Skocz do zawartości
mekintosz

"niezawodne Dfi"

Rekomendowane odpowiedzi

"Nigdy w zyciu nie tkne DFI" - to wnioski na przyszlosc, ale poki co moj problem.

 

Wszystko zaczelo sie wczoraj gdy zainstalowalem sobie nowy nabytek - TDU (swoja droga crap, a tak zachwalany - bez kierownicy nie da sie wygodnie jezdzic, grafika ma strasznie duzy kontrast, kamera z helikoptera daje znieksztalcone samochody, gra wywala co chwile, a cala simsowa otoczka z postacia wnerwia jak...). Komp zaczal wariowac, wylaczac sie - zykle oznaki przetaktowania. Wiec zresetowalem BIOS "i sie zaczelo". Nie jestem w stanie zbootowac proca stabilnie nawet na 4.2GHz przy duzo wyzszych napieciach (nawet 1.3V) - na innej plycie idzie bez problemow, a inny E8600 na mojej tez bez problemow - problem "konkretnego konfigu". Wiec pomyslalem zeby moze zaktualizowac BIOS bo wczesniej mi sie nie chcialo - wszystko dzialalo jak nalezy po co modzic... I powiedzonko to okazalo sie sluszne bo po updacie zniknely problemy z procem, ale zaczely sie inne jaja. Pierwszy boot - BSOD podczas bootowania windy - "no tak, zapomnialem wlaczyc AHCI" pomyslalem. Wiec wlaczylem i... "BOOT DISK FAILURE INSERT sratata...". Moze bootsektor polecial czy cos - chce zrobic boot z plyty - to samo. Odpialem wiec dysk - dalej to samo. BIOS AHCI podczas boota zglasza naped DVD i dysk, natomiast w trybie IDE wszystko bootoje do momentu BSOD (naturalne, bo system wlacza stery od ICH10R, a one nie pasuja do trybu IDE).

 

Co moze byc nie tak ? Bo cholerka na nie usmiecha mi sie wysylac plyty na gware i czekac miesiac, potrzebuje kompa na gwałt wrecz...

 

Koles tutaj ma wrecz identyczny problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do samego problemu sie nie wypowiadam bo nie mam dfi.... a co do:

"TDU (swoja droga crap, a tak zachwalany - bez kierownicy nie da sie wygodnie jezdzic, grafika ma strasznie duzy kontrast, kamera z helikoptera daje znieksztalcone samochody, gra wywala co chwile, a cala simsowa otoczka z postacia wnerwia jak"

W zadna dobra sciganke nie gra sie na kierownicy... to po pierwsze... a w tdu gra sie calkiem nie zle na klawiszach.

Kontrast? Nie bardzo rozumiem...

Znieksztalcone samochody to pewnie z powodu twojej zle ustawionej panoramy...

Gralem w nia tyle czasu i po wyjsciu patcha wywalanie gry zniknelo.. jak i rowniez wywalanie sie save.

Simsowa otoczka? Ta gra ma ponad 2 lata wiec nie spodziewaj sie postaci jak w gta 4.

Akurat ta gra ma kupe bledow... ale nie wymieniles zadnego konkretnego... chocby tego zwiazanego z multiplayerem

Zreszta temat o tdu jest juz w dziale gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nigdy w zyciu nie tkne DFI" - to wnioski na przyszlosc, ale poki co moj problem.

 

Wszystko zaczelo sie wczoraj gdy zainstalowalem sobie nowy nabytek - TDU (swoja droga crap, a tak zachwalany - bez kierownicy nie da sie wygodnie jezdzic, grafika ma strasznie duzy kontrast, kamera z helikoptera daje znieksztalcone samochody, gra wywala co chwile, a cala simsowa otoczka z postacia wnerwia jak...). Komp zaczal wariowac, wylaczac sie - zykle oznaki przetaktowania. Wiec zresetowalem BIOS "i sie zaczelo". Nie jestem w stanie zbootowac proca stabilnie nawet na 4.2GHz przy duzo wyzszych napieciach (nawet 1.3V) - na innej plycie idzie bez problemow, a inny E8600 na mojej tez bez problemow - problem "konkretnego konfigu". Wiec pomyslalem zeby moze zaktualizowac BIOS bo wczesniej mi sie nie chcialo - wszystko dzialalo jak nalezy po co modzic... I powiedzonko to okazalo sie sluszne bo po updacie zniknely problemy z procem, ale zaczely sie inne jaja. Pierwszy boot - BSOD podczas bootowania windy - "no tak, zapomnialem wlaczyc AHCI" pomyslalem. Wiec wlaczylem i... "BOOT DISK FAILURE INSERT sratata...". Moze bootsektor polecial czy cos - chce zrobic boot z plyty - to samo. Odpialem wiec dysk - dalej to samo. BIOS AHCI podczas boota zglasza naped DVD i dysk, natomiast w trybie IDE wszystko bootoje do momentu BSOD (naturalne, bo system wlacza stery od ICH10R, a one nie pasuja do trybu IDE).

