Skocz do zawartości
PatrykU

Tv Lcd Jako Monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy tv lcd może pracować jako monitor? Do filmów i grania na pewno, ale czy do przeglądania netu itd będzie odpowiedni? Wypatrzyłem ten model http://www.agito.pl/telewizory-lcd/sharp-3...?external=ceneo , odległość mnie od niego dzieląca będzie wynosiła około 1.6m.

Dzięki z góry za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obraz jest wyswietlany w natywnej rozdzielczości LCD to nic nie jest rozmazane.Czyli jak ustawisz 1366/768 na HD ready lub 1920/1080 na FullHD to będzie ok.Sprawdź jeszcze czy obraz z kompa po D-Sub może być wyswietlany przez LCD w pełnej rozdzielczości bo tutaj mogą być ograniczenia.Jak masz HDMI to problem z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obraz jest wyswietlany w natywnej rozdzielczości LCD to nic nie jest rozmazane.Czyli jak ustawisz 1366/768 na HD ready lub 1920/1080 na FullHD to będzie ok.Sprawdź jeszcze czy obraz z kompa po D-Sub może być wyswietlany przez LCD w pełnej rozdzielczości bo tutaj mogą być ograniczenia.Jak masz HDMI to problem z głowy.

Jest rozmazane.

 

Litery / obraz poddany AA (cleartype) wygląda tym lepiej (ostrzej) im mniejszy jest piksel (zakładając że odległość obserwacji jest stała). Tak więc litery na monitorze 22" o rozdzielczości natywnej 1920x1200 powiększone do 114-115% będą tak samo duże jak na 22" o natywnej 1680x1050 ... ale na modelu o "wyższej gęstości" ostrość czcionki/czytelność będzie wyraźnie większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już się całkiem pogubiłem. Może jest ktoś kto korzysta w ten sposób z podobnego lub tego TV i zda relacje jak to wygląda w praktyce. Zastanawiam się nad takim zakupem dlatego że od dawna chce moją 14'tke zamienić na coś większego, a do tego uśmierciłem mój monitor kilka dni temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już się całkiem pogubiłem. Może jest ktoś kto korzysta w ten sposób z podobnego lub tego TV i zda relacje jak to wygląda w praktyce. Zastanawiam się nad takim zakupem dlatego że od dawna chce moją 14'tke zamienić na coś większego, a do tego uśmierciłem mój monitor kilka dni temu.

Jak chcesz tylko do grania i filmów to możesz w tv iść (ale tutaj nie lepiej byłoby kupić PS3 i sprzedać PC ?) .... jak chcesz do www, pisania itd. (oczywiście łącznie z filmami i graniem) .... to ja bym wolał mniejszy a gęstszy ekran obserwować z kilkudziesięciu cm. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz tylko do grania i filmów to możesz w tv iść (ale tutaj nie lepiej byłoby kupić PS3 i sprzedać PC ?) .... jak chcesz do www, pisania itd. (oczywiście łącznie z filmami i graniem) .... to ja bym wolał mniejszy a gęstszy ekran obserwować z kilkudziesięciu cm.

Właśnie w tym rzecz że całkowicie miałby zastąpić monitor, PS3 i X360 są mi zbędne bo jeżeli gram to tylko w fps'y, a na padzie jakoś słabo mi to wychodzi. Wyglądało by to tak że 20% czasu TV, 20% jakieś filmy, 10% gry a reszta to przeglądarka i klient pocztowy. Chyba muszę mojego kompa podłączyć do jakiegoś TV i zobaczyć czy ostrość będzie dla dla mnie wystarczająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest rozmazane.

 

Litery / obraz poddany AA (cleartype) wygląda tym lepiej (ostrzej) im mniejszy jest piksel (zakładając że odległość obserwacji jest stała). Tak więc litery na monitorze 22" o rozdzielczości natywnej 1920x1200 powiększone do 114-115% będą tak samo duże jak na 22" o natywnej 1680x1050 ... ale na modelu o "wyższej gęstości" ostrość czcionki/czytelność będzie wyraźnie większa.

U mnie nie jest rozmazane ;)

 

Oczywiście w opisanym przypadku masz rację.

Ale coś mi się wydaje że się niezrozumieliśmy do końca.

 

I dodam że też wolę siedzieć z nosem w monitorze ale tylko w przypadku czytania bo resztę wolę oglądać na tv.

