Skocz do zawartości
JaX_CCC

Problem Z Wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od jakiegoś tygodnia walczę z moim WiFi.

Mam net z UPC 2Mb.

Dir 300 + Airlive WT-2000PCI

 

firmware 1.04 na routerze + najnowsze stery do karty.

 

Transfer bardzo często do 10% nominału, net kuleje nie rozwija maksymalnej prędkości.

Mam otwarty jeden port na potrzeby torrenta.

 

Szyfrowanie WPA2, sprawdzałem w konfiguracji routera i nikt się nie podpina do sieci.

Filtrowanie po MAC adresie dodatkowo.

 

Siła połączenia -Bardzo dobra / Znakomita

 

Wg Airlive:

Jakość połączenia 70-90%

Siła sygnału - 70-80%

Siła szumów - 5-20%

 

-65dBm

 

Normalnie cyrk ;)

 

Po połączeniu neta po kablu do PC śmiga aż miło więc wirus,trojan czy cokolwiek innego łącza nie zamula.

 

Jakieś rady? router/sieciówka pada ?

 

Dzieki za pomoc

Pzdr

Edytowane przez JaX_CCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sieci w poblizu masz jakies z mocnym sygnałem ? > ( wez netstumbler i sprawdz czy na tym samy kanale nie ma za duzego ruchu )

 

Miałem taki problem z WRT54 linksysa ... nawet wejscie na strone konfiguracyjna zajmowało w pip czasu... pingi normalnie chodziły...

Na kablu smiga jak najety... ( miał wgrane Tomato ) i powiem ci ze do dzis dnia nie wiem co jest grane ...-65dB to dobry sygnał...

 

Sprawdz jak pingi bramy chodza czy nie ma przerw... jak masz skoli po 100-300ms to cos mocno zakłoca sygnał... ( czasami powoduja to odbicia ale to tylko zdarza sie jak masz metalowe sciany ;) takie jazdy miałem w markecie i musiałem zrobic ekran by nie łapało sygnału "od tyłu " bo pingi skakały az do braku odpowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz domyslnie jest 6... tam widze u siebie najwiekszy ruch. Ludzie nie zmienaja i taki burdello na 6 zawsze jest...

Do tego miałem przypadek gdzie klient nie ustawił sobie nazwy sieci ( zostawił domyslna ) i ktos tez domyslna ( linksys) jeszcze lepiej na kanale 6... ( jeden miał WPA a drugi WPA2 )

 

Laps głupiał .. raz łapał tego "swojego" raz tego sąsiada....

 

Jeszcze zostaje opcja wyłaczenia SSID... nie wszystkie programy wykrywaja wtedy ze jest " sieć bez nazwy" ale netstumbler tak

Najlepiej u mnie jest na 8 kanale... tylko ja i jakis D-link z sygnałem -88dB..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam podobny problem z tym samym sprzętem tzn. dir-300! Poprawiło się po zmianie nazwy sieci z default'owej na inna ale dalej zamiast ok. 1000 kbps (na kablu) dochodzi do ok. 500 maks... Zmieniłem tez kanał na * ale i to niewiele pomogło:( Co jeszcze zatem może być przyczyną tego problemu?

 

pozdrawiam

 

Edyta:

zaktualizowałem dziś stery od sieciówki i nadal kicha. Co ciekawe (chyba że to w takich przypadkach normalne) upload chodzi tak samo na kablu jak i na routerze...

Edytowane przez teps86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...