 

Co moze byc nie tak ? Bo cholerka na nie usmiecha mi sie wysylac plyty na gware i czekac miesiac, potrzebuje kompa na gwałt wrecz...

 

Koles tutaj ma wrecz identyczny problem...

zmien kabelek sata,odkreć kompa,nie wgrywaj biosa na podkręcconym CPU itp. itd mozna wymieniac wiele ... Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nigdy w zyciu nie tkne DFI" - to wnioski na przyszlosc, ale poki co moj problem.

 

Wszystko zaczelo sie wczoraj gdy zainstalowalem sobie nowy nabytek - TDU (swoja droga crap, a tak zachwalany - bez kierownicy nie da sie wygodnie jezdzic, grafika ma strasznie duzy kontrast, kamera z helikoptera daje znieksztalcone samochody, gra wywala co chwile, a cala simsowa otoczka z postacia wnerwia jak...). Komp zaczal wariowac, wylaczac sie - zykle oznaki przetaktowania. Wiec zresetowalem BIOS "i sie zaczelo". Nie jestem w stanie zbootowac proca stabilnie nawet na 4.2GHz przy duzo wyzszych napieciach (nawet 1.3V) - na innej plycie idzie bez problemow, a inny E8600 na mojej tez bez problemow - problem "konkretnego konfigu". Wiec pomyslalem zeby moze zaktualizowac BIOS bo wczesniej mi sie nie chcialo - wszystko dzialalo jak nalezy po co modzic... I powiedzonko to okazalo sie sluszne bo po updacie zniknely problemy z procem, ale zaczely sie inne jaja. Pierwszy boot - BSOD podczas bootowania windy - "no tak, zapomnialem wlaczyc AHCI" pomyslalem. Wiec wlaczylem i... "BOOT DISK FAILURE INSERT sratata...". Moze bootsektor polecial czy cos - chce zrobic boot z plyty - to samo. Odpialem wiec dysk - dalej to samo. BIOS AHCI podczas boota zglasza naped DVD i dysk, natomiast w trybie IDE wszystko bootoje do momentu BSOD (naturalne, bo system wlacza stery od ICH10R, a one nie pasuja do trybu IDE).

 

Co moze byc nie tak ? Bo cholerka na nie usmiecha mi sie wysylac plyty na gware i czekac miesiac, potrzebuje kompa na gwałt wrecz...

 

Koles tutaj ma wrecz identyczny problem...

Po 1. jest temat o tej płycie i tam powinieneś poszukać odpowiedzi na swój problem. 

 

 

Po 2. z tą płytą od początku są problemy. Sam się zastanawiałem czy jej nie kupić ale po przeczytaniu tematu zwątpiłem. Chyba dobrze zrobiłem. 

 

Po 3. Zrób tak jak pisze Racuch. 

 

Po 4. Podnieś napięcie na NB może ma za mało papu. 

 

Jeśli chodzi o biosy w DFI to są one nierówne. Np nowszy bios powoduję stabilniejszą pracę (teoretycznie) ale np procek się nie kręci jak przedtem i jest wolniej o ileś sekund/minut w np pi. Radzę potestować kilka biosów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to pamięci nie wyrabiają?

 

Polecam standard:

1. Rozebrać kompa na części i złożyć od nowa (nowa pasta itp).

2. Reset ustawień bios + poprawne ich ustawienie (pomoc w Google).

3. Bez podłączania dysku odpalić jakiś Linux LiveCD i sprawdzić, czy wszystko działa jak należy.

4. Sprawdzić pamięci przy pomocy GoldMemory. W przypadku 2 kości sprawdzić najpierw jedną, potem drugą, a potem obie razem. W razie potrzeby zamienić miejscami. Sprawdzić w instrukcji płyty, do których slotów powinny być podłączone. Sprawdzić ustawienia w bios (szczególnie napięcia - w razie potrzeby podnieść trochę).

5. Podłączyć dysk z włączonym trybem AHCI. W razie problemów z Windowsem, sprawdzić na Linuxie.

6. Spróbować zainstalować od nowa Windows z SP3. W razie potrzeby dorzucanie sterowników z dyskietki lub integracja od nowa.

 

Korzystać z najnowszych sterowników. W razie problemów korzystać z tych dołączonych na CD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do gry - kontrast - nie wiesz co to jest ? Jedne partie obrazu sa strasznie ciemne, inne strasnzie jasne - nie ma lagodnych przejsc tonalnych. Samochod jest tak czarny ze prawie nie widac na nim detali, ale niebo jest ok, droga w cieniu wrecz koloru smoly, ale poza cieniem szara.

