Skocz do zawartości
Spidiii

Hot Flash Biosu Z Nf7-s Rev 2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam krótkie pytanie.

 

Czytalem o tym dużo i próbowałem samemu wszystko zrobić ale poprostu nie wiem czy jest to możliwe. Tak więc przechodząc do sedna sprawy.

 

Posiadam płytę Abit nf7-s rev 2.0. Podczas kręcenia procka normalnie jak zawsze wszystko zapisałem i wyszedłem z biosa. Robi się restart piknięcie MB ze wszystko ok i nagle komp gasnie. Po próbach włączenia widac tylko czarny ekran, 0 pikniec gniazdo od Audio to swiatłowodowe nie gasnie na chwile nawet wiec w 99% bios sie sypną. Dodam, że wszystkie komponenty działają na 2 płytce Epox 8RDA3I której właśnie chciałem użyć do Hot flasha ale pojawia mi się mały problem. Sprawdzałem Biosy i po zerwaniu z obu naklejek.

 

Bios Abita to W39V040AP PLCC-32 4MB

Bios Epoxa to W49V002AP PLCC-32 2MB

 

Ale czytałem, że można do tego celu użyć właśnie płytek epoxa 8rda3+. W sumie obie są na nf2 ale jak wypaliłem sobie płytkę cd startującą ms-dosa z nf7d_27.bin i tym programikiem do flashowania biosu. Cała operacja wymiany biosow podczas działajacego kompa przebiega sprawnie i bios od epoxa po paru probach wciaz dziala wiec chyba to mam opanowe dobrze nistety po odpaleniu programiku i po wpisaniu nazwy pliku bin wyskakuje mi error. Niestety nie jestem w stanie dac screenshota bo nie ma mnie aktualnie w domu. Tak samo podczas prob hotflasha w windowsie. Mowi, ze nie zgadza sie file size.

 

Tak wiec pytanie czy warto wogole kupowac dzialajaca dyskietke zeby zrobic to samo z flopa a nie CD. Badz uzyc tego programiku to ratowania kompa gdzie bootuje sie z flopa gdzie jest bios ( czytalem ze zeby to sie udalo to musi wogole grafe zalaczac i musi pokazac sie jakis tam blad biosu ) czy od razu szukac albo innej plyty glownej zeby zrobic hot flasha badz kupowac gotowa kosc z allegro czy poprostu olac abita i zainstalowac caly hardware na tym epoxie.

 

Czy poprostu cos zle robie i np wziac inne biosy jeszcze albo cos tego typu ?

 

Dzieki za pomoc.

Edytowane przez Spidiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mega krotkie pytanie...

 

a probowales uruchomic kompa ze standardowymi ustawieniami biosu wciskajac "ins" lub resetowac bios clcmos?

Tak oczywiscie to bylo pierwsze co zrobilem. Tak samo poprzez wyjęcie baterii. Rozlozylem tez calego kompa na czescie pierwsze i odlaczylem od plyty wszystko lacznie z procem bateryjka itp polezalo z 1h i po podlaczeniu poza obudowa tez nie dawalo znaki zycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musimy generalnie wiedzieć co to za bios. A nie masz gdzie jakiego znajomego co ma NF7-S?

No niestety nikt z moich znajomych nie posiada takich plytek na terenie Gdyni. Dzownilem nawet do sklepu gdzie handluja urzywanym sprzetem i niestety tez nie byli mi w stanie pomoc. Co masz na mysli mowiac o biosie ? czy moge to sprawdzic za pomoca jakiegos innego kompa? Czy chodzi o ciag znakow z podnaklejki bo jesli tak to jest na gorze : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, tak to jest jak się myśli na szybko. Co to za błąd.

Ja bym to nazwał przyzwyczajeniem do ludzi ktorzy pytaja na forum przed tym jak uzyja googli :)

Wstawie screenshoty za okolo godzinke jak bede w domu. Dzieki za szybkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...