Skocz do zawartości
Cichy9

Problem Z Kartą Graficzną Ati Radeon 4650hd 1024mb

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z kartą graficzną ATI Radeon 4650HD 1024 mb. Konfiguracja mojego komputera wygląda następująco:

 

Płyta główna: GIGABYTE M61PME- S2

Procesor- AMD Athlon 64 x2 Dual Core

Pamięć- 3GB

Karta graficzna: ATI Radeon 4650HD 1024mb do tego zintegrowana z płytą główną karta graficzna NIVIDIA GeForce 6150SE 256mb

System: Windows XP SP2 (wcześniej miałem SP3, ale błąd występował także)

 

Mój problem polega na tym, że w niektórych grach np Company of Heroes: Chwała bohaterom, GRID, NFS: Undercover występuje błąd sterownika i niemożliwe jest kontynuowanie gry. Dlatego proszę Was o pomoc, co może być przyczyną tego? Zainstalowałem najnowsze sterowniki z linku http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst...p=xp/radeonx-xp ,ale problem występuje nadal. Jeśli macie pytania lub coś pominąłem, piszcie, a udzielę informacji.

 

Proszę o pomoc, z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz zasilacz? U mnie kilka lat temu tak sie działo z Radeonen 9800PRO - winowajcą okazał sie uszkodzony (wybrzuszone kondensatory) zasilacz noname "420W", po jego wymianie problem zniknął.

 

Ewentualnie wyłącz VPU Recover i sprawdź zachowanie kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Przeczytac co jest na naklejce. VPU Recover to najczestszy blad sterownika wynikajacy albo ze zle ustawionych pamieci , albo za slabego zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwórz obudowę i zobacz na tabliczce jaki producent.

Mam dokładnie to samo z ati 4850, (były wątki o moim problemie) zmieniłem zasiłkę i to samo (miałem bequiet teraz chief'a) teraz mam nową kartę i to samo !!!.

Poza tym na zagranicznych forach jest mnóstwo wątków o podobnym problemie ...

U siebie obstawiam płytę albo proca.

Sprawdź czy jak zjedziesz z ustawień w grze czy masz tak samo, bo ja nie!

aha tylko jak zmieniłem grafe na gefor'a a wczesniej na kanapkę od ati to problemu nie miałem, więc dla mnie to zagadka nie lada...

Możę moja płyta (sztuka, nie model !!) nie lubi 4850 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ten problem dotyczy:

-mocy zasilacza

-wadliwej fizycznie karty

-problemu z ramami

-niekompatybinosci z mobasem

 

Sam mam 4870 i ani razu w ciagu 7 miesiecy pod XP , pod vista - nie mialem tego problemu do nia dzisiejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...