Simsowa otoczka - chodzi mi o ubieranie postaci itd. nie o grafike.

Znieksztalcenia - w opcjach gry nie ma proporcji obrazu, rozdzialke mam ok, poza tym tylko zegary na kamerze "ze zderzaka" i samochod w kamerze z helikoptera sa "scisniete" jak wlasnie przy zlych proporcjach, ale reszta jest ok. Patch ofkoz najnowszy.

 

Co do plyty - oczywiscie ze nie wgrywalem BIOS'u na kreconym cepie, probowalem wszystkich i tylko na dwoch najstarszych dziala. Odpada przez to pare fajnych opcji OC, ale coz... support DFI kazal mi cierpliwie czekac, juz pracuja nad poprawionym biosem...

 

Mimo to bierz ta plyte bo jest swietna w OC i mega stabilna, a takie jaja... zawsze sie dzialy, dzieja i dziac beda na przeroznych konfigach, taka natura PC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo to bierz ta plyte bo jest swietna w OC i mega stabilna, a takie jaja... zawsze sie dzialy, dzieja i dziac beda na przeroznych konfigach, taka natura PC :)

OFF 

 

mam już inną mobo :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do gry - kontrast - nie wiesz co to jest ? Jedne partie obrazu sa strasznie ciemne, inne strasnzie jasne - nie ma lagodnych przejsc tonalnych. Samochod jest tak czarny ze prawie nie widac na nim detali, ale niebo jest ok, droga w cieniu wrecz koloru smoly, ale poza cieniem szara.

Simsowa otoczka - chodzi mi o ubieranie postaci itd. nie o grafike.

Znieksztalcenia - w opcjach gry nie ma proporcji obrazu, rozdzialke mam ok, poza tym tylko zegary na kamerze "ze zderzaka" i samochod w kamerze z helikoptera sa "scisniete" jak wlasnie przy zlych proporcjach, ale reszta jest ok. Patch ofkoz najnowszy.

nie ma gier idealnych... tutaj liczy sie to ze autka sa stosunkowo ladne i jest bardzo dobra grywalnosc po multi :)

 

 

Może zapodasz screena tego czegoś w TDU? :)

w dziale gry masz caly wieelkii temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, żeby kol. zapodał screeny, to będzie dało się ocenić, czy to normalne, czy może jakieś artefakty/inne krzaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie arty cyz krzaki bo zadna gra sie tak nie zachowuje, a jak juz patrzylem na screeny w CDA kiedy gra miala premiere to i na nich kontrast wydawal mi sie za duzy - w realu jest jeszcze gorzej :)

 

Offtop mode off ;-)

 

Co do problemu z AHCI w DFI - trzeba szukac BIOSU ktory problemu nie ma - reszte skreslic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grałem w tdu i o ile nie rywam w arcade to ta dajje funa,, za ciężka dla ciebiie bez kierownicy ?? wróc do needfoor speedów,, w sumie wystarczy trzymać strzałkę do góry wiięc sobie poradzisz ;]

 

jjak masz za wysoki kontrast - podrguluj monitor bo pewnie masz typowy numer na lcd - podkręcone aż bolą oczy..

 

co do dfi - to są fochliwe płyty i dla niedzielnych kierowców ich się nie poleca.. ja mam już któreś dfi i zdarzyły jej się fochy,, jak każdej poprzedniej,, raz na kilka miesięcy spędzam godzinę na myśleniu o co tej płyciie chodzi,,a potem - znowu śmiga mi w pełnym oc pięknie. i o to tu chodzi.

 

więc - poczytaj jakie problemy ma wersja biosu do której aktualizowałeś i ew wgraj nową,, sprawdź czy nic ci nie umyka,, ustabilizuj bez oc. uruchom awaryjkę i wywal drivery ahci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee? jakie fochy? ja to zawsze najmniej problemów mam właśnie na DFI. Zestawy chodziły "od pierwszego złożenia" jedyne fochy jakie miały te płyty to słynne wentylatorki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no dokładnie ;] DFI czasami mają fochy. Np działają idealnie, nagle przestają, wystarczy wyjąc kość pamięci ramu, włożyć, power ON i działa jak ta lala jak za dawnych lat ;p

 

zwykle wystarczyło dać jej chwilę i pogłaskać

Tak jak z kobietą :D DFI po purepecetowemu=kobieta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja stara DFI NF 4 Ultra-D jest teraz u kumpla i raz coś się zrobiło ze się wtyczka stopiła z gniazdem na płycie, bodajże od któregoś wentylatora.

Wystarczyło rozebrać i dalej śmiga [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...