Skocz do zawartości
LPKorn3324

S.t.a.l.k.e.r. Call Of Pripyat

Rekomendowane odpowiedzi

1. Wszystko fajnie, tylko jest coraz bardziej sterylnie. Już nie ma gdzie szperać. Nie ma pokręconych miejsc gdzie można coś znaleźć. Co z tego, że Prypeć ma sporo budynków, skoro wejść idzie tylko do tych oznaczonych na mapie. Reszta to co? Zabite deskami? Nooo proooszę.

2. Sprawa. Miały być podziemia... Prypeć ma ich tyle co kot napłakał. Tunel do Prypeci idziemy tylko 1 raz (bezsens). Gdzie zakamarki? Nie ma. Wszystko dokładnie wytyczone, dostępne i co najgorsze - czyste. Przykład: W okolicach Yantar (X16) czy Army Warehouses z SoC było więcej zakamarków niż ma cała Prypeć.

 

Moim zdaniem najmniej trzymająca klimat część serii. Jednak najlepiej dopracowana od strony technicznej. Żadnych crash'y czy błędów save'owania.

 

P.S. Jak już dawno pisałem. Nie spodziewałem się po niej wiele więc mnie nie zawiodła. Jednak mam nadzieję, że S2 to będzie wreszcie TO.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe tak nawiązując do tego miodnego klimatu i ogólnie "superowości" bet/alph i innych: jezeli dostalibyście taką grę za 100 zł to 90% komentarzy by było w stylu "co za szmirę wydali?! Tutaj nie ma co robić do cholery ile razy mogę strzelać do ptaków czy bezmyślnych botów". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi się gra bardzo podoba, gram po nocach :)

 

Jedyne co mnie denerwuje to że o poranku (miedzy 4-6) fps leci na 15-20 na maksymalnych detalach a normalnie jest dużo więcej....

 

Ciekaw jestem o co chodzi.... może o te promienie światła.... może jakoś więcej cieni musi liczyć, cholera wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TomaszPaweł, Stalkerowe poranki mają to do siebie ;)

@LPKorn3324, "co za szmirę wydali?! Tutaj nie ma co robić do cholery ile razy mogę strzelać do ptaków czy bezmyślnych botów". Jak na ironię, to właśnie pomyślałem po przejściu CoP ;)

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi się gra bardzo podoba, gram po nocach :)

 

Jedyne co mnie denerwuje to że o poranku (miedzy 4-6) fps leci na 15-20 na maksymalnych detalach a normalnie jest dużo więcej....

 

Ciekaw jestem o co chodzi.... może o te promienie światła.... może jakoś więcej cieni musi liczyć, cholera wie...

SSA0+cienie , możliwości tego silnika skończyły się na pierwszym stalkerze. Teraz to doklejają na siłę cuda nie widy i wydajność leci w dół konkretnie. W cop prawie nie uświadczysz takich spadków , bo twórcy zapodali odpowiednią pogodę :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu dorwałem tę grę i zacząłem grać. Początek jakiś taki bezpłciowy moim zdaniem, sam start gdzieś na polu co IMO jest bez sensu. Klimat czuć ostro i to mi się podoba, fajnie wyglądają statki na bagnach. Jak na razie wbił mi się obraz misji w której mijamy pijawki które śpią - niezła sprawa :) Zobaczymy jak to się dalej rozwinie, na razie źle nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 razy sie przymierzalem, zeby wybic te pijawki, a nie przechodzic obok nich. :D Nie dalo rady... Jest tylko na to inny sposob (jedyny), ale nie bede zdrawdzal :D:D

Jestem obecnie w fabryce w Janowie. Zastal mnie noc. Generalnie robie pod siebie. Klimat jest i to przez duze K. I nie przeszkadz mi brak "rozwalki". To nie CS ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja te pijawki wybiłem. Znaczy najpierw narobiłem w gacie, ale potem...

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "zrobiłem co innego."
Jak się pokapowałem, że jeśli będę cicho to nic mi nie zrobią. Cofnąłem się za ścianę pomieszczenie wcześniej i wpakowałem do ich pomieszczenia wszystkie granaty jakie miałem. Zostały 2 czy 3 niedobitki które poczęstowałem z automatu. ;)
Satysfakcja po wyjściu na zewnątrz - bezcenna ;) Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłem grę w wersji rodzimej.

 

Garstka refleksji...klimat jak zwykle kapitalny (pod tym kątem gra nie ma sobie równych)...jak oni to robią - nie wiem, ale Zona to tradycyjnie zupełnie inny, niezwykły świat... zaskakują też ciekawe i rozbudowane zadania (tak to powinno wyglądać już w SoC)...jak w całej serii wyjątkowa koncepcja (żaden fps tutaj nie podskoczy, a do tego brak crpg-stereotypów)...in minus: dość słaba grafika (chodzi głównie o jej "nierówność", chwilami jest fajnie a za chwilkę kaszana), zbyt ograniczony świat (lokacje powinny być nieco większe i bardziej przestronne, przydałoby się więcej podziemi), niezbyt porywająca fabuła (SoC był pod tym względem o wiele ciekawszy)...

