Skocz do zawartości
Zwykły User

Dziwaczne Przepisy, Podatki, Ustawy...

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo mi się wydaje że podatek o którym mowa w tym wątku to jeden z wielu "tematów zastępczych" którym ma się nakarmić ogół obywateli a po cichu rząd uszyje coś bardziej dla siebie intratnego.

 

Z drugiej strony, jeśli to prawda to zaciągnę mojego trupa na szrot bo podatek więcej wyniesie niż jego wartość.

Jeśli chcą wprowadzać taki podatek, powinno to być na zasadzie ilości wyemitowanego co2 do atmosfery -przez taki pojazd- a nie, jego, wieku :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcą wprowadzać taki podatek, powinno to być na zasadzie ilości wyemitowanego co2 do atmosfery -przez taki pojazd- a nie, jego, wieku :|

Ja jestem zdecydowanie za tym żeby to było na zasadzie "odpie.....ie się od mojego auta". Sorry za słowa, ale kolejne granice absurdu jakie są przekraczane uniemożliwiają zachowanie kultury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, jeśli to prawda to zaciągnę mojego trupa na szrot bo podatek więcej wyniesie niż jego wartość.

Jeśli chcą wprowadzać taki podatek, powinno to być na zasadzie ilości wyemitowanego co2 do atmosfery -przez taki pojazd- a nie, jego, wieku :|

wytnij numery i podpal na wiejskiej :] do tego pare opon do srodka i bedzie ekologicznie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zrobimy spot "starych" pojazdów na wiejskiej i puścimy wszystko z dymem.

 

Wyliczyłem że pokonując 100km moim samochodem płace niespełna 11zł podatku w oleju napędowym. A jeszcze podatki w olejach, klockach i innych amortyzatorach :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa niedługo oddychanie opodatkują bo też nie ekologiczne i będą z tego pieniądze, wszystko tylko żeby ludziom dokopać...zawsze jest szansa że zavetują ustawę, a wtedy opozycja i "ukochany" pan prezydent skoczą w sondażach, jak wprowadzą taki podatek to niech mi dopłacą 70% wartości nowego auta, tylko nie do jakiejś Dacii, poza tym jakby ludzi było stać to by jeździli lepszymi autami, w polszy długo nie będzie "drugiej irlandii"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale juz jest :mrgreen: nazywa sie to "oplata klimatyczna" :mrgreen:

Obowiązuje w rejonach turystycznych. Reszta kraju to "specjalna strefa podatkowa" gdzie nie obowiązuje :mur: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że ten podatek to poroniony pomysł, to jeszcze forma płacenia pozostawia wiele do życzenia....

Ma to być roczna opłata od wieku auta...czyli niezależnie od tego ile ktoś będzie jeździł to i tak będzie bulił. Wychodzi na to, że dziadek jeżdżący raz na tydzień do kościoła XX letnim autem będzie płacił więcej niż posiadacz nowego auta tłukącego tysiące kilometrów tygodniowo.... i emitującego zdecydowanie więcej zanieczyszczeń..... gdzie tu logika? :blink:

Głupota do potęgi n-tej. Mam nadzieję, że ktoś wysadzi w końcu ten burdel na Wiejskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to sam pomysł, jeśli wziąć pod uwagę wszystkie jego aspekty, nie jest najgorszy. Przecież zakłada zniesienie akcyzy, no nie?

 

Tyle że u nas panuje nie bananowa, tylko analna republika - wszystko robi się od d..py strony. Serwisy podają histeryczne njusy, że nadchodzi srogi podatek, miażdżący wszystkich bezlitosną stalową pięścią, a o tym, że akcyza miałaby zniknąć, napomknięto w jednym zdaniu i jakby przypadkowo. A przecież to rajska wizja, wacha tańsza niż na Ukrainie - bajeczne perspektywy dla wszystkich, nie tylko zmotoryzowanych. I gdyby od tego zaczęli, może zaowocowałoby to nawet ogólnonarodową debatą i byłby choć jeden powód do samoistnego umniejszenia powszechnego, nieustannego, polskiego wk..rwu.

