Skocz do zawartości
kurniczek

Dzbanek Brita Z Filtrem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki sprzet http://www.allegro.pl/item608253253_dzbane...ady_maxtra.html i przy okazji problem, poniewaz z przefiltrowanej wody wypadaja drobinki wegla.

Z FAQ ze strony producenta

Czym są czarne drobinki w moim dzbanku i czy mogą być szkodliwe?

 

Sporadycznie może zdarzyć się, że z wkładu wydobywają się drobne granulki węgla. Tak naprawdę są to fragmenty cząsteczek węgla, które ukruszyły się w procesie transportu. Zawartość wkładu posiada właściwe atesty żywnościowe i jest całkowicie niegroźna dla zdrowia człowieka. Ponadto przypadki nadkruszenia się cząsteczek węgla nie wpływają na możliwości filtracyjne wkładu. Aby uniknąć przenikania cząsteczek węgla do wody filtowanej należy odpowiednio przeprowadzić proces aktywacji wkładu i pamiętać o przelaniu dwóch pierwszych porcji wody przez wkład. Woda ta nie jest przeznaczona do spożycia.

Wynika, ze to jest nie grozne dla zdrowia czlowieka, jednak nie chce mi sie w to za bardzo wierzyc.

(Oczywiscie proces aktywacji zostal wykonany tak jak bylo napisane w instrukcji)

Czy naprawde te granulki wegla sa niegrozne dla czlowieka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę nie na temat ale zobaczcie jak ta firma nazywa się poza granicami naszego kraju:

 

http://www.trudnoca.net/forum/viewtopic.php?f=93&t=4108

 

lol

 

Googlowałem sobie przed chwilą i sporo takich obrazków znalazło.

Edytowane przez stranded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że się dołącze do wątku i odświerzę go nieco. Chciał bym zapytać co ogólnie sądzicie o filtrach Brita, czy uważacie że woda z nich jest naprawdę czystsza? Czy można z takiego filtra pić wodę bez przegotowania czy lepiej jeszcze ją przegotować? Spotkałem się raz z taką opinią, że woda z tych filtrów jest za bardzo czysta a przecież organizm człowieka potrzebuje nieco innych substancji?? Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przegotowania to sobie możesz pić wodę mineralną z butelki, filtr ci nie zatrzyma i nie wybije bakterii/drobnoustrojów które mogą się znajdować w wodzie kranowej, niby woda przechodzi badania na zawartość tych rzeczy i niby ma być bezpieczna dla człowieka ale to różnie to bywa (zwłaszcza w przypadku studni głębinowych... tam to można czasami całą florę znaleźć hehe). Co do samych filtrów oczywiście są w jakimś stopniu tam skuteczne ale tylko pod warunkiem, że zmienia się wkłady w tych filtrach bo znam takie przypadki gdzie ludzie filtrują tym filtrem wodę przez rok i więcej, a jakie to ma działanie na organizm i co przez ten czas ten filtr zatrzymał, co się tam rozwija to głowa boli - taki mały reaktor biologiczny :lol:

pytasz też czy woda nie jest za czysta, przecież człowiek nie pije tylko wody z kranu na herbatę, minerały to ne tylko kranówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przegotowania to sobie możesz pić wodę mineralną z butelki, filtr ci nie zatrzyma i nie wybije bakterii/drobnoustrojów które mogą się znajdować w wodzie kranowej, niby woda przechodzi badania na zawartość tych rzeczy i niby ma być bezpieczna dla człowieka ale to różnie to bywa (zwłaszcza w przypadku studni głębinowych... tam to można czasami całą florę znaleźć hehe). Co do samych filtrów oczywiście są w jakimś stopniu tam skuteczne ale tylko pod warunkiem, że zmienia się wkłady w tych filtrach bo znam takie przypadki gdzie ludzie filtrują tym filtrem wodę przez rok i więcej, a jakie to ma działanie na organizm i co przez ten czas ten filtr zatrzymał, co się tam rozwija to głowa boli - taki mały reaktor biologiczny :lol:

pytasz też czy woda nie jest za czysta, przecież człowiek nie pije tylko wody z kranu na herbatę, minerały to ne tylko kranówka.

Bzdury. Od 18 lat piję nieprzegotowaną kranówę i nadal żyję. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież nie napisałem, że w twoim kranie jest ciach!o, różnie jest więc nie uogólniaj, nikt ci kranówki nie zabroni pić twój wybór, zresztą jak byś wiedział jak się oczyszcza i uzdatnia wodę która leci z kranu to nie wiem czy byś był tak pewnie pisał o bzdurach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież nie napisałem, że w twoim kranie jest [ciach!]o, różnie jest więc nie uogólniaj, nikt ci kranówki nie zabroni pić twój wybór, zresztą jak byś wiedział jak się oczyszcza i uzdatnia wodę która leci z kranu to nie wiem czy byś był tak pewnie pisał o bzdurach.

Nie mówiąc już o tym że po drodze z zakładu uzdatniania jest kilka kilometrów rurociągów nim doleci do kranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam brite Classic...

Poprawa smaku kawy/herbaty/innych szczochów 100%

I wreszcie nie ma kamienia w czajniku...

 

No i nie czuje piasku w nerkach...

 

U siebie nie zauwarzyłem Węgla aktywnego w wodzie... ( inny rodzaj wkładu mam )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...