż benchmark ten albo jest kpiną albo nad wyraz nieudaną próbą kserowania Futuremark z o wiele mizerniejszym skutkiem.

Od razu zaznacze - nie, nie skończyłem CS ( chociaż jak porzucałem grę miałem już Gauss'a ) i widziałem ( khem... pamiętam ) jak wyglądał bench poprzedniego epizodu STALKERa. I wątpię aby to była rola przeskoku C2D 2MB na C2Q 12MB ale wydaję mi się że benchmark Czystego Nieba miał 3x większe wymagania niż CoP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sama gra ma mniejsze wymagania odnośnie grafiki , ponieważ przez większość czasu jest pochmurnie , szaruwa :wink: . Ale wymagania odnośnie ramu sporo wzrosły , ponieważ mapy są sporo większe. Co do wymagań cpu , to rzeczywiście są miejsca gdzie procesor dostaje po pupie - a nic ciekawego nie dzieje się :wink:. Mówiąc krótko , ten silnik to już ma dosyć , na dzisiejsze czasy jest przestarzały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest przestarzały tylko niedokończony. Wystarczy spojrzeć na obrazki gdy mamy świta bądź zachód słońca - gra cieni, oświetlenie kopie po dupsku aż miło :). Niestety GSC wolało pójść w innym kierunku i zamiast dopracować (optymalizacja np promieni słonecznych, dorzucenie lepszych tekstur, lepsze modele obiektów... ) to co było już w CS woleli dorzucić duperele jak Dx11, który wygląda jak dx10, a ten spokojnie z kolei mógłby być upchnięty w Dx9. Ogólnie cały silnik XRay "pierwszej generacji" to taki Dx9.5 mówiąc uczciwie.

 

Inna bajka to fakt, iż benchmark gry, a gra to zupełnie dwa różne pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z LPKorn3324, że chłopaki dali się wciągnąć w owczy pęd coraz to nowszych cyferek w DX, które w efekcie końcowym nic nie dawały graczowi. X-Ray pierwotnie to DX 8.1. Przejście na DX 9 jest dla mnie zrozumiałe, bo istotnie przyniosło zmiany, jednak dalsze pchanie się z modyfikacją DX w tym samym silniku, to już paranoja. 8.1-11 niezły przedział. Co z tego, że DX 11 jak tekstury wołają o pomstę do nieba, a w oknach nie ma żadnej szyby. Poszli w złą stronę moim zdaniem. Szkoda, bo to dobry silnik, tylko źle rozwijany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Normalnie nostalgia mnie naszła taka, że napisać coś muszę... gram w różne gry, ale to już nie tan sam stalker... pomimo, że jeszcze nie zagrałem w CoP boję się, że bardziej kontynuacją CS niż SoC będzie. Opinie dobre zbiera ale wiele prawdy jest w tym, że w złą stronę uderzyli i zamiast w gameplay to w "dajrekta" poszli. "Dwójka'' mnie irytowała strasznie i ten "stalker" będzie pewnie taki sam. Metro będzie czymś nowym chociaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...