Skocz do zawartości
Hubis

Ulepszone Chłodzenie 8600gts 10*c Lepiej!

Rekomendowane odpowiedzi

Natchniony potrzebą skonstruowałem następujący tunel dla 8600GTS:

 

 

Najpierw wiatrak wyciągający powietrze spod karty...

Dołączona grafika

 

Teraz wycinamy z tego co pod ręką tunel (tak aby ciepłe powietrze z karty uciekało prosto pod łopaty wentylatora):

Dołączona grafika

(mogę podać pełny nr tel. mają ekstra ciasto! :lol2: )

 

Profesjonalne uszczelnienie z taśmy Scotch Sealing Tape Made in U.S.A.

Dołączona grafika

 

No i co dalej? Muszę się pochwalić jak to komponuje się z całością ! B-)

Dołączona grafika

 

co mi to dało ?

 

1. Temperatura w stresie (odpaliłem symulator wody Psyhx) o 10*C mniejsza przy karcie podkręconej do 750/1611/2200,

2. Ciszę,

3. Nowoczesny ekologiczny Design,

4. Jak będe głodny wiem gdzie zadzwonić,

 

 

 

 

 

Tak na zachętę mój kolejny projekt :

Dołączona grafika

Śmiejcie się... Jak podłączyłem molexa to mi mało co stołu nie urwało! 7200 obrotów robi swoje!!! Teraz jestem w trakcie zaprojektowania jak z dysku HDD zrobić potężny wiatrak! (brakuje mi śrubokręta torx... ;/)

 

Projekt:

(za chwile updt.)

 

 

Jestem otwarty na propozycje i konstruktywne komentarze!

Edytowane przez Hubis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co masz na procku??? Kontener na suchy lód? :)

Ciekawi mnie jeszcze drugi projekt, to chyba jakiś nowy sposób na chłodzenie dysku... a może taki TurboFan, włożysz go do budy w celu poprawy przepływu powietrza?

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Papierowy XD

 

Tak na przybliżenie:

Dołączona grafika

 

Koszt również 0zł :)

temperatury -5*C + świeżuchne powietrze dla gorącego NB.

 

Dołączona grafika

Unikatowy design!

 

 

 

A i mój projekt:

Dołączona grafika

 

Legenda

#To płytka od dysku

#To wentylator w stelażu z dysku

#To kable do dysku

 

Jak myślicie, silnik od dysku pociągnie wentylator?

Edytowane przez Hubis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dyskowentylator się urwie, zabijając Cię.

2. Głośnością (zanim się rozleci) przewyższy odrzutowiec SR71 Blackbird

 

Ponowię też pytanie - sugerujesz, że ta srajka za dyskiem nosi choćby znamiona ciszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dyskowentylator się urwie, zabijając Cię.

2. Głośnością (zanim się rozleci) przewyższy odrzutowiec SR71 Blackbird

 

Ponowię też pytanie - sugerujesz, że ta srajka za dyskiem nosi choćby znamiona ciszy?

1. Zapierałem się nogami ! Użyłem kleju KLEBFIX Cyjanoakrylowy klej konstrukcyjny (firmy wurth 4x mocniejszy od kropelki i superglue). Dalej się trzymał.

1b. To też przewidziałem... Hm...

 

Dołączona grafika

 

 

2. Nie wiem, po uruchomieniu nie słyszałem bo w pokoju zrobiła się próżnia.

 

A co do wentylatora to go nie słyszę go przy

-3 dyskach ata,

- dual core boxowym wentylatorze + tubie,

- 8600gts skręconym na 100%,

- tym świecącym z tyłu zasilaczu :D

Edytowane przez Hubis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentyl to klasyk, trzeba uważać żeby paluchów nie poobcinał.

Mam pytanie, ile podniosło ci się OC po tych wszystkich modach, bo myślę że z 5 GHz na procu zrobisz z tą tudą, no i 1 GHz na karcie?

