Skocz do zawartości
stolara

Antec True Power New

Rekomendowane odpowiedzi

Na rynku pojawiła się kolejna seria zasilaczy Antec TruePower New która posiada certyfikat 80PLUS®BRONZE. Cena obecnie jest wysoka, ale może są już dumni posiadacze którzy podzielą się wrażeniami. :rolleyes:

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Specyfikacja techniczna"
* Wymiary: 15cm (szer.) x 8.6cm (wys.) x 15cm (dł.)

* Waga: 2,3 kg netto

* Kolor: czarny mat

* Standardy: EPS12V v2.91, ATX12V 2.3, SLI, CF

* PFC: aktywne (PF: 0,99)

* MTBF: 100 000 godz.

* Certyfikat ROHS: tak

* Certyfikaty bezp.: UL, CUL, CE, CB, FCC Class B, TUV, CCC, C-tick, BSMI

* Sprawność energetyczna.:

* TP-550: 85.25% (certyf. 80PLUS®BRONZE)

* TP-650: 86.47% (certyf. 80PLUS®BRONZE)

* TP-750: 86.31% (certyf. 80PLUS®BRONZE)

* TP-750 BLUE: 86.45% (certyf. 80PLUS®BRONZE)

* Okablowanie: stało-modularne; czarne oploty

* Wentylacja: 1 x went. 120mm ADDA; wolnoobrotowy, sterowany sygnałem PWM

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Zabezpieczenia"
* SCP (Short Circuit Protection)

* OVP (Over Voltage Protection)

* OPP (Over Power Protection)

* OTP (Over Temperature Protection)

* OCP (Over Current Protection)

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Model TP-550"
* Prąd wejścia: 100 ~ 240V / 47 ~ 63Hz / 4A

* Obciążalność linii +5V: 25A

* Obciążalność linii +3,3V: 25A

* Obciążalność linii +12V1: 20A

* Obciążalność linii +12V2: 20A

* Obciążalność linii +12V3: 20A

* Obciążalność linii +12V4: 20A

* Obciążalność linii -12V: 0.8A

* Obciążalność linii +5VSB: 3A

* Max. obciążenie łączne linii +12V: 540W (45A)

* Max. obciążenie łączne linii +3,3V i +5V: 140W

* Łączna moc ciągła: 550W

 

Złącza zasilania:

* 1 x 20/24-pin ATX

* 1 x 4-pin 12V ATX

* 1 x 8-pin EPS12V ATX

* 1 x 6+2-pin PCI-E

* 3 x 4-pin MOLEX

* 3 x 5-pin SATA

* 1 x 4-pin FLOPPY

* 1 x 6-pin PCI-E (odłączana linia)

* 6 x 5-pin SATA (odłączana linia)

* 6 x 4-pin MOLEX (odłączana linia)

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Model TP-650"
* Prąd wejścia: 100 ~ 240V / 47 ~ 63Hz / 4.5A

* Obciążalność linii +5V: 25A

* Obciążalność linii +3,3V: 25A

* Obciążalność linii +12V1: 22A

* Obciążalność linii +12V2: 22A

* Obciążalność linii +12V3: 25A

* Obciążalność linii +12V4: 25A

* Obciążalność linii -12V: 0.8A

* Obciążalność linii +5VSB: 3A

* Max. obciążenie łączne linii +12V: 648W (54A)

* Max. obciążenie łączne linii +3,3V i +5V: 170W

* Łączna moc ciągła: 650W

 

Złącza zasilania:

* 1 x 20/24-pin ATX

* 1 x 4-pin 12V ATX

* 1 x 8-pin EPS12V ATX

* 2 x 6+2-pin PCI-E

* 3 x 4-pin MOLEX

* 3 x 5-pin SATA

* 1 x 4-pin FLOPPY

* 2 x 6-pin PCI-E (odłączana linia)

* 6 x 5-pin SATA (odłączana linia)

* 6 x 4-pin MOLEX (odłączana linia)

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Model TP-750 i TP-750blue"
* Prąd wejścia: 100 ~ 240V / 47 ~ 63Hz / 5A