Wyjaśnię też że czytam wszystko z bardzo małej odległości ( gazety też ) i czytanie na tv odpada -takie zboczenie z czasów amigi i małych zdjec z gier w gazetach :wink:

 

 

PatrykU:

Jaki masz monitor/rozdzielczość.

Edytowane przez dustone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmazane czcionki? Bzdura jakaś :-)

Mając swojego Samsunga 32" przy 1920x1080 po HDMI (siedziąc metr przed ekranem) obraz jest jak żyleta i bije każdego LCD'ka (monitory) ;-) kąty, kontrast - idealne. Jak komuś "za duże wszystko" to zawsze może usiąść dalej. Dodatkowo odpalamy PIP i możemy oglądać miedzyczasie TV ;-)

 

Jeśli TV pod PC to tylko Sony/Samsung bo mają świetne wsparcie pod PC i jest specialny przeznaczony do tego tryb po HDMI. Teraz Samsung wprowadził serie B, która jest dosyć udana, a ponoć nawet lepsza niż A.

 

P.S. Nie używam cleartype, nigdy mi się nie podobało (nawet na 19"/22" lcd ;) )

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też cleartype nigdy nie pasowało. Monitor do tej pory miałem Samsunga 913n to 19` 1280x1024. Odległość jaka by mnie dzieliła od TV przy korzystaniu z kompa to około 1.6m. Osobiście myślałem o kupnie http://www.agito.pl/telewizory-lcd/sharp-3...?external=ceneo , może doradzicie mi na którego Samsunga w podobnej cenie mam zwrócić uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2100zł masz mój model (A656). Taniej to seria niżej (A551) - z PC nadal super, gorzej już z telewizją ;-)

Nie wiem jak tam z ceną z nowymi modelami z serii B, ale pewnie dużo drożej.

 

Jak kupisz samsunga to pamiętaj by podłączyć koniecznie do HDMI nr 2 (najczesciej, info w instrukcji) i w menu zmienić nazwę portu na PC (by obraz był prawidłowo wyświetlany).

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 7Press7

Ehh, ludzie, rozmazana czcionka to jest w starszych LCD czy kineskopach którego osobiście używam do Call of duty 4 :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2100zł masz mój model (A656). Taniej to seria niżej (A551) - z PC nadal super, gorzej już z telewizją ;-)

Nie wiem jak tam z ceną z nowymi modelami z serii B, ale pewnie dużo drożej.

 

Jak kupisz samsunga to pamiętaj by podłączyć koniecznie do HDMI nr 2 (najczesciej, info w instrukcji) i w menu zmienić nazwę portu na PC (by obraz był prawidłowo wyświetlany).

A co sądzisz o tym modelu http://www.electro.pl/produkt-SAMSUNG_TV_L...9-103659,3.html , wygląda na nowszy, pytanie tylko czy jest lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, ludzie, rozmazana czcionka to jest w starszych LCD czy kineskopach którego osobiście używam do Call of duty 4 :ph34r:

Mowa o cleartype i wpływu gęstości ekranu na obraz poddany AA .

 

Rozmazane czcionki? Bzdura jakaś :-)

Porównaj dwa monitory o różnej gęstości i tak ustawionej wielkości czcionek poddanych AA by była na obu "widocznie" identyczna to pogadamy.

 

Mi też cleartype nigdy nie pasowało. Monitor do tej pory miałem Samsunga 913n

Przy takim monitorze to ja się nie dziwię (brak DVI)

 

19` 1280x1024.

I niska gęstość ekranu. Czcionki przy Cleartype na prawdę dobrze wyglądają po powiększeniu ze standardowych 96dpi na odpowiednio mniejszym pikselu (są ostre i gładkie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowa o cleartype i wpływu gęstości ekranu na obraz poddany AA .

 

Porównaj dwa monitory o różnej gęstości i tak ustawionej wielkości czcionek poddanych AA by była na obu "widocznie" identyczna to pogadamy.

 

I niska gęstość ekranu. Czcionki przy Cleartype na prawdę dobrze wyglądają po powiększeniu ze standardowych 96dpi na odpowiednio mniejszym pikselu (są ostre i gładkie).

To jest raczej oczywiste, że nim większa rozdziałka to większa szczegółowość przy tej samej wielkości (fizycznej) czcionek.