Nie bądź skromny, podaj wyniki .... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się to miało przed modem...

Dołączona grafika

 

A tak po:

Dołączona grafika

 

Jak zmontowałem pc to myślałem, że będę mógł mieć zamknięta obudowę bez podkręcania. Co się okazało karta grzała się do 90*C. O innych częściach nie wspomnę.

 

Przy zdjętej obudowie już mogłem grać, ale nadal o oc nie było mowy. Dopiero kiedy całe ciepłe powietrze wylatuje na zewnątrz można coś kombinować.

 

Dzisiejsze oc Zotac 8600gts:

 

Core clock: 675@750 12%

Shader clock: 1450@1611 12%

Memory clock: 2000@2200 9% edit21;00 : pamątki poszły na 2240. 11%

 

Wzrost wydajności podobny ;)

 

NVIDIA PhysX Particle Fluid Demo

~9.5@~12.5 FPS

 

a temperatura po 20 minutach tego demka to 78*C A opinie są różne jedni mówią żeby nie przekraczać 80 a inni ze gts daja rade do 90 spokojnie pracować.

 

Zamiast tego starego wentylatora chciałbym wstawić coś mocnego i taniego. macie propozycje ? Oczywiście na ciszy mi nie zależy :)

 

edit: zobaczcie gdzie to chlodzenie wieje ? !

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Hubis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na twoim miejscu zakupiłbym koło trzech tysięcy

takich

potworów, które mogłyby odbić wszystkie północne wiatry co skutkowałoby ociepleniem polskiego klimatu, a to z kolei spowodowałoby atrakcyjność Polski dla innych krajów, a tym samym większe zarobki. Wszystko ma swoje plusy, ale to tylko od ciebie zależy.

Edytowane przez szczupak01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taka jebitna turbine z okapu. przy ok 2,5 tys wieje ze leb idzie urwac xD chcesz? tanio sprzedam. zasilanie 230v i taki fajny panel sterowania. 3 predkosci obrotowe. zrobisz sobie taki tunel i bedzie zima jak sie patrzy. serio. chesz foty?

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega tu powaznie pyta o wentylator a wy sie smiejecie :D

Ja polecam wentylatory acutake - bardzo dobre jak na swoja cene (nawet chyba temat o nich jest)

Odlaczasz ta standardowa turbinke i normalny wentylator jakos mocujesz nad zeberkami radiatora (tylko ten twoj tunel musial bys wywalic i nie bedziesz wiedzial gdzie po pizze dzwonic:( )

Edytowane przez domban214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylodysk może się przydać do ostrzenia noży lub cięcia kamienia np. na grób kiedy talerz wyleci i zrobi Ci taki skalp jak Arnold gościowi obok szopy z filmu Commando :unsure:

Gratuluję wizji.

Polak potrafi :razz:

Edytowane przez przemn2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega tu powaznie pyta o wentylator a wy sie smiejecie :D

Ja polecam wentylatory acutake - bardzo dobre jak na swoja cene (nawet chyba temat o nich jest)

Odlaczasz ta standardowa turbinke i normalny wentylator jakos mocujesz nad zeberkami radiatora (tylko ten twoj tunel musial bys wywalic i nie bedziesz wiedzial gdzie po pizze dzwonic:( )

myślisz, że będzie bardziej wydajny? Właśnie szukałem na allegro szczecin + odbiór osobisty i mam coś takiego:

 

http://www.allegro.pl/item602234288_acutak...extra_cena.html

 

Ten stary wentylator ma wymiary 60x60. Ma ktoś może lepszą propozycje wyciągania ciepłego powietrza z karty poza obudowę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy bedzie bardziej wydajny to nie potrafie powiedziec ale powinien bo ten standardowy ma mizerna wydajnosc...

Wpakowal bym tam nawet 80x80 :]

Ma ktoś może lepszą propozycje wyciągania ciepłego powietrza z karty poza obudowę ?