* Obciążalność linii +5V: 25A

* Obciążalność linii +3,3V: 25A

* Obciążalność linii +12V1: 25A

* Obciążalność linii +12V2: 25A

* Obciążalność linii +12V3: 25A

* Obciążalność linii +12V4: 25A

* Obciążalność linii -12V: 0.8A

* Obciążalność linii +5VSB: 3A

* Max. obciążenie łączne linii +12V: 744W (62A)

* Max. obciążenie łączne linii +3,3V i +5V: 170W

* Łączna moc ciągła: 750W

 

Złącza zasilania:

* 1 x 20/24-pin ATX

* 1 x 4-pin 12V ATX

* 1 x 8-pin EPS12V ATX

* 2 x 6+2-pin PCI-E

* 3 x 4-pin MOLEX

* 3 x 5-pin SATA

* 1 x 4-pin FLOPPY

* 2 x 6-pin PCI-E (odłączana linia)

* 6 x 5-pin SATA (odłączana linia)

* 6 x 4-pin MOLEX (odłączana linia)

Na zasilacze udzielana jest 60 miesięczna gwarancja co bardzo cieszy.

 

Testy:

www.hitechlegion.com- TP-550

www.pcper.com- TP-750

www.jonnyguru.com- TP-750

www.frazpc.pl- TP-550, TP-650

Edytowane przez stolara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba już wiem, jaki będzie mój kolejny zasilacz :).

 

A że jestem maniakiem ciszy , to wybór padł na Antec TruePower New TP-650.

 

Jak stane się jego posiadaczem , to zdam relacje z jego użytkowania ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie postaram się napisać coś wiecej. Narazie mapisze tylko że zasilacz jest zaje***** . Wart swoich $$ . Chyba jedne z najcichszych PSU i najlepiej wykonanych ( elektonika i stabilność napięć ) obecnie na rynku :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie postaram się napisać coś wiecej. Narazie mapisze tylko że zasilacz jest zaje***** . Wart swoich $$ . Chyba jedne z najcichszych PSU i najlepiej wykonanych ( elektonika i stabilność napięć ) obecnie na rynku :).

a kabelki da sie ladnie ulozyc ? bo molex ma nie odłaczane... Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc obiecana relacja z użytkowania zasilacza Antec TruePower New 650W.

 

Na wstępie dlaczego nie Enermax/Seasonic/Corsair/BeQuiet ??. A no dlatego że :

Enermax – problemy z głosnymi wentylatorami i przypadki że po jakimś czasie zasilacz zaczyna „piszczeć” . Poza tym Modu 82+ 625W ma o 2A mniejszą obciążalność niż Antec.

Seasonic – głównie dla tego że ostatnim czasie ta marka to „widmo” na polskim rynku, a co się z tym wiąże mało recenzji i informacji od użytkowników. Poza tym nic ciekawego nie znalazłem co by mnie interesowało.

Corsair – no to właściwie najpopularniejszy Seasonic na polskim rynku :P. Ale liczne przypadki „cykania” elektroniki i mieszane opinie o tych zasilaczach. Poza tym cena , owszem niska, ale skądś się ona wzięła. I jak mi ktoś mówi że za cene antena mogłem mieć Corsaira 750W . To skądś się jednak ta niższa cena musiała wziąć. A 7 lat gwary mnie nie kręci. Poza tym szerokie taśmy w wykonaniu Corsaira to jakaś pomyłka dla mnie. Nie ma to jak okrągłe przewody w oplotach . Łatwiej je upchać i mniejszy opór powietrzu stawiają.

BeQuiet – Tutaj wchodził w rachubę model DarkPower 650W. Ale w bezpośrednim porównaniu przegrywał a Antekiem 650W. Mocowo , sprawnościa, ilością przewodów i głośnością.

Link do recenzji Anteca i porównanie do wyżej wspomnianego BQ

http://www.frazpc.pl/artykuly/713/ANTEC/TR...NEW/550W/i/650W

 

No to krótkim wstępie :-) . Wracam do Anteca.