W wiekszosci osoby kupujace ekrany z wieksza rozdzielczoscia kupuja je dla wiekszego obszaru roboczego. Powiekszone strony internetowe wygladaja strasznie, na pulpicie szkoda mi miejsca. Tylko w programach tekstowych powiekszone czcionki cleartype nabierają sensu.

... ale o gustach i guścikach sie nie rozmawia ;-)

Edit: zresztą mowa jest tu tylko o jednym przypadku, czyli o zastosowaniu AA dla czcionek. Bez cleartype czcionki są tak samo ostre. Czyli ładne - kanciaste :-P

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiekszone strony internetowe wygladaja strasznie,

Powiem Ci że jest zadziwiająco dobrze (firefox 3.0.8).

Edit: zresztą mowa jest tu tylko o jednym przypadku, czyli o zastosowaniu AA dla czcionek. Bez cleartype czcionki są tak samo ostre. Czyli ładne - kanciaste :-P

Cóż ... gusta i guściki. Bez cleartype nie można tak płynnie skalować wielkości (w pewnym zakresie powiększenia szerokość/grubość liter jest stała co utrudnia czytelność - więc raczej trzeba założyć brak regulacji wielkości bez cleartype). Jak ostatnio oglądałem 32" TV wyświetlający pulpit to moją uwagę przykuwały ... subpiksele (czerwone otoczki przy literach itd. - pewnie byłem za blisko a piksel był za duży ... a przy większej odległości był dyskomfort ... ale oczywiście dla kogo innego może być ok {szczególnie dla dalekowidza}) ... to samo na domyślnie ustawionej 19" 5:4 1280x1024 (zwykła wielkość czcionek, brak AA) - też przeszkadzające subpiksele przy czytaniu.

I ponownie powróce do gustów - mi akurat te kanty bardzo nie leżą ;) ... ale ostrość bardzo lubię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 32 calowego LG jak bedziesz chciał to Ci podam konkretnie model, podpięty jest przez HDMI techlinka i obraz jest żyleta w rozdziałce natywnej ( HD ready), zapłaciłem za niego 1250zł na promocji w realu i nie wymieniłbym na żaden monitor :) poprostu grać na 32 calach to jest bajka :) i obraz jest cudowny i nie słuchaj że czcionki są nieostre albo coś bo to nie prawda tylko musisz kupic dobry kabel bo od tego też dużo zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 32 calowego LG jak bedziesz chciał to Ci podam konkretnie model, podpięty jest przez HDMI techlinka i obraz jest żyleta w rozdziałce natywnej ( HD ready), zapłaciłem za niego 1250zł na promocji w realu i nie wymieniłbym na żaden monitor :) poprostu grać na 32 calach to jest bajka :) i obraz jest cudowny i nie słuchaj że czcionki są nieostre albo coś bo to nie prawda tylko musisz kupic dobry kabel bo od tego też dużo zależy.

Oglądasz z odległości 70 cm i masz włączony cleartype?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable, kable... Ostatnio czytałem dość duży test, z którego wynikało, że do 5 czy 6 metrów w sumie każdy [z testowanych] kabel HDMI daje sobie świetnie radę i to w FullHD przy zwiększonej głębii koloru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że jest zadziwiająco dobrze (firefox 3.0.8).

 

Cóż ... gusta i guściki. Bez cleartype nie można tak płynnie skalować wielkości (w pewnym zakresie powiększenia szerokość/grubość liter jest stała co utrudnia czytelność - więc raczej trzeba założyć brak regulacji wielkości bez cleartype). Jak ostatnio oglądałem 32" TV wyświetlający pulpit to moją uwagę przykuwały ... subpiksele (czerwone otoczki przy literach itd. - pewnie byłem za blisko a piksel był za duży ... a przy większej odległości był dyskomfort ... ale oczywiście dla kogo innego może być ok {szczególnie dla dalekowidza}) ... to samo na domyślnie ustawionej 19" 5:4 1280x1024 (zwykła wielkość czcionek, brak AA) - też przeszkadzające subpiksele przy czytaniu.

I ponownie powróce do gustów - mi akurat te kanty bardzo nie leżą ;) ... ale ostrość bardzo lubię

to był 32" HDready czy full?

Czerwona otoczka przy czcionkach to wina braku trybu PC w TV ;-) gdy wyłącze ten tryb to też takie coś mam. Ogólnie kolor czerwony wtedy "szwankuje" i nie jest ostry. Dlatego, gdy chcemy TV pod PC jako monitor to tylko Sony/Samsung.

