Skocz do zawartości
kalka06

Athlon Xp Mobile - Kilka Pytań.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam zamiar zakupić Athlona xp Mobile 2500 + oraz płytę Abit NF7. I teraz pytanie (wiem że CPU ma odblokowany mnożnik ) : Czy będę musiał ingerować w procesor np. drut-mod żeby go podkręcić? Czy tylko wystarczą zmiany w Biosie (Zmiana mnożnika ) I czy jak będę podkręcał to mnożnikiem czy FSB? Może to proste pytania ale wolę się upewnić.

Pozdrawiam

Dzięki :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiany w BIOSie wystarczą.

Drut-mod to może sie przydać, gdy będziesz chciał podać wyższe napięcie niż oferuje BIOS - miałem tak na VIA KT-600 od Gigabyte'a - BIOS dawał max +10% domyślnego napięcie zasilania (dla AthlonaXP 2000+ było to ~1,75V a drut-modem szło dać i 2V).

 

Polecam jeszcze poczytać fakty i mity o mobilnych Athlonach

Edytowane przez Chemik4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Żeby nie zakładać nowych tematów podłączę się pod ten.

Kupiłem Athlna XP Mobile, z którym mam kilka problemów.

W biosie jest widziany jako Athlon XP 1050Mhz (płya Abit NF7, bios Taipan D27, żadnych drutów). Próby ustawienia wyższego mnożnika lub FSB kończą się syreną lub po prostu komputer uruchamia się jako 10,5x100 niezależnie od ustawień biosu. Zmiana mnożnika w dół jest możliwa, ale poniżej 8 komputer nie wstaje. Na "pierwszej stronie" biosu pojawia się komunikat w stylu "CPU is unworkable or has been changed, please check softmenu" (dokładnie nie pamiętam, ale chyba tak). Na "następnej stronie" biosu pojawia się napis (dokładnie nie pamiętam): "Missing operating system" i jeszcze coś dalej. Windows się oczywiście nie uruchamia.

Stary procesor działał na tej płycie i biosie.

Czy da się coś z tym zrobić żeby działało, czy reklamować procesor?

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...