Zasilacz może nie błyszczy jakimś oszałamiającym wyglądem w stylu Corsaira , czy BeQuiet. Ładnie pomalowana obudowa, nie taka świecąca jak w BQ i nie taka krzykliwa jak w Corsair. No raczej nie woła do użytkownika „zobacz jaki jestem super” . Ale o czym później nie to jest najważniejsze :).

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Należy wspomnieć że sam zasilacz nie jest dużych wymiarów. Coś ala Enermax modu82+. Dużo mniejsza obudowa niż w BQ DarkPower i Corsair HX.

Przewody i tutaj wymysł Anteca w postaci Hybrydowego okablowania. Czyli część przewodów zdaniem Anteca za najpotrzebniejsze mamy na stałe a część przewodów jest modularna.

I tak na stałe mamy :

ATX 20/24 pin , ATX P4 , ATX P8 , 3x molex + flopy , 3x SATA , PEG 6pin + PEG 6/8pin .

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Według mnie jest to dobre rozwiązanie . Bo jako że jest to zasilacz do mocnego komputera to prawie wszystkie przewody na stałe podłączone się wykorzysta. I tak był w moim przypadku. Jednie byłem zmuszony dopiąć jeszcze jedną wiązke molex. Takie Hybrydowe rozwiązanie ma też swoją zalete, bo niewątpliwie za zasilaczem przy wykorzystaniu tylko przewodów podłączonych na stałe przewody zajmują mniej miejsca. Taka jest moja opinia :).

Wszystkie przewody są plecione siateczką. Bardzo podobna do tej jaka jest w BQ. Z tym że przewody są mocniej ściśnięte tą siateczką to też jest plusem, ponieważ mają one mniejszą średnice i łatwiej je gdzieś upchać .

Z modularnych przewodów mamy jeszcze :

3x molex , 3x molex , 3x SATA , 3x SATA , PEG 6pin + PEG 6/8 pin. Także troche tego jest :).

 

Porównanie grubości wiązki z BQ i Anteca

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

To teraz chyba najważniejsza część :). Jak zasilacz się sprawuje w działaniu. Po otrzymaniu przesyłki i wypakowaniu wszystkiego ( od razu widać gdzie Antec szukał oszczędności ) . Podłączyłem zasilacz do sieci i zwarłem zielony pin z czarnym w wtyczce ATX , w celu odpalenia zasilacza bez komputera.

No i musze stwierdzić że WOW. Testy i recenzje jednak nie kłamią , zasilacz jest bardzo cichy. A co najważniejsze ZERO odgłosów elektroniki , żadnego „cykania” , „piszczenia” , „ćwierkania” itp. Po zatrzymaniu wentylatora CISZA jak makiem zasiał. Po przyłożeniu ucha do zasilacza słuchać szum powietrza i delikatne odgłosy łożyska, ale nie ma charakterystycznego „terkotania” normalna praca łożyska, co już po oddaleniu głowy na 50-60 cm praktycznie zlewa się z „ciszą” w pokoju , z metra już prawie nic nie słychać . Trzeba mocno się wsłuchiwać by cokolwiek usłyszeć. Więc pod tym względem w moim odczuciu 9/10. Do ideału trochę brakuje. Chociaż ideał to 0-20dB . Porównując go z moim starym BeQuiet Straight Power 450W jest znacznie cichszy.

Po włożeniu zasilacza do obudowy sytuacja jeszcze się poprawiła ponieważ wentylator przybrał właściwą pozycje, czyli dołem do zasilacza . Co jeszcze uspokoiło jego pracę i już z 30-40 cm odgłos pracy zlewa się z otoczeniem ( mówie o pustym pokoju z pozamykanymi drzwiami i oknem ).

Po włączeniu komputera jest nadal bardzo cicho. W Idlu zagłusza go dysk twardy. A cała obudowa jest wyłożona pianką akustyczną. Dyski wiszą na gumkach i dodatkowo z każdej strony są zasłonięte tekturą i drugą warstwą pianki akustycznej. Na CPU siedzi Mugen 2 z obrotami w IDLU 200-300 rpm , na grafie siedzą 2x 120mm AC z obrotami 500-700rpm. Reszta wentylatorów regulowana poprzez regulator na 5V. Więc komputer jest bardo cichy.