 

Acz nie jestem aż tak naiwny, by wierzyć jakiemukolwiek politykowi, zwłaszcza jeśli o uśmiercenie akcyzy w paliwie chodzi. Skończyłoby się pewnie jak zwykle - nowy podatek owszem, niektórym nawet podwójnie, ale akcyzę tylko symbolicznie i dla zasady powściągnąć, powiedzmy o te 3%, co wobec ciągłych wahań cen paliw byłoby niezauważalne.

Analna republika, jak obszył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ruszą akcyzy ani o grosz. To pewne.

 

Podatek ma taką właściwość że może tylko rosnąć. Nawet jeśli pozornie jest obniżany, to inny rośnie z nawiązką. Sumarycznie obciążenie wzrasta, ale można się pokazać w TV :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ruszą akcyzy ani o grosz. To pewne.

 

Podatek ma taką właściwość że może tylko rosnąć. Nawet jeśli pozornie jest obniżany, to inny rośnie z nawiązką. Sumarycznie obciążenie wzrasta, ale można się pokazać w TV :angry:

A w tym wypadku to on rosnie jawnie z roku na rok (auto coraz starsze) :)

 

Zaczynam zbierac kase, przerobie chyba espero na prąd i niech mnie w dupe pocalują!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam zbierac kase, przerobie chyba espero na prąd i niech mnie w dupe pocalują!

To nałożą akcyzę na "prąd napędowy" i finał :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to wejdzie to życzę tym zrzuconym z Księżyca posłom, żeby ich na widłach z Wiejskiej wynieśli.

Za chwile oprócz tego, że będziemy płacić za paliwo (co oczywiście jest nieźle opodatkowane + akcyza) to jeszcze za każdy km zrobiony autkiem. A coś czuję, że dróg i autostrad lepszych nie będzie.... Oni ten kraj z torbami puszczą....

Sejm jak dotąd nie ma z tym wiele wspólnego bo pomysł powstał w lobby motoryzacyjnym

w głowie pseudo-eksperta

3262904[/snapback]

A ja myślę, że ktoś po prostu robi dużo szumu o nic i zbija na tym kapitał. Ot, prawdy na portalach internetowych wydaje się być jeszcze mniej niż w tabloidach czy Wyborczej. Bez jajec.

...

Niestety ale bubel znalazł poparcie w osobie wiceministra finansów Macieja Grabowskiego

http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/art...0,0,441850.html

 

W innym wątku opisałem dlaczego taki badziew świadczący o niekompetencji urzędników MF jest

promowany:

http://forum.purepc.pl/Osla-laczka-f7/Poli...&start=4230

 

Dla zagłuszenia smrodu jaki powstał po opublikowaniu informacji o projekcie wypuścili

do szczekania w kierunku pałacu prezydenckiego "Palikota" :)

 

Wyczyszczenie smrodu jest możliwe tylko w jeden sposób:

Trzeba odwołać niekompetentnego wiceministra finansów bo pożytek z niego żaden

a płacić mu z budżetu trzeba sporo.

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba odwołać niekompetentnego wiceministra finansów bo pożytek z niego żaden

A może, nie oglądając się na Unię Europejską, posłużyć się chińską metodą zarządzania HR i zwyczajnie sukinsyna rozstrzelać? Tak na postrach dla reszty :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden z komentarzy: państwo to wróg obywatela przyznam że coś w tym jest :D

Państwo w obecnej, socjalistyczno-faszystowskiej postaci to bez wątpienia wróg obywatela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

jeden z komentarzy: państwo to wróg obywatela przyznam że coś w tym jest :D

Nie "coś w tym jest" tylko taka jest prawda.

