Skocz do zawartości
ilear

Chlodzenie I7

Rekomendowane odpowiedzi

U Ciebie się nie kiwa więc się ciesz, moj sąsiad ma za to wersje kiwającą i zapłacił za nia tyle co ja za Noctue i do tego nie dostał żadnego wiatraczka.

Też mam TRUE i nic sie nie kiwa,sprawdzałem,czyt:próbowałem przy użyciu siły poruszyć chłodzenie na procku.Z tego co wiem,to problem ze słabym dociskiem dotyczył zapinki na s.775.Sąsiad ma platformę na 1366? Edytowane przez kad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam TRUE i nic sie nie kiwa,sprawdzałem,czyt:próbowałem przy użyciu siły poruszyć chłodzenie na procku.Z tego co wiem,to problem ze słabym dociskiem dotyczył zapinki na s.775.Sąsiad ma platformę na 1366?

Wygląda na to że problem jest z zapinka na s.775 (sąsiad ma Quada), na 1366 nie testowałem.

Ja w każdym razie dostałem już darmowy komplet zapinek do Noctuy za FREE od producenta w ciągu tygodnia od zakupu pocztą i teraz mam możliwośc montażu na 1366/1156/775 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) o pascie Liquid Pro zapomnij fakt jest ona najlepsza ale sklei ci procka z radiatorem na amen (...)

Buahahahha, to sie usmialem :lol2: Co ty za brednie wypisujesz? :damage_wall: Chyba w zyciu nie widziales tej pasty na oczy, a co dopiero mowic o uzywaniu.... <_<

Uzywam tez pasty od kilku lat i jakos problemow ze zdejmowaniem blokow z proca nie mam....czary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Postanowiłem dorzucić swoje trzy słowa do tematu. Wybór coolera to kwestia gustu :). Jest kilka modeli, które różnią się między sobą o 2-3 stopnie (w zależności od zastosowanego wentyla, polecam sprawdzić np. na frostytech.com). Oczywiście TRUE 120, Megahelms, Mugen 2, Noctua NH-U12P czy Xigmatek są bardzo dobre, ale jak dotąd nikt nie zwrócił uwagi na montaż i przeszkadzające podzespoły. Mam Core I7 na płycie Asus Rampage Extreme II oraz pamięci G.Skill PI Black (które niestety mają bardzo wysokie radiatory). Całość nie do końca pasuje przy obsadzeniu trzech slotów. Musiałem tak zamocować wentyl, że około 30 procent radiatora (szczególnie tej części najbliżej procesora) nie jest owiewane. Nie wiem jak na innych płytach pod I7, czy pod inne sockety ale Asus jest przecież E-Atx, ma większą szerokość a inżynierowie nie do końca dobrze to rozplanowali. Brakuje jakiś niecały centymetr. Tym którzy mają wysokie pamięci (np. niektóre Kingstony, G.Skill Trident, OCZ Reaper, Corsair Dominator DHX i jeszcze trochę innych) radziłbym wybierać chodzenia, które mają mniej niż 8 cm szerokości. Unikną wtedy kolizji z radiatorami na pamięciach. Noctua, TRUE i Megahelms spełniają ten warunek. Można oczywiście wentyl zamocować na innej stronie, ale wtedy dmucha on nagrzanym powietrzem znad karty graficznej i nie jest to efektywne.

 

Odnośnie past poleciłbym tą dodawaną do Noctua oraz Scythe Thermal Elixir. Coolaboratory jest bardzo dobra, ale sprawia trochę problemów przy nakładaniu i trzeba bardzo uważać, aby czegoś nie zapaćkać, bo przewodzi prąd. Miałem również IC Damond Carat 7 (czy jakoś tak). Jest super, ale nie polecam. No chyba, że ktoś chce przejść podczas jej nakładania przyspieszony kurs rzucania klątw, napadów żądzy krwi jej producentów i na końcu nieodpartej chęci rozpieprzenia całego kompa siekierą. Wtedy jest to pasta jak najbardziej godna polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...