Po obciążeniu zasilacz delikatnie robi się głośniejszy. W sumie to przyspiesza jedynie wentylator i szum powietrza robi się głośniejszy. Ale z metra już ledwo słyszalny. Ale co najważniejsze nawet po mocnym obciążeniu nic z elektroniki zasilacza nie słychać to jest PLUS :).

Aha i może szkopuł, ale po wyłączeniu komputera zasilacz nie „piszczy” co w niektórych zasilaczach ma miejsce. W moim starym BQ tak było np.

 

Czas na sprawdzenie stabilności napięć .

Mój konfig to :

Q9550 @3.7GHz 1.3V

Asus P5K-E

Gainward GTX 260 216core @700/1500/2400

3x1GB ram 850 2.05V

2x WD 250GB RAID 0

Asus Xonar DX

Nagrywarka DVD

+ 2x80mm + 4x92mm + 3x120mm

 

Pomiary multimetrem cyfrowym z molexa dla + 12V :

IDLE :

Dołączona grafikaDołączona grafika

Prime95 CPU 100% 3.7GHz :

Dołączona grafikaDołączona grafika

CPU 100% + Grafa obciążona FurMark po OC + kopiowanie 7GB z dysku na dysk :

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

No nie powiem ale różnica 10mV pomiedzy pracą w windowsie, a obciążeniem w komputerze grafy, cpu i dysków na maksa robi wrażenie :). Antec wykonał porządną robote projektując ten zasilacz .

 

Pomiar multimetrem cyfrowym dla + 12V w wtyczki PCI-E podpiętej pod grafikę :

Dołączona grafikaDołączona grafika

IDLE :

Dołączona grafikaDołączona grafika

Prime95 CPU 100% 3.7GHz :

Dołączona grafikaDołączona grafika

CPU 100% + Grafa obciążona FurMark po OC + kopiowanie 7GB z dysku na dysk :

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Różnica 50mV nie powiem , ale bardzo stabilne napięcie :).

 

Pobór energi elektrycznej przez mój zestaw :

 

IDLE :

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

CPU @ OC

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

CPU @ OC + GPU @ OC

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Wcześniej jeszcze wspomniałem o tym że od razu widać na czym Antec chciał zaoszczędzić . A mianowicie na opakowaniu :). Jest to zwykłe kartonowe pudełeczko, bardzo małe nawiasem mówiąc. Nie wiem jak oni tam zmieścili wszystko w środku :). Pudełko nie ma charakteru jakieś walizeczki jak w BQ czy inny zasilaczach. W środku też minimalizacja kosztów. Ale cieszy że producent w taki sposób szukał oszczędności, a nie oferując bajeranckie opakowania , dużo krzykliwych haseł , obcinając to czego najmniej widać , a najbardziej szkodzi czyli elektronike. Także tutaj duży plus dla Anteca.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Zaraz po wyciągnięciu z opakowania

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

No i porównanie wielkości opakowania do mojego BQ :)

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Tak w tym pudełku wszystko się zmieściło :P.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Z zakupu jestem bardzo zadowolony i mam nadzieje że mi posłuży długo i sprawdzi się w przyszłości jak założę WC i dysk SSD :).

Wyszła mi taka mała recenzja, ale mam nadzieje że komuś to pomoże w dokonaniu wyboru :). Pozdrawiam

Edytowane przez mak888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kto Ci proponował HX750 :D Corsair na pewno zmniejszył koszty produkcji poprzez zastosowanie jednej linii 12V, gdzie Antec TPN ma takie cztery.

 

Dzięki za reckę.

 

Edit:

naxt - ja mam foty :rolleyes:

Edytowane przez stolara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z głośnością przy obciążeniu wszystkiego na 100%? Tak na ucho ile rpm. ma wentyl?

 

Zdjęcia powinny być widoczne :).

Ps. dodałem wyniki pomiarów multimetrem :). Pozytywnie mnie zaskoczyły :).

Zasilacz słabo obciążony, więc nie dziwne. Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z głośnością przy obciążeniu wszystkiego na 100%? Tak na ucho ile rpm. ma wentyl?