Ja kiedyś też wierzyłem w "państwo" w "prawo" itd. ale coś ostatnio mi przechodzi jak widzę różne "kwiatki" i czytam różne ciekawe rzeczy.

 

To wszystko jest CHORE. Od A do Z.

 

Nie piszę więcej bo się będę niepotrzebnie denerwował na cholerę mi to :angry:

 

EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

Chcieliscie PO, to macie Palikota i innych pajacow. Wole miec u wladzy oszolomow, niz perfidnych skur..., ktorzy mnie kroja na kazdym kroku. EOT

PO jest po prostu bardziej rzekłbym "cwana" (porównałbym ich do "byznesmenów" w białych rękawiczkach) - ustawianie przetargów pod siebie wg. obowiązującego "prawa" - przez siebie uchwalonego (większością) itd. itp. Bardzo dobry PR. Bardzo "medialny" premier.

 

Kto jest bardziej niebezpieczny dla społeczeństwa (dla życia w danym społeczeństwie) - ktoś kto się ładnie uśmiecha do kamer, mówi "tak zrobimy tak i tak" - a za plecami kamer uchwala taką czy inną ustawę pod siebie (nie licząc się z innymi) - a jak opozycyjne partie coś wywęszą to się im zrobi w mediach PR pod tytułem "oszołomy" i "megalomani" , "nieodpowiedzialne zachowanie" etc.

 

?

 

Czy taki pospolity osiłek co okradnie jeden bank i lombard z biżuterią.(czy tam nawet niech sobie numery przebija w autach i kradnie mietki S klasy).

 

?

 

Osiłka złapać i zamknąć nie problem (o pardon, u nas nawet z tym są kłopoty). Ale zrobić to samo z "białym kołnierzykiem" - uchuuu to już nie ta "bajka". :lol:

 

G*wno się rozlało wieeeele lat temu i już nie puści.

 

ps1. a w PiS i SLD (w tych to nigdy) już bym nie wierzył - to też g*wno tylko "mniejszego kalibru".

 

ps2. to się powinno nazywać "jak wpływać na MASY z wielo letnim (liczonym w dziesiątkach lat) wyprzedzeniem". Tak żeby MASy się nie "skapnęły" o co chodzi oraz żeby SAME TEGO CHCIAŁy (coś jak Komintern od 1920 r., "wujek Joe" w USA i te sprawy) tylko na wiele większą skalę.

 

EOT. (sorry za big OT).

Edytowane przez Darth Sidious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcieliscie PO, to macie Palikota i innych pajacow. Wole miec u wladzy oszolomow, niz perfidnych skur..., ktorzy mnie kroja na kazdym kroku. EOT

PO, PiS, SLD, AWS, UW, LPR, WTF, OMG - same shit, different name ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tyle że aktualnie to PO jest u koryta, więc pluje się na PO. Był PiS, to modne było sikanie na kaczorów, "spieprzajdziadu.com" i tak dalej. Było SLD, to najeżdżało się na czerwone świnie i komuchów. "Niech no kto wychyli łeb, trzeba opluć, zgnoić, zgnieść".

 

Dziwić się, że do władzy pchają się tylko głusi na krytykę - normalny człowiek zwariowałby, rządząc takim społeczeństwem jak nasze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwić się, że do władzy pchają się tylko głusi na krytykę - normalny człowiek zwariowałby, rządząc takim społeczeństwem jak nasze.

Dlatego trzeba odebrać prawo wyborcze czynne i rządzić bez pytania o zdanie społeczeństwa- monarchia lub podobny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO, PiS, SLD, AWS, UW, LPR, WTF, OMG - same shit, different name ;)

 

Tak, tyle że aktualnie to PO jest u koryta, więc pluje się na PO. Był PiS, to modne było sikanie na kaczorów, "spieprzajdziadu.com" i tak dalej. Było SLD, to najeżdżało się na czerwone świnie i komuchów. "Niech no kto wychyli łeb, trzeba opluć, zgnoić, zgnieść".

