Skocz do zawartości
PatrykU

Tv Lcd Jako Monitor

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdzałem monstera kabel który koleżka łyknął za jakąś grubsza kasę między moim "syfem" za 40zł z dławikami i HDMI 1.3 nie ma zupełnie żadnej różnicy może dla tego że mój to HDMI->DVI a tamten to hdmi->hdmi ale różnicy nie ma i on też jej nie widział ale znowu profesjonalnego sprzętu do pomiaru parametrów obrazu nie mam więc wierze tylko moim oczom.

W każdym razie kabel za 100zł nigdy nie będzie gorszy od tego za 20zł ten za 20zł może najwyżej być tak samo dobry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos nie wiedzial przy ekranach LCD idealna odgleglosc to jest 2,5x przekatna, i to wymyslili ludzie troszke madrzejsi niz kazio co sobie TV zamiast monitora kupil.

Jakby ktoś nie wiedział to przy sygnale sd i 1366/768 to się zgadza ale przy sygnale i matrycy FullHD już nie.

Przy 40" odległość powinna wynosić 1,6 m wg standartu THX :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem monstera kabel który koleżka łyknął za jakąś grubsza kasę między moim "syfem" za 40zł z dławikami i HDMI 1.3 nie ma zupełnie żadnej różnicy może dla tego że mój to HDMI->DVI a tamten to hdmi->hdmi ale różnicy nie ma i on też jej nie widział ale znowu profesjonalnego sprzętu do pomiaru parametrów obrazu nie mam więc wierze tylko moim oczom.

W każdym razie kabel za 100zł nigdy nie będzie gorszy od tego za 20zł ten za 20zł może najwyżej być tak samo dobry ;)

HDMI za 40 PLN raczej syfem nie jest. Jeśli nie przekłamuje danych (a najprawdopodobniej nie przekłamuje) to nie będzie różnicy między nim a jakimś za 1500 PLN. Co do tańszych kabli (do 20 PLN) byłbym ostrożny ... im taniej tym większe ryzyko że próg jakościowy zostanie przekroczony w dół (próg przy którym występują przekłamania). Nie wykluczone że taki model za 20 PLN będzie działał super przy fullHD p ... ale różnie to może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu się muszę zgodzić w tanich kablach z chin to loteria, może być super ekstra a może być o Boże tragedia ale ogólnie przy cyfrowym połączeniu mamy sporo szanse na powodzenie.

Dlatego warto wydać te 30-40 zł jak się uda to jesteśmy 100 do przodu jak nie to jesteśmy do tyłu tylko 40 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, kupuję ten model http://www.agito.pl/telewizory/samsung-32-...405.343106.html .

 

Mam teraz inne pytanko, jest możliwość żeby dźwięk puścić jednym kablem z obrazem(HDMI), mam X-Fi Extreme Music i Zotac 8800GT. Jeżeli nie, to jak najlepiej podłączyć TV z kartą dźwiękową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...