Cieżko powiedzieć gdzieś ok 800-1000rpm

 

Zasilacz słabo obciążony, więc nie dziwne.

500W według Ciebie to mało ??. Konfig nieomal taki sam jak w teście http://www.frazpc.pl/artykuly/713/ANTEC/TR...NEW/550W/i/650W , a wyniki pomiarów z multimetru potwierdzają je .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

500W według Ciebie to mało ??. Konfig nieomal taki sam jak w teście http://www.frazpc.pl/artykuly/713/ANTEC/TR...NEW/550W/i/650W , a wyniki pomiarów z multimetru potwierdzają je .

Nieomal 100W mniej Link. Z tym można się jednak spierać i nic z tego nie wyjdzie do puki nie zmierzysz mocy pobieranej. Jeśli masz dostępny chociaż amperomierz na prąd przemienny to możesz pomierzyć prąd. Zasilacz ma cos fi od 0,98 - 1 wg 80plus.

 

Ważne jest miejsce pomiaru tego napięcia 12V. Wg stolara ten zasilacz ma 4 linie 12V. Jeśli dokonujesz pomiaru na molexie, a na tej linii 12V wisi tylko dvd-rom to spadków pewnie nie będzie :) Nie sugeruję, że ten zasilacz może mieć większe spadki. Podejrzewam jednak błąd w metodzie pomiaru. Musiałbyś mierzyć na wtyczce atx 12V wpiętej do mobo, to samo z pci-e.

No nie powiem ale różnica 10mV pomiedzy pracą w windowsie, a obciążeniem w komputerze grafy, cpu i dysków na maksa robi wrażenie . Antec wykonał porządną robote projektując ten zasilacz .

Na frazpc.pl na lolexie też mieli spadek 10mV, natomiast na EPS 8 pin spadek był 90mv :) mam nadzieję, że się nie załamiesz :smile2: z tego powodu.

 

Ogólnie, fajny zasilacz, tyle że elitarny (cena) niestety.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieomal 100W mniej 3373760[/snapback]

Ważne jest miejsce pomiaru tego napięcia 12V. Wg stolara ten zasilacz ma 4 linie 12V. Jeśli dokonujesz pomiaru na molexie, a na tej linii 12V wisi tylko dvd-rom to spadków pewnie nie będzie :) Nie sugeruję, że ten zasilacz może mieć większe spadki. Podejrzewam jednak błąd w metodzie pomiaru. Musiałbyś mierzyć na wtyczce atx 12V wpiętej do mobo, to samo z pci-e.

 

Na frazpc.pl na lolexie też mieli spadek 10mV, natomiast na EPS 8 pin spadek był 90mv :) mam nadzieję, że się nie załamiesz :smile2: z tego powodu.

Z tym się zgodze. Jedyne to co chciałem udowodnić że z molexa pomiar zgadza się z tym co napisali na frazpc. A jesli ich pomiary zagadzają sie z moimi , to i tak zasilacz radzi sobie lepiej niż konkurencyjny BeQuiet Dark Power. Co raczej nie jest powodem do załamywania sie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem z ciekawości... Producent przy kilku liniach sam ustala jaka linia jest do czego, a w przypadku jednej jest jedna duża wspólna. Przy kilku liniach musisz pilnować że mają one pewną maksymalną moc którą mogą dostarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sprawność jest wystarczająca. Ale nie samą sprawnością człowiek żyje i to raczej nie ona powinna być najwazniejsza :). A stabilność napięcia wyjściowego, trwałość zasilacza , i poziom generowanego hałasu. A z tą sprawnością to mam wrażenie że to taka wojna, jak w aparatach cyfrowych wojna na megapixele . A kto się na tym zna , to wie że to mało wazny element ile mpx ma aparat :).

 

Ps. Dodałem wyniki pomiarów a gniazda PCI-E wpiętego bezpośrednio do GTX'a 260 . I pomiary energii elektrycznej bobieranej z gniazdka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mak888 jak możesz zrób fotkę tabliczki znamionowej, będę wdzięczny.

 

Oprócz tego mam pytanko, nieodpinane kable to pewnie 24pin, 8pin do płyty, jakie jeszcze ? bo nie bardzo widać na zdjęciu.