 

Dziwić się, że do władzy pchają się tylko głusi na krytykę - normalny człowiek zwariowałby, rządząc takim społeczeństwem jak nasze.

Wrzucanie wszystkich polityków do jednego worka to przesada, nie wszyscy są głupi cyniczni i skorumpowani choć przyznam

że z wymienieniem wielu nie posiadających w moim odczuciu żadnej z tych cech miał bym spory kłopot.

 

Zamiast biadolić i przyjmować rzeczywistość pasywnie lepiej podjąć jaieś przeciwdziałanie.

Samo wyrażenie opinii na forum jest już takim działaniem ale można zrobić coś jeszcze.

Rzeczowe wyrażenie opinii z elementami analitycznymi wskazującymi na absurdalność ekonomiczną

takiego podatku jest mocniejsze niż sam protest.

Dodatkowo można zainteresować podatkiem "ekologicznym" CBA bo w przypadku lobbingu

korupcja jest wysoce prawdopodobna a w tym przypadku niemal pewna.

Mechanizm korupcyjny związany z lobbingiem i projektowaniem jakiegoś podatku pod dyktando lobbysty to nie jest polski wynalazek.

CBA będzie musiało się zająć tematem jeśli otrzyma dużą ilość zgłoszeń o podejrzeniu korupcji w związku z lobbingiem

i podatkiem "ekologicznym"

http://www.cba.gov.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego trzeba odebrać prawo wyborcze czynne i rządzić bez pytania o zdanie społeczeństwa- monarchia lub podobny.

Faszyzm! Yeeeeaah!

Byle się na czas ustawić po stronie bijących, a nie bitych i gra gitara :>

 

W oczywisty sposób nabijam się niecnie, ale odrobina obcego zamordyzmu znakomicie by wpłynęła na poczucie tożsamości narodowej Polaków, patriotyzm wśród młodzieży i takie tam bzdety. Nie wiedzieć czemu najlepiej nasz wspaniały naród pracuje, działa i myśli, kiedy trzyma go za pysk jakiś najeźdźca. Zdumiewające.

Edytowane przez jonas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tym sposobem bedziemy najbiedniejszym narodem jezdzacym najdrozszymi samochodami :lol:

Gdyby nie zadzałało podatek potem poprawią na nowszy.

Płacisz 10k rocznie jeśli samochód jest starszy niż dwa lata i

drugie 10k jeśli ma pojemność silnika mniejszą niż 2.2 litra :)

Tak bardziej serio to dodatkowe obiążanie właścicieli samochodów podatkami sprawi że będzie mniej

sprzedawanych nowych samochodów bo będzie w skali makro mniej kasy na ich zakup i w konsekwencji dużo więcej rupieci na drodze

niż bez dodatkowych podatków. Już obecnie jest wysoki podatek ściśle związany z emisją CO2 pod nazwą akcyza na paliwa

i nie można wymyśleć nic sensownego ściślej związanego z emisją CO2 i spalaniem paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bardziej serio to dodatkowe obiążanie właścicieli samochodów podatkami sprawi że będzie mniej

sprzedawanych nowych samochodów bo będzie w skali makro mniej kasy na ich zakup i w konsekwencji dużo więcej rupieci na drodze

niż bez dodatkowych podatków.

Ludzie przestaną kupować auta, zmniejszy się sprzedaż paliw, więc znowu wzrośnie jej cena. To automatycznie podbije ceny wszystkich innych produktów, a to z kolej wyprowadzi ludzi na ulice. A osły z wiejskiej będą ciągnięte za hak. I dobrze.

Wtedy ma szanse przejąć władzę ktoś rozsądny... albo populiści. Oby to pierwsze. Ale innej metody nie ma. Martwi tylko, że na 99,999% wykorzystają to Niemcy na spółkę z Rosją :sad: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...