Skocz do zawartości
Nicolass

Phenom Ii - Zestaw Uniwersalny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Pomimo sporego stażu na forum chcę z Wami skonsultować swój najnowszy nabytek, nim wydam swoje ciężko zarobione pieniądze :P Na razie pieniędzy starczy mi na płytę, procesor (+ chłodzenie) i pamięci. Może najpierw napiszę, co już mam (ze starego – obecnego – configu)

 

- Obudowa Chieftec LCX

- 500 GB Seagate Barracuda 11

- Zasilacz Corsair 450 W

 

Do nowego komputera kupiłem teraz:

- 8 GB OCZ DDR2 1066 MHz CL5 o takie: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=595973038

- Windows Vista OEM 64-bit Home Premium

- Maty akustyczne dedykowane do Chieftec LCX (od Be Quiet)

 

I teraz pytanie, skoro nie planuję migracji do AM3, chyba kupowanie Phenoma II 940 jest dobrym wyjściem? Mogę czekać na premierę jego następcy w wersji z kontrolerem DDR3 licząc, że zaoferuje lepsze O/C, ale chyba mija się to z celem. Więc pierwsze pytanie to właśnie czy 940 czy czekać na Black Edition w wersji AM3 (to PII 955, tak?).

 

Drugie pytanie, czym chłodzić procesor? Grzeje się on bardzo, a ja chcę go mnożnikiem ostro podkręcić (WC odpada!). Na chwilę obecną zastanawiam się nad THERMALRIGHT ULTRA 120 EXTREME + wentylator XTHERMAL BTF 120 Pro, koszt około 260 zł

 

Trzecie pytanie to płyta, chcę by była porządna i niedroga. Myślałem o Gigabyte MA-790X-UD4, jednak ludzie mają z nim problemy i to spore, więc sobie dam spokój. Polecono mi nowego DFI, DFI LanParty DK /AMD 790GX/ [LP_DK_790GX-M2RS] za 499 zł w ESC. Na płytę chcę wydać mniej niż 500 zł, możecie mi coś polecić jeszcze?

 

Więc podsumowując:

 

1. Brać Phenom II 940 czy czekać na jego następcę w wersji z DDR3 licząc na większe O/C?

2. Chłodzić ten procesor zestawem THERMALRIGHT ULTRA 120 EXTREME + wentylator XTHERMAL BTF 120 Pro czy czymś innym?

3. Jaka płyta do tego do max 500 zł? Żeby z nią cyrków nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Brać Phenom II 940 czy czekać na jego następcę w wersji z DDR3 licząc na większe O/C?

2. Chłodzić ten procesor zestawem THERMALRIGHT ULTRA 120 EXTREME + wentylator XTHERMAL BTF 120 Pro czy czymś innym?

3. Jaka płyta do tego do max 500 zł? Żeby z nią cyrków nie było.

AD 1 : Bierz 940 , 955 nie będzie dużo szybszy od tego procesora

tu masz test

Co do OC to warto przeczytać ten artykuł OC Phenom II

AD 2 : Wszytko zależy ile chcesz wydać na chłodzenie nie ma co ukrywać , że THERMALRIGHT ULTRA 120 jest obecnie jednym z najlepszych chłodzeń do cpu .....

AD 3 :

ASRock AOD790GX/128M 450 zł

Gigabyte GA-MA790X-DS4 435 zł

 

Osobiście wybrałbym Asrocka z powodu dobrych recenzji w zagranicznych serwisach oraz technologii Instant Boot która jest bardzo obiecująca ...

Edytowane przez Sirdagor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ten DFI to bardzo dobra płyta. A na pewno lepsza od AsRocka. Cena też akceptowalna. I jeżeli chcesz podkręcać to jednak dfi jest chyba do tego idealna. Ja brałbym DFI. Odnośnie pamięci to starczyło by IMO 4gb 800mhz cl4. W końcu procesory mają wbudowany kontroler pamięci i aż tak szybkie pamięci nie są potrzebne do OC, a 8GB też w większości przypadków niepotrzebne. Z drugiej strony mówi się że RAMU nigdy nie za mało.

Edytowane przez BarteqW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 0. Nie bierz Visty. Teraz (dostępny od maja) załadujesz Win 7 RC1, który ma być legalny do 31-12-2009 a potem będzie dostępny w sklepach Win 7. Sterowniki od Visty w większości działają pod 7, aplikacje podobnie. Zdarza się mniej więcej 5% które nie działa, ale one chyba też pod Vistą nie działają? Mi na przykład speedfan ;) jak na razie w 100% dają się zastąpić działającymi odpowiednikami.

Ad 1. Czy to prawda, że 940 nie obsługuje ddr3? Tak czytałem, ale wolę się upewnić.

Ad 3. Biostar TA790GX - 389zł + przesyłka + 100% zadowolenia :)

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...