 

//edit

 

dopiero teraz fota mi się wczytała ... molexy też nie są odpinane ?!

Edytowane przez Zieger69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brat zakupił ostatnio właśnie Anteca 550W True Power New, jest bardzo zadowolony, ale teraz zastanawia się nad wymianą karty na HD5870, czy ten zasilacz wystarczy ?

 

 

Aktualny konfig:

 

I5 750@ 3,8GHz

Gigabyte P55

6GB RAM 1600MHz

GF GTX260 216

2x 640GB

Edytowane przez Eryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mak888 jak możesz zrób fotkę tabliczki znamionowej, będę wdzięczny.

 

Oprócz tego mam pytanko, nieodpinane kable to pewnie 24pin, 8pin do płyty, jakie jeszcze ? bo nie bardzo widać na zdjęciu.

ok fotka tabilczki znamionowej.

Max obciążalność linni +12V to 648W.

 

3378947[/snapback]

Brat zakupił ostatnio właśnie Anteca 550W True Power New, jest bardzo zadowolony, ale teraz zastanawia się nad wymianą karty na HD5870, czy ten zasilacz wystarczy ?

 

 

Aktualny konfig:

 

I5 750@ 3,8GHz

Gigabyte P55

6GB RAM 1600MHz

GF GTX260 216

2x 640GB

 

Do HD 5870 starczy spokojnie , powinien nawet pociągnać 5870 x2 , chociaż to X2 to już wolałbym 650W z racji tego żeby było poprostu ciszej , bo zasilacz byłby mniej obciązony.

 

PS. Na stałe są : ATX 20/24 pin , ATX P4 , ATX P8 , 3x molex + flopy , 3x SATA , PEG 6pin + PEG 6/8pin . Ale wierzcie mi nie jest do problem i prawie wiekszość i tak się wykorzysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam ma 550, zamówiony i zapłacony.

Jak dla mnie molex i floppy na stałe to pomyłka. Aktualnie właśnie tych wtyczek w ogóle nie potrzebuję (brak tego typu urządzeń). No ale na papierze był to najlepszy sprzęt w najlepszej cenie a bardzo potrzebowałem zasiłki. Niestety super hiper Enermax Liberty 500 W nie dał rady GTX260 - resety i wyłączanie kompa :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy zasilacz Antec True Power New 650W wystarczy do zestawu?:

 

Procesor: Intel Core i7-920

Płyta gł: Gigabyte GA-EX58 UD3R

Pamięć : Kingston 4GB DDR3-1333mhz

Karta dź: Creative SoundBlaster X-Fi 5.1

Grafika : Gigabyte GTX275

1xLG DVD: Nagrywarka

1xHDD : Samsung lub Seagate 500GB

To wszystko w obudowie Cooler Master CM692 Advanced + 3 wiatraki w komplecie.

 

I drugie pytanko jaki dysk twardy polecacie?

 

Proszę o żetelną odpowiedź z góry dzięki za posty :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha i może szkopuł, ale po wyłączeniu komputera zasilacz nie „piszczy” co w niektórych zasilaczach ma miejsce.

a ja kupiłem właśnie 3 dni temu Antec TP 650w i się niestety zawiodłem. Zasilacz piszczy[dzwięk słyszalny z ponad 1,5metra] po wyłączeniu PC a pozostawieniu zasilania.

Po włączeniu PC dzwięk ustaje a zasilacz staje się cichy i niesłyszalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też kupiłem z tydzień temu tylko że model TP-750 i też się rozczarowałem

specjalnie wybrałem mocniejszy by chodził na luzie i był niesłyszalny, jakie było moje zdziwienie gdy okazało się odwrotnie

zasilacz po uruchomieniu powitał mnie szumem i buczeniem większym niż 2 letni Tagan 500W którego właśnie zmieniałem

aby tego było mało zasilacz nagrzewał się, odnotowałem wzrost temperatur na poziomie +5 stopni w środku

oddałem i kupiłem Seasonica X-560 i to jest dopiero cichy zasilacz, wiatrak jeszcze nie miał potrzeby się obracać

Edytowane przez Naits

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...