Skocz do zawartości
CavV6

Klonowanie Partycji - Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zamienić miejscami moje dwa dyski z gygnaturki - z Sony do Della i na odwrót. Czy PartitionMagic sobie z tym poradzi, i jak to zrobić - czy musze tworzyc obraz calego dysku, czy mozliwe jest tylko skopiowanie czesci? Na Sony mam zajete raptem 30GB ze 120GB, na Dellu 70GB z 80GB..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klonujesz tylko partycje,ja system przenosiłem wiele razy programem Acronis Disk Director Suite.

nigdy nie bylo problemów.Interfejs ma intuicyjny wiec sobie poradzisz.

Nop właśnie kolego - ale w jaki sposob sklonowac partycje 120GB na dysk 80GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zamienić miejscami moje dwa dyski z gygnaturki - z Sony do Della i na odwrót. Czy PartitionMagic sobie z tym poradzi, i jak to zrobić - czy musze tworzyc obraz calego dysku, czy mozliwe jest tylko skopiowanie czesci? Na Sony mam zajete raptem 30GB ze 120GB, na Dellu 70GB z 80GB..

Czy dyski są podzielone na partycje ? Jak tak to :

 

1. Robisz obraz tylko partycji systemowej na partycję z danymi, np za pomocą Ghost v11 bootowalnego z PenDrive.

2. Robisz to samo na drugim laptopie.

3. Zamieniasz obrazy miejscami - kopiujesz z jednego na drugi.

4. Przywracasz obrazy, wielkość partycji nie ma znaczenia o ile zajęty obszar przywracanej partycji nie przekracza rozmiaru partycji na której przywracasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dyski są podzielone na partycje ? Jak tak to :

 

1. Robisz obraz tylko partycji systemowej na partycję z danymi, np za pomocą Ghost v11 bootowalnego z PenDrive.

2. Robisz to samo na drugim laptopie.

3. Zamieniasz obrazy miejscami - kopiujesz z jednego na drugi.

4. Przywracasz obrazy, wielkość partycji nie ma znaczenia o ile zajęty obszar przywracanej partycji nie przekracza rozmiaru partycji na której przywracasz.

No właśnie, problem w tym, że wszędzxie jest po jednej partycji :)

 

Natomiast taki mały OT - czy ma to sens - przewsiadka z dysku SATA2 7200rpm na SATA 5400 tylko dlatego, że jest wiekszy rozmiarem? Chyba jednak spowolni to system..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, problem w tym, że wszędzxie jest po jednej partycji :)

...

Dalej jest to wykonalne.

1. Podpinasz pod desktopa i robisz obraz całego dysku na innym dysku.

lub

2. Dzielisz dyski laptopowe bez utraty danych na partycje np. za pomocą Paragon Partition Manager

 

...

Natomiast taki mały OT - czy ma to sens - przewsiadka z dysku SATA2 7200rpm na SATA 5400 tylko dlatego, że jest wiekszy rozmiarem? Chyba jednak spowolni to system..

Osobiście wolałbym mniejszy ale szybszy dysk od większego ale wolniejszego zwłaszcza w przypadku Visty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej jest to wykonalne.

1. Podpinasz pod desktopa i robisz obraz całego dysku na innym dysku.

lub

2. Dzielisz dyski laptopowe bez utraty danych na partycje np. za pomocą Paragon Partition Manager

 

 

Osobiście wolałbym mniejszy ale szybszy dysk od większego ale wolniejszego zwłaszcza w przypadku Visty.

Dokładnie kolego, dlatego myślę pozostanę przy opcji szybszego dysku. Dokonam też podziału i zamienię miejscami dysk na USB z dyskiem w Vaio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...