Ta karta sie nie grzeje az tak zeby wyrzucanie powietrza zrobilo wieksza roznice w temeraturze w obudowie. Ale jak koniecznie chcesz cos co wyrzuca to raczej cale chlodzenie trzeba wymienic a nie tylko wentylator (pamietam ze arctic cooling mial takie cos w ofercie ale nie wiem czy pasowalo na 8600gts) Edytowane przez domban214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary ja to mam grzejnika w porownaniu z toba

8400@4,2ghz

4870 @900/1200

I duza bude chiefteca...oraz 2 wentylatorki dodatkowe...

Nie wiem na co cierpisz? Brak kasy? Za duzo czasu? Ale wez tego nie pokazuj, albo chociaz do Maniakalnego zagadaj niech ci z plexi wypali takie odpowiednie "tunele" bo uzyte materialy wolaja o pomste do nieba....kij, jak to do testow stosujesz (chlodzenie rurka ze srajtasmy) ale na codzien uzytkowac takiego kompa to wstyd!

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział "wolnoć Tomku w swoim domku". Mnie się tam podoba, przynajmniej jakieś ciekawsze pomysły są <:

Takie pomysly i tunele z kartonu/folii to chyba kazdy przerabial, ja mam w szafce kilka takich tunelow, o niebo lepiej wykonanych, ale wstyd bylo z tym do ludzi wychodzic i tyle;)

 

Arni....no chyba że tak na to spojrzeć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta sie nie grzeje az tak zeby wyrzucanie powietrza zrobilo wieksza roznice w temeraturze w obudowie.

Jak wcześniej wspomniałem procesor i sama karta miały b. wysokie temperatury. :)

 

Nie wiem na co cierpisz? Brak kasy? Za duzo czasu? Ale wez tego nie pokazuj, albo chociaz do Maniakalnego zagadaj niech ci z plexi wypali takie odpowiednie "tunele" bo uzyte materialy wolaja o pomste do nieba....kij, jak to do testow stosujesz (chlodzenie rurka ze srajtasmy) ale na codzien uzytkowac takiego kompa to wstyd!

Mój lekarz mi mówi, że na nic nie cierpię. Jak używasz "srajtaśmy" o wymiarach 20 CM 8 CM średnicy to proszę, nie mów mi o tym :rolleyes: . Niczego się nie wstydzę, a wręcz przeciwnie jestem dumny z tego, że bez wydawania złotówki którą bardzo szanuje mogę się nacieszyć szybszym komputerem. :wink: Również nie oznacza to, że nie mam poczucia estetyki. Dziękuje za polecenie Maniakalnego, wiele o nim dobrego słyszałem.

 

Temat ten zamieściłem abyśmy mogli dojść do oceny takiego rozwiązania chłodzenia i ewentualnych podobnych schematów. Większość użytkowników tego forum wyciąga nagrzane przez GPU powietrze zasilaczem + wentylatorami. Uważam za zbędne dogrzewanie płyty głównej, ramu i procesora skoro tak blisko jest do ścianki obudowy, i tak prosto jest zbudować tunel.

 

Ja bym powiedział "wolnoć Tomku w swoim domku". Mnie się tam podoba, przynajmniej jakieś ciekawsze pomysły są <:

:wink:

 

Najpierw trzeba przetestować na tańszych materiałach by potem zrobić finalną wersje :P

:smile: Edytowane przez Hubis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że forum narzuca pewne standardy do tematu podszedłem poważniej:

 

Długo borykałem się z decyzją i postanowiłem wydać moje kieszonkowe na ten fajowy wentylator:

Dołączona grafika

 

Pierwsza przymiarka, pasuje idealnie po przycięciu i uszczelnieniu tunelu :wink: :

Dołączona grafika

 

A tutaj aby nie mówili, że o wygląd nie dbam i, że pracowity nie jestem:

Dołączona grafika

 

 

Dzisiaj przez kolejne 8 godzin będę najszczęśliwszym dzieckiem na świecie :wink: !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...