Skocz do zawartości
Kura34

Problem Z Rozdzielczością Fullhd Na Lcd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tydzień temu zakupiłem LCD FullHD. Podpiąłem go pod grafe (Radeon 9600XT) za pomocą kabla DVI-HDMI. Niestety nie jestem w stanie ustawić aby karta puszczała obraz w FullHD bo na TV pojawia się "brak sygrału". Ogólnie czasami udawało mi się ustawić taką rozdziałkę przeplotem (30hz), jednak po chwili już nie działało i ogólnie kiszka bo obraz falował. Z niższymi rozdzielczościami radzi sobie dobrze i obraz jest w sumie ok, jednak wiem że na natywnej rozdzielczości będzie on najlepszy. Z góry dziekuję za wszelką pomoc i sugestie.

 

P.S. ogólnie teraz chyba będę zmieniał sprzęt więc jeśli to wina grafy to "problem sam się rozwiąże" jednak wolę wiedzieć co i jak żeby po zakupie nowego sprzętu nie okazało się że problem nadal będzie występował a ja nie wiem jak go naprawić.

 

P.S.2 Kiedyś coś czytałem ze to moze być wina tego że karta ATI, a może wina tego że DVI-HDMI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam kabel, miałem ten sam problem. Czasami dało się ustawić FullHD ale po restarcie już lipa.

Kup DOBRY kabel DVI-DVI, tylko są dwa rodzaje DVI więc upewnij sie ze kupujesz właściwy.

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli że w TV nie mam wtyczki DVI. Tylko oznaczone jako DVI ale sama wtyczka to HDMI. W każdym razie problem rozwiązany, zmiana kabla pomogła pomimo że tamten kosztował 90zł a ten 60zł :) temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... niby wszystko OK ale po wyłączeniu TV tracę sygnał. W sensie jest obraz i wszystko super, wyłączam TV lub zmieniam na inne wejście i już nie mam sygnału, muszę ponownie uruchomić kompa lub zmienić rozdzielczość. Tak jakby trzeba znów dać sygnał żeby komp puścił sygnał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pkomp

jaka częstotliwość?dla tv trzeba puścić 50Hz...zobacz ile możesz dać dla monitora - trzeba było połączyć przez dvi-dvi(o ile masz wejście)

co do kabla dvi to bierzemy pod uwagę tylko z pełna ilością pinów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...