Mi bez znaczenia czy blisko czy daleko. 1920x1080 przy 32" to nie jest jeszcze tak źle, monitory o tej przekątnej mają 2560x1600.

Kable, kable... Ostatnio czytałem dość duży test, z którego wynikało, że do 5 czy 6 metrów w sumie każdy [z testowanych] kabel HDMI daje sobie świetnie radę i to w FullHD przy zwiększonej głębii koloru.

Dokładnie. Ludzie nadal są pogrążeni w mitach, że droższy kabel cyfrowy=lepsza jakość :-|

Jakość wyświetlanego obrazu ZAWSZE będzie taka sama, niezależnie od jakości kabla. Jakość wyświetlanego obrazu może różnić się tylko i wyłącznie obsługiwanymi standardami. A teraz każdy najtańszy kabel HDMI obsługuje wszystko...

Gdy jakość kabla będzie za słaba to... obrazu po prostu nie będzie :-P

Dlatego szanowny kolego raczyk przeczytaj jeszcze raz dokładnie o jakich "nieostrych" czcionkach rozmawiamy.

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowa o cleartype i wpływu gęstości ekranu na obraz poddany AA .

 

 

Porównaj dwa monitory o różnej gęstości i tak ustawionej wielkości czcionek poddanych AA by była na obu "widocznie" identyczna to pogadamy.

 

 

Przy takim monitorze to ja się nie dziwię (brak DVI)

 

 

I niska gęstość ekranu. Czcionki przy Cleartype na prawdę dobrze wyglądają po powiększeniu ze standardowych 96dpi na odpowiednio mniejszym pikselu (są ostre i gładkie).

Kyle nie tlumacz, na nic to... jak koles siedzi metr od 32" TV to on juz chyba i tak nie widzi...wiec tego o czym piszesz na pewno nie dostrzeże...

 

Jakby ktos nie wiedzial przy ekranach LCD idealna odgleglosc to jest 2,5x przekatna, i to wymyslili ludzie troszke madrzejsi niz kazio co sobie TV zamiast monitora kupil.

 

Zeby nie bylo ze sie czepiam, Mam lcd samsunga 32 cale , ogladam filmy i gram na nim z odleglosci okolo 2 metrow, gdy nieraz przegladam forum (nie chce mi sie wstawac do monitora) to daje rade...ale na dluzsza mete jest to strasznie meczace, a jak podchodze do TV aby przelaczyc cos na amplitunerze...to mimo iz mam wlaczane oszczedzanie energii na panelu, to od TV promieniuje bardzo duze cieplo...a metr od niego to nie wyobrazam sobie siedziec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie polecił TV LCD jako monitor ,sam mam TV LCD Full HD 37cali philipsa i do filmów ,gier spoko ,ale jak bym miał korzystać na co dzień z niego to słabo. Komp do codziennego użytku i grania na LCD 22" a filmy na LCD TV ,takie jest moje zdanie ,na pewno nie używał bym TV do pracy co dziennej. A po za tym odpuść sobie tego sharpa mają bardzo ciemną matryce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle nie tlumacz, na nic to... jak koles siedzi metr od 32" TV to on juz chyba i tak nie widzi...wiec tego o czym piszesz na pewno nie dostrzeże...

 

Jakby ktos nie wiedzial przy ekranach LCD idealna odgleglosc to jest 2,5x przekatna, i to wymyslili ludzie troszke madrzejsi niz kazio co sobie TV zamiast monitora kupil.

 

Zeby nie bylo ze sie czepiam, Mam lcd samsunga 32 cale , ogladam filmy i gram na nim z odleglosci okolo 2 metrow, gdy nieraz przegladam forum (nie chce mi sie wstawac do monitora) to daje rade...ale na dluzsza mete jest to strasznie meczace, a jak podchodze do TV aby przelaczyc cos na amplitunerze...to mimo iz mam wlaczane oszczedzanie energii na panelu, to od TV promieniuje bardzo duze cieplo...a metr od niego to nie wyobrazam sobie siedziec...

Nie powiedziałem że siedze na codzień metr przed... Tylko jak potrzebuję.

Tak na ogół to tak jak Ty czyli prawie/około 2 metry, zalezy jak sie biurko przesunie (kółka są przydatne). Wzrok mam idealny i ostatnio byłem badany u lekarza, zero zaburzeń.