 

Gra, mimo pewnych "drobiazgów", jest świetna i nie pozwala oderwać się od komputera. Początkowo mogą razić pewne niedociągnięcia ale ostatecznie...lukier, miód, liryczne cudo...

 

Ostatecznie nie miałbym nic przeciw kolejnemu "samodzielnemu dodatkowi"...choć S.T.A.L.K.E.R. 2 to dopiero będzie (jak w końcu będzie :wink: ).

 

p.s.

 

Są jakieś paczki z teksturami? Coś sprawdzonego?

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyżej w temacie była jakaś paczka, bodaj z CS jako, że gry wykorzystują te same pakiety tekstur. Jednak chyba o różnym stopniu kompresji. Ja się nakręcam na ponowne przejście SoC z opcja full mod. Względnie jakiejś pełnej konwersji SoC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jest panowie dlaczego taka cisza w tym temacie o tej grze ???,taka szmira w koncu wyszla ???,czy wszyscy ja przed premiera przeszli juz ?? ta bete ??

Przecież w Polsce premiera tej gry była ponad 2 miesiące temu kto chciał to już dawno kupił, przeszedł i zapomniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa dni temu skończyłem i grało się całkiem przyjemnie. Do miodności SoC co prawda daleko, ale clear sky przebija (imho).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gom231 niesteety masz za slaby sprzet dla STALKERA, ale dobra wiadomosc jest taka ze jest tryb DX8 w ktorym moze bedziesz mial grywalne fps, okolo 40, ale w niewysokich rozdzielczosciach i pamietaj zeby wylaczyc swoje najnowsze gadu gadu i pozamykac przegladarki internetowe bo flash player na portalach jak onet.pl czy o2.pl spowolni twoj komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę i tragedia, bo szarpie niemiłosiernie jak ruszam myszką dookoła w 1680x1050, w 1280x1024 szarpie mniej. Co jest grane, za słaby CPU, GPU, ramu za mało? Ustawiłem wszystko na low i dalej jest tak samo, kpina jakaś. DX zaktualizowany, sterowniki sprawdziłem Catalyst 10.2 do 10.4. Nie spotkałem się jeszcze z takimi jajami ;).

Edytowane przez oldskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę i tragedia, bo szarpie niemiłosiernie jak ruszam myszką dookoła w 1680x1050, w 1280x1024 szarpie mniej. Co jest grane, za słaby CPU, GPU, ramu za mało? Ustawiłem wszystko na low i dalej jest tak samo, kpina jakaś. DX zaktualizowany, sterowniki sprawdziłem Catalyst 10.2 do 10.4. Nie spotkałem się jeszcze z takimi jajami ;).

 

To masz coś nie teges chyba w systemie, ja mam PDC E6300@ 4 GHz, 4850 też Asus-a Glaciatora i u mnie takich cyrków nie było.

 

Edyta:

 

Widzę, że masz 2 GB trochę, mało ale czy za mało na ustawienia low nie wydaje mi się, ale jest to warte sprawdzenia.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszał ktoś o podobnym problemie w Stalkerze lub innej grze?

 

Otóż mam Logitech MX Revolution. Podczas gry (ok. po godzinie) zaczyna się zacinać. Tj obracam się i mam w pewnym momencie na pauzę po czym (o ile przesuwam dalej mysz) ekran dalej się obraca. Wkurzające mocno podczas walki... Gra się nie zacina, żadne spadki FPS  czy coś w tym stylu. Po prostu mycha. Nawet w menu potrafi tak przyciąć.

 

Może pokombinować z prędkością portu usb czy coś żeby receiver mocniej się komunikował. Jestem otwarty na propozycje ;)

 

P.S. Zwykła mysz a4techa na usb działa bez problemu (mam obie na raz wpięte). 

 

 

 

I jak w każdym Stalkerze, tradycji stało się za dość. Zakończenie niszczy wszelkie pozytywne wrażenia z całej gry. Paranoja, totalnie niedynamiczne, tępe i nudne.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam.

 

Pytanko. Czy po skończeniu głównego wątku i przejściu w tryb free play bądą dostępne zadania poboczne których się nie zrobiło?

 

dzięki

 

edit:

 

Sam sobie sprawdziłem ;) zadania sa dostępne.

 

Co do samej gry to na początku miałem mieszane uczucia ale z każdą godziną gra mnie znów wessała.

Czekam na dwójkę a teraz schodzę do Metra 2033

Edytowane przez artuditu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;]

 

No jest mod atmosfear 2 ( AtmosFear 2 for CoP Released news - Mod DB ) i usuwa on mgłę itd. Jednak wole vanilie plus moje ustawienia cfg ;d. CoP jest świetny - świetnie sie gra, misje poboczne nareszcie są porządne a klim (w tym genialna muzyka) jak zawsze urywa dżądra ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włąsnie przeszedłem CoP i co tutaj dużo mówić. Po prostu klasa sama w sobie. Świetny klimat, bardzo dobra grafa i kapitalna muzyka i ambiet sounds. Do tego dochodzą misje pobocze które są naprawdę dobre i włąsnie tak powinno to wyglądać w starych stalkerach ;]. Dla mnie 9,5/10 - jakieś skriny później zarzucę.

 

Przy okazji trailer filmu: SAM W ZONIE:

 

Imo magia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...