Skocz do zawartości
Vlrus

Wybór Laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam zamiar sobie kupić laptopa do celów multimedialnych (ogladanie filmów HD,troche nowszych gierek i przede wszystkim do internetu).Moje pytanie brzmi na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu oraz czy będzie można je unowocześniać o nowsze podzespoły takie jak GPU i CPU.Możliwe fundusze to 2000-2500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ulepszyć tzn. dołożyć pamięci, lub jakiś tuner tv, zmienić nagrywareczkę, jeśli się tyczy sprawa pozostałych podzespołów w lapku to nie wymienisz. Jak mawia mój kolega jakiego laptopa kupujesz takiego samego wyrzucasz (oczywiście po okresie eksploatacji 2 góra 3 lata).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie wymienic procesor, pamiec, dysk, nagrywarke, karte wif, modul bluetooth i pewnie cos tam jeszcze, napewno nie wymienisz karty graficznej

Nieprawdą jest, że nie da się wymienić karty graficznej. Oczywiście w wiekszości latopów się nie da, bowiem są one przylutowane do plyty głównej, ale laptopy firmy dell oferuja taka mozliwość przykładme jest Dell Inspiron E1705.

Ogólnie jak mówią wszyscy powyzej.. lepiej kupić coś lepszego aniżeli bawić się w upgrade laptopa, ale oczywiście można, lecz według mnie mija się to z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, jeżeli chcesz komputer wyłącznie do grania to lepiej bedzie jeżeli kupisz sobie stacjonarny, bowiem tytuły ala GTA pobierają trochę energii z akumulatora, a co za tym idzie laptop przestaje być w tym momencie mobilny, a staje sie pijawką pradową. No ale.. jeżeli koniecznie interesuje Cię latop to ja bym proponował

 

a) http://www.komputronik.pl/Notebooki_i_netb...pelny,id,68405/ - 3000zł komputronik, według mnie warto dozbierać te 0,5k

b)http://www.komputronik.pl/Notebooki_i_netbooki/Acer_Aspire_5730ZG_323G32N/pelny,id,66182/ - 2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawdą jest, że nie da się wymienić karty graficznej. Oczywiście w wiekszości latopów się nie da, bowiem są one przylutowane do plyty głównej, ale laptopy firmy dell oferuja taka mozliwość przykładme jest Dell Inspiron E1705.

Problem w tym, że po pierwsze wiąże się to z utratą gwarancji, po drugie - karty są drogie, po trzecie - trudno dostępne, po czwarte - nie każda będzie fizycznie pasować, bo w końcu mamy różne standardy MXM, po piąte - różne karty pobierają różną ilość energi, po szóste - ciepło także trzeba odprowadzać, a niestety chłodzenie nie jest robione na zapas. No i jest jeszcze to, co napisałeś - dlatego lepiej po prostu napisać, że się nie da, niż szukać jednego konkretnego modelu - wspomniany Dell wprawdzie nie kosztuje majątku, ale jego rozbudowa wiąże się z koniecznością inwestowania w stare standardy, co przyszłościowym rozwiązaniem niestety nie jest.

 

zależało by mi zwłaszcza na grze ojciec chrzestny 2, wiedźmin, Gta4

Do tego już potrzeba lepszej grafy. Lepiej wziąć stacjonarkę, bo jeśli nie korzystasz z mobilności sprzętu, to po prostu wyrzucasz kasę do śmietnika. Chyba, że uważasz, że opłaca się zapłacić połowę wartości sprzętu tylko po to, żeby mieć klawiaturę, połączoną z ekranem za pomocą dwóch zawiasów, zamiast wziąć konkretniejszą grafę, na której odpali się wszystko. Do GTA 4 trzeba lapa przynajmniej za 3k, z 9600GT.

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to co napisałes jest prawda. Zaś jeżeli chodzi o utratę gwarancji to pytam: kto przy zdrowych zmysłach kupuje laptop i wymienia grafikę w trakcie gwarancji?

 

Jeżeli już chcesz wymieniać podzespoły w przyszłości to czy nie lepiej będzie, gdy zrobisz swojego własnego składaka?

Edytowane przez poptww

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety masz racje. Ja osobiście mam R500 tyle, że z radeonem hd3450 i P8400 na pokładzie, to chyba udźwignie ojczulka, tylko znowu są to koszty.

Sugeruje kupno stacjonarki, która za taką kase spokojnie uciągnie te gry. Z laptopem będzie b. trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...