Emisja ciepła w moim modelu nie jest duża. Ba bym rzekł, że niektóre skopane monitory LCD grzeją mocniej.

Jak masz źle skonfigurowany kontrast (pewnie jakiś dynamiczny) to pewnie grzeją Ci lampy na kilometr, a światło prześwietla Ci wszystko w zasięgu "tego" metra.

Przy dobrej konfiguracji jasności/kontrastu wydaję mi się, że taki TV LCD sprawuje się dużo lepiej niż ekran z b. małą plamką - nie dość że trzeba siedzieć 20-50cm przed ekranem to litery są bardzo małe. A tak na swoim TV mam dużą czytelną czcionkę i nie muszę nigdy wytężać wzroku by przeczytać cokolwiek. Być może jest ostra i kanciasta a cleartype wygląda brzydko, aczkolwiek mi to nie przeszkadza bo i tak nigdy nie używam (na laptopie który ma 15" i rozdzielczość 1280x800 też mi się średnio podoba).

Kiedyś ludzie posiadali kineskopy 14" a kineskop 19" był MEGA duży i też chodziły opinie typu: po co takie duże, dla ślepego, dużo ciepła itp itd. Czasy się zmieniają. Teraz ludzie używają do domowych warunków projektorów i mają ekrany 100"...

Fakt faktem nie każde TV LCD nadaję sie jako monitor, ale niektóre modele są wręcz "stworzone"* do tego (*tak, pierwotnie to są stworzone do oglądania TV). A za takie 2000 praktycznie nie znajdziesz monitora LCD z dobrą matrycą, tyloma wejściami, już nie wspomne o tunerze TV ;-) A najlepsze są kąty widzenia oraz skalowanie obrazu - w końcu można pograć w Heroesów3 w HotSeats bez przesiadania się i zmieniania miejsc :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem tylko napisać, że wyłączenie ClearType na TV daje rozciapaną czcionkę za to z CT sa idealne także zanim ktos zacznie jak to Cleartype jest bee na TV to niech go właczy i wyłączy i zobaczy jak wyglądają literki bez np. w takim foobarze a z cleartypem.

Z grzaniem lamp moja matryca jest letnia miałem na chacie samsunga 32 rke z tydzień bo rypaliśmy na konsolach to grzał się jak elektrownia atomowa także chyba od Tv zależy.

Trzeba tez szukać TV które ma port oznaczony HDMI/DVI bo inaczej można się srogo przejechać ja mam próbke jak to wygląda jak podepnę TV pod gniazdo drugie HDMi nie przystosowane do sygnału z kompa obramówki w okół czcionek duszki czy jak to nazwać no padaka i wtedy pomaga wyłączenie cleartype :) ale i tak jest nędza. Na koniec wszystko rozbija się o to co kto lubi jak ktoś woli mały ekran i mała plamkę niech idzie w monitory jak ktoś woli dużą i duży ekran to TV ja tam wole TV ale jestem krótko widzem -1 na obie gałki :) a z odległością co kto lubi jak gram to na PC i pisze to siedzę ~1m-1,2m a na konsoli około 3 może z 3,5 i w obu przypadkach jest ok także żeby nie oglądać matryc TN jestem skory znosić trudy grania na 32 calowym TV i oglądania filmów ba nawet pisania na forum :) boli mnie tylko, że sporo prądu to żre ale co tam da się przeżyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to jest tak że jedni są zadowoleni z HD ready i jakości obrazu jaki maja a drudzy nie. Ja jestem zadowolony mam ostry wyraźny obraz z pięknymi kolorami, nie mam żadnych szumów czy tym podobnych badziewi. A ktoś mi powie że on ma FullHD i ma nie wyraźny obraz. Ja odpowiem że jest pedantem który sie czepia o wszystko co może i ma pieniądze. Bo prawda jest właśnie taka że jak sie na coś ma to sie wybrzydza i na wszystko mówi [ciach!]o a jak trzeba na coś składać kase to sie już inaczej patrzy. Ja siedze metr od TV i mi to nie przeszkadza. Najlepiej to sie nie pytaj nas czy TV sie nadaje bo każdy Ci powie inaczej tylko idź sobie do jakiegoś sklepu dużego, weź ze soba laptopa podpinaj pod telewizory które Cie interesują żeby zobaczyć jakoś obrazu i sam stwierdzisz czy Ci sie podoba czy nie. Ja tak właśnie robiłem i między samsungiem a LG wybrałem ten 2. Są gusta i guściki są ludki i ludziki.

