Skocz do zawartości
Kura34

Nietypowa Modernizacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam:

 

Athlon XP 2200+

EPoX 8RDA+

512MB w dual

ATI 9600XT

zasilacz 520W

 

Chciałem zmodernizować komputer pod gry (niekoniecznie te najnowsze bo dużo nie gram). Czy warto zmienić wszystko z tego zestawu? bo myślałem nad zmianą samej grafiki i procesora ale nie wiem czy to da jakiś efekt i czy nie lepiej zmienić od razu wszystko (zakładając że na obie zmiany wydam tyle samo - po sprzedaniu części dołożyć max 700zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj wszystko i kup:

am2 x2 ~150zł

mobo ~150zł

2GB ramu ~70zł

9600gt ~300zł

=670zł

 

albo

e5200 + mobo na g31 ~450zł

ram i grafa jak wyżej

=820zł

 

 

Jakiej firmy ten zasilacz?

Edytowane przez psz3mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Zasilacz CORSAIR więc raczej da radę. Co do grafiki to jeszcze ważną opcją jest to żeby dobrze radziła sobie w wysokimi rozdzielczościami bo chciałęm ją podpiąć do TV LCD, na co w takim razie głównie zwracać uwagę? ilość pamięci w karcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi mieć 512MB DDR3. Zależy jaki ten telewizor - nawet jeśli Full HD, to te 512MB starczy na grę bez AA. Detale zawsze można obniżyć (np. jakość tekstur...).

Nawet 128 MB na karcie starczy do gry w full HD z AA ;] Wszystko zależy od tekstur i innych danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet 128 MB na karcie starczy do gry w full HD z AA ;] Wszystko zależy od tekstur i innych danych.

Ale tak aby nigdzie nie było spowolnień z tego powodu to 1GB a 512mb będzie miała stosunkowo mało takich miejsc więc jeszcze się opłaca.

Wg mnie dla niewymagającego użytkownika powinno się polecić 4670. Taniej a wystarczająco dobrze. W swojej cenie najlepsza karta.

Platforma 775 i e5200 albo drożej ale wydajniej AM2+ i PHII x3 710. Pamięci 2*2gb od najtańszych 800mhz cl5 do 800 cl4 lub 1066 cl5. System 64bit bo już wchodzą aplikacje 64bit na przykład office 64bit od 2010 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie dla niewymagającego użytkownika powinno się polecić 4670. Taniej a wystarczająco dobrze. W swojej cenie najlepsza karta.

Na allegro jest 9600gso z GLACIATOR'EM za 279zł. Lepsza propozycja jeżeli chodzi o wydajność, ale większy pobór prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z prądem nie ma problemu (jak pisałem Corsair 520W siedzi). Patrzyłem i chyba wiem którą aukcję masz na myśli, ale czy 384MB to nie za mało do FullHD? Nadal nie jestem przekonany dlatego prośba o potwierdzenie czy do FullHD (liczę się oczywiście z tym że wtedy inne parametry na LOW :) potrzebna mi karta z [ciach!]ie dużą ilością pamięci? bo jeśli tak to najlepiej z 1GB żeby siedziało... Ogólnie teraz mam ATI i średnio coś współgra mi z TV i czytałem ze ATI mają z tym problemy dlatego polecajcie najlepiej Nvidie :) może to: http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=GAINWARD+9600GT+1GB? powiedzmy że to taki max cenowy :)

Edytowane przez Kura34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szukam na allegro tych 8800GT i szkoda bo same używane. Nie to że chcę koniecznie nową ale moim zdaniem rynek jakim jest allegro ma zbytnio wygórowane ceny na używane produkty. Ogólnie też nie wiem na ile warto kupować gorszych firm (np. Point of View) bo najbardziej bym chciał coś firmy którą kojarzę jednak nie ma aktualnie takich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem, że do FullHD, w takim razie za mało pamięci ma.

Point of View jest dobrą firma.

Ile masz kasy na kartę? Za 369zł masz hd4830, który jest podobny wydajnościowo do 8800gt/9800gt.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram się też potwierdzić informację czy karty z dużą ilością pamięci dużo lepiej sobie radzą w wysokich rozdzielczościach niż ich odpowiedniki z mniejszą ilością, z Twojego pasta rozumiem że mogę tak wnioskować i tak jest? (prośba o potwierdzenie) Jeśli tak to warto chyba kupić taką żeby miała z 1GB. Ogólnie mam teraz ATI i jakoś średnio mi działa przełączanie między ekranami, nie wiem czy to kwestia sterowników ale z tego co widzę jeśli o to chodzi to ludzie bardziej polecają nvidie. To może jednak to 9600GT ale 1GB? cena podobna do 8800GT a karta nowa i 1GB pamięci. Tak jak pisałem, liczy się dla mnie wydajność przy wysokich rozdzielczościach. Kasy mogę przeznaczyć 400zł

Edytowane przez Kura34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie gram dużo więc jak najtaniej, ale powiem szczerze że nie mam sztywnej granicy. Ile trzeba będzie tyle wydam ale po prostu sprzęt wysokiej klasy w moim przypadku nie ma sensu. Po prostu coś co nie będzie zaniżało możliwości 9800gt czy tej 4830, typowego co się montuje w zestawach z taką grafiką. Co do płyty to teraz miałem na moim aktualnym EpoX 8RDA+ jest super dźwięk i fajnie jak nowa płyta też by miała dobrej jakości, raczej 32-bity proc.

Edytowane przez Kura34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...