Edytowane przez raczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz kupic dobry kabel bo od tego też dużo zależy.

Kable, kable... Ostatnio czytałem dość duży test, z którego wynikało, że do 5 czy 6 metrów w sumie każdy [z testowanych] kabel HDMI daje sobie świetnie radę i to w FullHD przy zwiększonej głębii koloru.

Jak dlugo jeszcze ludzie beda wierzyc w brednie, ze w polaczeniu cyfrowym kabel wplywa na jakosc obrazu :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem tylko napisać, że wyłączenie ClearType na TV daje rozciapaną czcionkę za to z CT sa idealne także zanim ktos zacznie jak to Cleartype jest bee na TV to niech go właczy i wyłączy i zobaczy jak wyglądają literki bez np. w takim foobarze a z cleartypem.

Ależ drogi kolego, oczywiście że włączyłem CT i wyłączyłem zanim napisałem swojego ostatniego posta. Najwidoczniej każde TV jest inne,... albo też i gusta.

bo to jest tak że jedni są zadowoleni z HD ready i jakości obrazu jaki maja a drudzy nie. Ja jestem zadowolony mam ostry wyraźny obraz z pięknymi kolorami, nie mam żadnych szumów czy tym podobnych badziewi. A ktoś mi powie że on ma FullHD i ma nie wyraźny obraz. Ja odpowiem że jest pedantem który sie czepia o wszystko co może i ma pieniądze. Bo prawda jest właśnie taka że jak sie na coś ma to sie wybrzydza i na wszystko mówi [ciach!]o a jak trzeba na coś składać kase to sie już inaczej patrzy. Ja siedze metr od TV i mi to nie przeszkadza. Najlepiej to sie nie pytaj nas czy TV sie nadaje bo każdy Ci powie inaczej tylko idź sobie do jakiegoś sklepu dużego, weź ze soba laptopa podpinaj pod telewizory które Cie interesują żeby zobaczyć jakoś obrazu i sam stwierdzisz czy Ci sie podoba czy nie. Ja tak właśnie robiłem i między samsungiem a LG wybrałem ten 2. Są gusta i guściki są ludki i ludziki.

Moim zdaniem (podobnież jak kolega Art385 napisał) najważniejsze jest to by TV obsługiwało tryb PC. I od tego z pewnością już nie zależy gust,... No chyba, że ktoś lubi gdy TV dodaje swoje dopalacze oraz nadmierną ostrość przy podłączeniu PC :-P

Jak dlugo jeszcze ludzie beda wierzyc w brednie, ze w polaczeniu cyfrowym kabel wplywa na jakosc obrazu

Może wpływać, gdy kabel nie obsługuje pewnych standardów np. HDMI wersji 1.3 - deep color (czy jakoś tak). Oczywiście to nie wynika z jakości wykonania kabla, tylko jak właśnie pisałem - z braku obsługiwania pewnych standardów. Dlatego też kabel HDMI sprzed paru lat za 100zł może być gorszy niż ten za 20zł kupiony teraz obsługujący wszystkie standardy ;-)

 

Edit: ktoś na forum pokazywał i mówił, że w ten sposób kable "jakościowo" się różnią, ale zapewne powstał głuchy telefon. Następnym razem sprawdze dokładnie informacje zanim cokolwiek napiszę - z góry przepraszam za pomyłkę.

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wpływać, gdy kabel nie obsługuje pewnych standardów np. HDMI wersji 1.3 - deep color (czy jakoś tak). Oczywiście to nie wynika z jakości wykonania kabla, tylko jak właśnie pisałem - z braku obsługiwania pewnych standardów. Dlatego też kabel HDMI sprzed paru lat za 100zł może być gorszy niż ten za 20zł kupiony teraz obsługujący wszystkie standardy ;-)

!!!?

 

Różnice między kablami to np. jakość ekranowania pomiędzy poszczególnymi żyłami i/lub od zakłóceń zewn. itd. Dobry jakościowo kabel HDMI z czasów kiedy nie było HDMI 1.3 będzie lepszy niż syf powodujący artefakty za kilka PLN z napisem :"zgodny ze standardem 1.3 i jedna druga ". Od "obsługi standardów " jest elektronika.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...